وام دهنده کریپتو جنسیس برای ورشکستگی فصل 11 در ایالات متحده پرونده می کند | فصل 11 – ورشکستگی شرکت ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وام دهنده ارزهای دیجیتال جنسیس برای فصل 11 ورشکستگی در ایالات متحده ثبت نام کرده است و به آخرین قربانی تغییر در بازار دارایی های دیجیتال پس از فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX تبدیل شده است.

جنسیس گلوبال کپیتال، یکی از سه نهاد جنسیس که روز پنجشنبه برای حمایت از ورشکستگی درخواست داد، برداشت مشتری را در 16 نوامبر متوقف کرد، چند روز پس از آن که FTX بایگانی فصل 11 خود را ارائه کرد.

وام دهنده گفت دارایی ها و بدهی هایش بین 1 تا 10 میلیارد دلار است و تخمین زده است که بیش از 100000 طلبکار در پرونده خود در دادگاه ورشکستگی ایالات متحده برای منطقه جنوبی نیویورک دارد. جنسیس گلوبال هولدکو، گروه مادر جنسیس گلوبال کپیتال، همراه با واحد وام دهی دیگر، جنسیس آسیا پاسیفیک، نیز برای حمایت از ورشکستگی اقدام کرد.

جنسیس گلوبال هولدکو گفت که گزینه های مورد بررسی شامل فروش است و 150 میلیون دلار پول نقد برای حمایت از بازسازی دارد. تحت یک فرآیند فصل 11، یک شرکت در حال مبارزه به طور موقت از طلبکاران محافظت می شود، در حالی که تلاش می کند ساختار مالی خود را بازسازی کند.

این هلدینگ گفت که مشتقات جنسیس و معاملات نقطه ای، دلال کارگزار و کسب و کارهای حضانت بخشی از فرآیند ورشکستگی نبودند و به عملیات معاملاتی مشتریان خود ادامه خواهند داد.

این پرونده ورشکستگی آخرین مورد از یک سلسله شکست کریپتوها و کاهش شدید مشاغل است که به دلیل افت قیمت دارایی های دیجیتال در سال گذشته ایجاد شد.

براساس وب‌سایت، جنسیس سال گذشته 130.6 میلیارد دلار وام کریپتو تمدید کرد و 116.5 میلیارد دلار دارایی معامله کرد. یک منبع به رویترز گفت، دو بزرگ‌ترین وام‌گیرنده آن Three Arrows Capital، یک صندوق تامینی ارزهای دیجیتال مستقر در سنگاپور، و Alameda Research، یک شرکت بازرگانی نزدیک به FTX بودند. Three Arrows، Alameda و FTX در مراحل ورشکستگی هستند.

بدهی Three Arrows به جنسیس توسط شرکت مادر آن، شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Digital Currency Group (DCG) تقبل شد که سپس علیه Three Arrows شکایت کرد. شرکت‌های پورتفولیوی DCG همچنین شامل مدیر دارایی‌های رمزنگاری Grayscale و سرویس خبری CoinDesk می‌شوند.

وام دهندگان کریپتو، که به عنوان بانک های واقعی عمل می کردند، در طول همه گیری رونق گرفتند. اما برخلاف بانک‌های سنتی، آنها ملزم به نگهداری بالشتک سرمایه نیستند. امسال، کمبود وثیقه برخی از وام دهندگان – و مشتریان آنها – را مجبور به متحمل شدن زیان های بزرگ کرد.

با این حال، قیمت بیت کوین، سنگ بنای دارایی کریپتو، پس از سقوط FTX بهبود یافته است و پس از سقوط یکی از رقبای آن در حدود 17000 دلار، بالای 20000 دلار معامله می شود. قیمت بیت کوین در صبح جمعه 20946 دلار بود که نزدیک به 1 درصد افزایش داشت.

کارول الکساندر، استاد امور مالی در دانشگاه ساسکس، گفت که حرکت فصل 11 توسط جنسیس توسط بازارهای رمزنگاری قیمت گذاری شده است.

این صنعت قبلاً ورشکستگی جنسیس را کاهش داده است. این روند صعودی بیت کوین را متوقف نخواهد کرد. سرمایه گذاران عادی از رویدادهای اخیر در بازارهای رمزنگاری بسیار ترسیده اند. اما وقتی دوباره روند قیمت‌ها را ببینند، دوباره در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند – در نتیجه هزینه‌هایی را نیز برای موسسات رمزنگاری ارائه می‌کنند – با این باور که انجام این کار بی‌خطر است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

داشبورد انرژی: چگونه برق در بریتانیا تولید می شود؟ | انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،