در پایان مجمع جهانی اقتصاد، رهبران جهانی خوش بینی محتاطانه ای را برای اقتصاد جهانی نشان می دهند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

مجمع جهانی اقتصاد در داووس با ترکیبی از خوش بینی ملایم و احتیاط برای اقتصاد جهانی به پایان رسید.

گردهمایی سالانه رهبران مالی و سیاسی در سوئیس پس از یک سال تورم فزاینده و بحران انرژی ناشی از تهاجم روسیه به اوکراین برگزار شد.

اما اعضای پانل نهایی انجمن ابراز امیدواری کردند که ممکن است از رکود شدید جلوگیری شود.

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، گفت: «اکنون به سالی می‌رویم که امیدواریم شرکت‌ها، مصرف‌کنندگان، دولت، سیاست‌گذاران همچنان به رویکرد انعطاف‌پذیر و مصمم برای مهندسی انتقال‌هایی که باید رخ دهد، ادامه دهند.»

کریستالینا جورجیوا، مدیرکل صندوق بین‌المللی پول، گفت: «آنچه که بهبود یافته این است که به نظر می‌رسد تورم در مسیر درست و به عبارت دیگر کاهش یافته است. به‌ویژه تورم اصلی است. آنچه که بهبود یافته چشم‌انداز چین است که رشد را افزایش دهد.”

در همین حال، فعالان آب و هوا از جمله گرتا تونبرگ تظاهرات «جمعه ها برای آینده» را در استراحتگاه آلپاین سوئیس برگزار کردند. معترضان بنرهایی را به نمایش گذاشتند که روی آن نوشته شده بود “آن را در زمین نگه دارید” و “سیاره ما را نجات دهید، آینده ما را نجات دهید”.

این بوم‌شناس 20 ساله سوئدی و متحدانش طوماری آنلاین راه‌اندازی کرده‌اند و از شرکت‌های انرژی خواسته‌اند در صورت عدم توقف پروژه‌های استخراج نفت، گاز یا زغال‌سنگ، با اقدامات قانونی احتمالی مواجه شوند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ریشی سوناک به جای ندیم زهاوی به عنوان رئیس حزب محافظه کار در «تغییر کوچک» | ریشی سوناک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس گزارش‌ها، ریشی سوناک …