میکائلا شیفرین در سراشیبی کورتینا چهارم شد و پیگیری رکورد ادامه دارد | میکایلا شیفرین

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تلاش میکائلا شیفرین اسکی باز آمریکایی برای کسب رکورد 83 قهرمانی جام جهانی حداقل یک روز دیگر ادامه خواهد داشت.

شیفرین در مسیری که برای المپیک 2026 میلان-کورتینا مورد استفاده قرار می‌گیرد، با نیم ثانیه عقب‌تر از برنده مسابقه، سوفیا گوگیا، در روز جمعه در سراشیبی چهارم شد.

شیفرین در رکورد زنان با هم تیمی سابق لیندزی ون با 82 پیروزی در هر یک از مسابقات برابری کرد.

دو مسابقه دیگر در کورتینا در آخر هفته برنامه ریزی شده است، با یک سراشیبی دیگر در روز شنبه و سپس یک سوپر جی در روز یکشنبه.

گوگیا که در دو المپیک اخیر در سراشیبی طلا و نقره به دست آورد، 0.13 ثانیه از ایلکا استوهک قهرمان دو دوره جهان و 0.36 جلوتر از کیرا ویدل از آلمان به پایان رسید.

شیفرین در سه پست بازرسی اول سریعتر از گوگیا بود اما 0.50 عقب تر به پایان رسید.

شیفرین در هنگام فرود پرش به سمت پایان دویدن خود مشکل داشت و برای بازیابی تعادل خود ایستاد. اما در مجموع او از عملکرد خود در رشته‌ای که اغلب در آن شرکت نمی‌کند راضی به نظر می‌رسد، لبخند می‌زند و مشت خود را در منطقه پایان می‌کوبد.

همچنین به نظر می‌رسد که گیره‌ای روی چکمه سمت راست شیفرین در حین دویدن باز شده است، که ممکن است کنترل اسکی‌های او را کاهش داده باشد.

فون هشت سال پیش در کورتینا رکورد برد قبلی یعنی رکورد آنماری موزر پرول را که 62 پیروزی بود شکست.

فون چهار سال پیش زمانی که مصدومیت باعث کوتاهی حرفه‌اش شد، بازنشسته شد.

Shiffrin همچنین به امتیاز کلی Ingemar Stenmark – بین مردان و زنان – از 86 پیروزی نزدیک شده است.

استنمارک در دهه های 1970 و 80 شرکت کرد.

سوفیا گوگیا
سوفیا گوگیا از ایتالیا پس از مسابقه سراشیبی زنان در کورتینا دی امپزو در روز جمعه بر روی سکو جشن می گیرد. عکس: Andrea Solero/EPA

طبق معمول، فصل Goggia ساخت یا شکست است. او ماه گذشته در سراشیبی در سنت موریتز سوئیس، دو انگشت دست چپ خود را شکست، سپس پس از یک عمل جراحی سریع بازگشت تا یک روز بعد در سراشیبی دیگر پیروز شود.

سپس او در آخر هفته گذشته در یک سوپر جی در سنت آنتون اتریش تصادف کرد و یک روز بعد به عنوان یک اقدام احتیاطی با یک سوپر جی دیگر کنار رفت، علی‌رغم اینکه آزمایش‌های پزشکی هیچ آسیبی به زانوی راست او نشان نداد.

اما در این مسابقه، ایتالیایی در بخش میانی فنی، جایی که دیگران با مشکل مواجه بودند، عالی بود، و آنقدر سرعت داشت که نیاز داشت برای مدت کوتاهی دست‌هایش را بیشتر در مسیر بیرون بیاورد تا تعادل خود را پس از یک ضربه کوچک به دست آورد.

هنگامی که به پایان رسید، گوگیا به نظر می‌رسید که می‌دانست کار خاصی انجام داده است، و چند بار سرش را تکان داد که انگار می‌خواهد بگوید «بله، بله» – حتی اگر به عنوان شروع کننده هفتم، هنوز چندین مورد از برترین‌ها باقی مانده بودند که باید پایین بیایند. .

یکی از دیگر افراد مورد علاقه، قهرمان المپیک، کورین سوتر، قربانی سقوط زشتی در پایان دویدن خود شد. اسکی باز سوئیسی پس از از دست دادن کنترل در حین پرش، به شدت روی پهلوی چپ خود افتاد اما قبل از برخورد با تورهای ایمنی متوقف شد. پس از بررسی کوتاهی، سوتر از جایش بلند شد و خودش را به پایان رساند.

ماریا میشل گاگنون از کانادا پس از انجام انشعابات با سرعت زیاد سقوط کرد و سپس از کوه به پایین سر خورد و به هوا برخورد کرد که باعث شد کیسه هوای ایمنی داخل کت و شلوار او باد کرده و هنگام فرود ضربه را آرام کند. او هم بلافاصله بلند شد.

گوگیا با شانزدهمین برد در سراشیبی دوران حرفه‌ای خود، با کاتیا سیزینگر در جایگاه پنجم فهرست زنان این رشته قرار گرفت که فون با 43 پیروزی در صدر قرار دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اعتراضات در جزایر سلیمان به دلیل برکناری سیاستمدار منتقد کلیدی چین با رأی عدم اعتماد | جزایر سلیمان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، نخست‌وزیر یکی از پرجمعیت‌ترین استان‌های …