زلنسکی در نشست وزرای دفاع ناتو درخواست های فوری برای تانک را تکرار می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزرای دفاع ناتو در پایگاه هوایی رامشتاین در آلمان برای گفتگو در مورد درخواست اوکراین برای تانک‌های جنگی غربی با کشور میزبان تحت فشار فزاینده برای ارائه تانک‌های Leopard 2 ساخت آلمان به کیف، ملاقات می‌کنند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین که از طریق لینک ویدیویی از کیف به این نشست ملحق شد، از غرب درخواست کرد تا بدون تأخیر تانک بفرستد تا به نیروهایش کمک کند تا حملات متقابلی را علیه روسیه انجام دهند.

زلنسکی گفت: «این در اختیار شماست که یک تانک رامشتاین بسازید، نه اینکه در مورد تعداد تانک های مختلف چانه بزنید، بلکه یک منبع اصلی باز کنید که شر روسیه را متوقف کند.»

این اجلاس به ریاست لوید آستین وزیر دفاع آمریکا و با حضور بوریس پیستوریوس وزیر دفاع جدید آلمان که در دومین روز ریاست جمهوری خود به سر می برد، برگزار می شود.

وزیر دفاع آمریکا پیش از این مذاکرات، بسته نظامی جدید برای کیف را اعلام کرد. اما بار دیگر تانک ها از روی میز خارج شدند.

آستین اعلام کرد: “این جدیدترین بسته همچنین به رفع نیاز فوری اوکراین به زره و وسایل نقلیه جنگی کمک می کند. بنابراین، ما 59 برادلی دیگر، 90 استرایکر، 53 MRAP و 350 هاموی زره ​​پوش دیگر را ارائه می دهیم.”

ایالات متحده از اثبات تانک های M1 Abrams خود به اوکراین خودداری کرده است. برلین استدلال می‌کند که فرستادن پلنگ‌ها سازنده‌تر خواهد بود، زیرا نیروهای اوکراینی برای یادگیری نحوه کار با آنها به آموزش بسیار کمتری نیاز دارند.

نتیجه مذاکرات هر چه که باشد، اوکراین تضمین شده است که حداقل 14 تانک چلنجر را از بریتانیا دریافت خواهد کرد.

بریتانیا می گوید پیشنهاد این کشور مشروط به این نیست که سایر متحدان کمک های مالی مشابهی را انجام دهند. به طور جداگانه، لهستان می گوید ممکن است منتظر تایید آلمان برای ارسال پلنگ های خود نباشد.

ماتئوش موراویتسکی، نخست وزیر لهستان، روز چهارشنبه به رادیو عمومی لهستان گفت: «رضایت در اینجا یک موضوع ثانویه است.

وی افزود: “ما یا به سرعت به این توافق خواهیم رسید یا خودمان کار درست را انجام خواهیم داد.”

برای کسب اطلاعات بیشتر، ویدیوی موجود در پلیر بالا را تماشا کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بررسی واقعیت بایدن قبل از وضعیت اتحادیه

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، آنچه آقای بایدن گفت اتفاقاً هزار میلیاردر …