جاستین ولبی در C of E “شاد” است اما ازدواج مدنی همجنس را برکت نخواهد داد | حقوق LGBTQ+

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اسقف اعظم کانتربری با وجود تغییر تاریخی موضع کلیسای انگلستان، شخصاً ازدواج مدنی همجنس گرایان را برکت نخواهد داد.

جاستین ولبی گفت که از پیشنهادهایی که به روحانیون اجازه می دهد برکت خدا را به زوج های همجنسی که به طور قانونی ازدواج کرده اند، “بسیار خوشحال” باشد، اما گفت که به خاطر وحدت در کلیسای جهانی آنگلیکن “حکم انکار خود” را وضع خواهد کرد. او سر می کند.

اما، استفان کاترل، اسقف اعظم یورک، در یک شکاف در بالای کلیسای انگلستان، گفت که شخصاً به زوج های همجنس گرا برکت می دهد و قویاً پیشنهاد می کند که اعتقاد ندارد رابطه جنسی همجنس گرا گناهکار است.

این دو اسقف اعظم جزئیات توصیه اسقف‌ها را برای پایان دادن به سال‌ها بحث دردناک و تلخ در کلیسا با مصالحه‌ای ارائه می‌کردند که آموزه رسمی خود را حفظ می‌کند که ازدواج بین زن و مرد است، اما به روحانیون اجازه می‌دهد ازدواج‌های مدنی همجنس‌گرایان را برکت دهند. .

آنها با اذعان به اختلافات میان اسقف ها در مورد این مسائل، در نامه ای به کلیسا گفتند: «اختلافات بین شما در بین ما نیز وجود دارد… ما شریک، مجرد، مجرد، متاهل، مطلقه، بیوه، داغدار هستیم. جذب دگرجنس گرا، همجنس گرا، دوجنس گرا و همجنس گرا. ما عقاید مختلفی در مورد تمایلات جنسی و ازدواج داریم.»

اسقف ها همچنین از افراد LGBTQ+ به خاطر دردی که کلیسا برای آنها ایجاد کرده عذرخواهی کردند. «برای بارهایی که شما و کسانی را که دوستشان دارید طرد یا طرد کردیم، عمیقا متاسفیم. مواردی که در کلیساهای ما پاسخ خصمانه و همجنسگرایانه دریافت کرده اید شرم آور است و از این بابت ما توبه می کنیم.

ولبی در یک کنفرانس مطبوعاتی در کاخ لمبث گفت که مسئولیت شبانی کلیسای جهانی آنگلیکان را بر عهده دارد، کلیسایی که عمیقاً در مورد مسائل LGBTQ+ تقسیم شده است. به همین دلیل، او گفت: “من با خوشحالی این جدید را جشن خواهم گرفت [prayers of blessing but] شخصاً از آنها برای به خطر انداختن مراقبت های شبانی استفاده نمی کند.»

با این حال، کاترل گفت: “من کاملاً از موضع اسقف اعظم جاستین حمایت می کنم و درک می کنم، اما موضع او با من متفاوت است.”

او در پاسخ به این سوال که آیا رابطه جنسی با همجنس‌بازی را گناه می‌داند، گفت: من به موهبت بزرگ صمیمیت فیزیکی جنسی معتقدم. [is] گرامی داشتن، [and] متعلق به روابط پایدار، عاشقانه و متعهد است. و بنابراین من این حقیقت را جشن می‌گیرم که مردم به این شکل زندگی می‌کنند و صمیمیت خود را به این طریق بیان می‌کنند.»

ولبی گفت که اکثریت قاطع در میان اسقف‌ها وجود دارد «برای مسیری که ما به آن می‌رویم» اما افزود: «مطمئنم حرف آخر گفته نشده است».

کاترل گفت، توصیه‌های اسقف‌ها، که ماه آینده به هیئت حاکمه کلیسا، مجمع عمومی کلیسا ارائه خواهد شد، «C از E را در مکان جدیدی قرار می‌دهد – یک مکان خوب».

او در حالی که صدایش از احساسات شکسته شده بود، افزود: «من واقعاً خوشحالم که برای دوستان همجنس‌گرام تغییر کرده است. و نه، برای بعضی ها کافی نیست… اما این کامل ترین تدارک شبانی است که می توانیم در حال حاضر بدون تغییر ارائه کنیم. [C of E] قانونگذاری که سالها و سالها و سالها طول خواهد کشید.»

اسقف ها گفتند که دعاهای برکت «مشابه ازدواج در کلیسا نیست. آنها جشن ازدواج مقدس را که اتحاد مادام العمر یک مرد و یک زن باقی می ماند، تغییر نمی دهند.»

در چند ماه آینده، اسقف‌ها ممنوعیت ازدواج همجنس‌گرایان و الزام روحانیون در روابط همجنس‌گرایان را بررسی خواهند کرد. بسیاری از روحانیون که پس از ازدواج با شرکای همجنس‌شان از خدمت منع شده‌اند، مشتاق هستند که اجازه داده شود به نقش‌های قبلی بازگردند.

برخی از نمایندگان مجلس به کلیسا هشدار داده اند که به دنبال مداخله پارلمان خواهند بود تا C of E را مجبور کنند تا ازدواج برابر را مطابق با قانون کشور اتخاذ کنند. ولبی گفت که این موضوع مربوط به مجلس است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پس از فلپ بلیط، مجله طرفداران اسپرینگستین تعطیل شد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، نیویورک — مجله و وب سایتی …