مطالعه: استفاده از بهداشت از راه دور با کاهش هزینه های مراقبت از سرطان مرتبط است

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بیماران سرطانی با استفاده از خدمات بهداشتی از راه دور، در زمان و هزینه های سفر صرفه جویی کردند و هزینه های مربوط به مراقبت از سرطان را کاهش دادند. مطالعه منتشر شده در JAMA Network Open.

ارزیابی اقتصادی، که از طریق مرکز سرطان موفیت (MCC) انجام شد، کاهش هزینه‌های بیمار را به دلیل سلامت از راه دور، از جمله هزینه سفر و از دست دادن بالقوه بهره‌وری ناشی از ویزیت پزشکی، تخمین زد.

محققان 25496 ویزیت بهداشتی از راه دور را که بین آوریل 2020 و ژوئن 2021 شامل 11688 بیمار فلوریدی در محدوده سنی 18 تا 65 سال انجام شد، ارزیابی کردند.

در بین 4525 بازدید جدید یا تاسیس شده و 20971 بازدید بعدی، میانگین کل صرفه جویی در هزینه از 147.40 دلار در 0.56 دلار در هر مایل تا 186.10 دلار در 0.82 دلار در هر مایل متغیر بود.

پس انداز مربوط به بازدیدهای جدید یا تاسیس شده از 176.60 دلار در 0.56 دلار در هر مایل تا 222.80 دلار در 0.82 دلار در هر مایل متغیر بود، در حالی که بازدیدهای بعدی از 141.10 دلار صرفه جویی در 0.56 دلار در هر مایل تا 178.10 دلار در 0.82 دلار در هر مایل متغیر بود.

هزینه سفر بر اساس مسافت رفت و برگشت با استفاده از ماشین بود، در حالی که از دست دادن بهره وری به عنوان از دست دادن درآمد حاصل از سفر رفت و برگشت به اضافه از دست دادن درآمد حاصل از بازدیدهای حضوری کلینیک تعریف شد.

بهداشت از راه دور با صرفه جویی در مجموع 3789963 مایل سفر رفت و برگشت، که معادل 152.2 بار دور زمین است، و در مجموع صرفه جویی 75055 ساعت رانندگی رفت و برگشت، که معادل 8.6 سال تقویمی است. 3.4، 62 ساعت تقویمی اضافی (29) نویسندگان این مطالعه نوشتند که در بازدیدهای کلینیک با استفاده از بهداشت از راه دور نجات یافتند.

چرا مهم است

محققان خاطرنشان کردند که این مطالعه دارای محدودیت‌هایی است، زیرا بر بیمارانی که در یک مرکز ارجاع سوم/کواترنر مراجعه می‌کنند، تمرکز دارد، جایی که بیماران ممکن است به دلیل نیاز خاص خود به مراقبت از سرطان، مسافت بیشتری را طی کنند.

تخمین درآمد و نرخ اشتغال نیز می‌تواند به دلیل ناتوانی برخی از بیماران سرطانی برای کار در طول درمان متفاوت باشد، بنابراین پس‌انداز تخمینی ناشی از کاهش بهره‌وری متفاوت است. همچنین، محققان فرض کردند که زمان سفر و ساعات بازدید نمی تواند در هنگام ارزیابی صرفه جویی در هزینه به دلیل از دست دادن بهره وری جبران شود.

محققان هزینه های دستگاه های الکترونیکی مورد استفاده برای بازدید از راه دور یا هزینه های مرتبط با دسترسی به اینترنت را محاسبه نکردند. منطقه سکونت (روستایی در مقابل شهری)، نژاد، تحصیلات و نوع بیمه نیز در نظر گرفته نشد.

“بیماران مبتلا به سرطان مقدار قابل توجهی از زمان و هزینه خود را صرف سفر برای دریافت مراقبت می کنند. با استفاده از مجموعه داده های بزرگ، ما دریافتیم که ارائه مراقبت های سرطانی از طریق بهداشت از راه دور با صرفه جویی در زمان، سفر و هزینه بیماران مبتلا به سرطان همراه است که ممکن است باعث کاهش هزینه های مالی شود. سمیت مراقبت از سرطان.محققان نوشتند که مطالعات آینده باید سایر صرفه‌جویی‌های هزینه‌ها، مانند صرفه‌جویی برای مراقبان سرطان و اینکه چگونه این پس‌اندازها برای بیماران روستایی و شهری مبتلا به سرطان متفاوت است را بررسی کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اندی فارل تضمین می کند که جانی سکستون آماده و آماده برای سفر به پاریس است | شش ملت 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اندی فارل هرگونه نگرانی در مورد …