ملوانی که توسط نیروی دریایی کلمبیا پس از 24 روز سرگردانی نجات یافت، با خوردن مکعب‌های انبار زنده ماند | کلمبیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نیروی دریایی کلمبیا مردی از دومینیکا را که می‌گوید 24 روز در دریای کارائیب با یک قایق بادبانی با خوردن سس کچاپ، پودر سیر و مکعب‌های چاشنی زنده ماند، نجات داد.

الویس فرانسوا، 47 ساله، کلمه “کمک” را به زبان انگلیسی روی بدنه قایق نوشته بود که به گفته مقامات، کلید نجات او بود.

نیروی دریایی کلمبیا روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: این قایق بادبانی از 120 مایل دریایی شمال غربی شبه جزیره گواجیرا مشاهده شد و فرانسوا توسط یک کشتی کانتینری عبوری به شهر بندری کارتاخنا منتقل شد.

فرانسوا به مقامات کلمبیایی گفت که مصیبت او در ماه دسامبر زمانی آغاز شد که جریان‌ها قایق بادبانی را در حالی که مشغول تعمیرات در جزیره سنت مارتین در آنتیل هلند بود، به دریا رساند.

نقشه

با دوستانم تماس گرفتم، آنها سعی کردند با من تماس بگیرند، اما سیگنال را از دست دادم. فرانسوا در ویدئویی که توسط نیروی دریایی منتشر شد به یاد می آورد، هیچ کاری جز نشستن و انتظار وجود نداشت.

او گفت با یک بطری سس کچاپ، پودر سیر و مکعب های مگی زندگی می کرد.

کارلوس اوربانو مونتس گفت که فرانسوا گفته است که آب باران را با یک پارچه جمع آوری کرده است. او گفت فرانسوا در سلامت کامل یافت شد، اما به مقامات گفت که وزن کم کرده است.

فرانسوا در نوار ویدئویی گفت که باید دائماً آب را از قایق خارج کند تا از غرق شدن آن جلوگیری کند. او همچنین سعی کرد آتش روشن کند تا سیگنال پریشانی ارسال کند اما موفق نشد.

بالاخره یک هواپیما رد شد و با آینه علامت داد. او گفت که نیروی دریایی به او گفته بود که وقتی هواپیما دوباره رد شد او را دیدند.

“در مقطعی امیدم را از دست دادم و به خانواده ام فکر کردم، اما از گارد ساحلی تشکر می کنم. اگر آنها نبودند، داستان را تعریف نمی‌کردم.»

Urbano Montes گفت قایق بادبانی در دریا رها شد که فرانسوا توسط کشتی تجاری تحویل داده شد.

نیروی دریایی گفت که فرانسوا در ساحل معاینه پزشکی دریافت کرد و سپس برای بازگشت به کشورش در دومینیکا به مقامات مهاجرت تحویل داده شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پس از فلپ بلیط، مجله طرفداران اسپرینگستین تعطیل شد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، نیویورک — مجله و وب سایتی …