ایالات متحده به سقف بدهی خود رسید. بعد چه اتفاقی می افتد؟

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ایالات متحده در این هفته محدودیتی را برای میزان پولی که می‌تواند وام بگیرد، اعمال کرد و وزارت خزانه‌داری را مجبور کرد اقداماتی به اصطلاح فوق‌العاده را آغاز کند تا مطمئن شود این کشور پول نقد کافی برای انجام تعهدات مالی خود دارد.

جانت ال. یلن، وزیر خزانه داری به قانونگذاران گفته است که این اقدامات به ایالات متحده اجازه می دهد تا حداقل تا اوایل ژوئن به پرداخت حقوق نظامی، مزایای بازنشستگان و بهره به دارندگان اوراق قرضه ادامه دهد.

اما آغاز این اقدامات خارق‌العاده تنها اولین گام از یک سری اقداماتی است که با تلاش خزانه‌داری آمریکا برای جلوگیری از عدم پرداخت بدهی‌های خود انجام می‌شود. در نهایت، این بر عهده کنگره خواهد بود که تصمیم بگیرد که آیا به کشور اجازه دهد پول بیشتری قرض کند یا به آن اجازه دهد با ناتوانی در پرداخت به سرمایه گذارانی که انتظار بهره و سایر پرداخت ها را دارند، بدهی خود را نکول کند.

سرنوشت اقتصاد ایالات متحده در خطر است که اگر قانونگذاران نتوانند به توافق برسند، ممکن است با یک بحران مالی مواجه شود و دچار رکود عمیق شود.

در میان پرسش‌های پیش رو این است که ایالات متحده چه زمانی به به اصطلاح X-Date می‌رسد – نقطه‌ای که در آن دولت دیگر نمی‌تواند راه‌های خلاقانه‌ای برای ماندن در زیر سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری پیدا کند و باید پول بیشتری قرض کند یا نتواند پرداخت کند. صورت حساب های آن

سوال مهم دیگر: آیا کنگره با افزایش سقف وام موافقت خواهد کرد؟

تاکنون جمهوری خواهان مجلس نمایندگان متعهد شده اند که با هرگونه افزایش سقف بدهی بدون کاهش هزینه ها مخالفت کنند. پرزیدنت بایدن گفته است که سقف بدهی باید بدون قید و شرط افزایش یابد. این یک مبارزه طولانی مدت برای اطمینان از عدم پرداخت بدهی ایالات متحده به راه انداخته است.

در اینجا برخی از لحظات کلیدی قابل انتظار در چند ماه آینده است.

انتظار می رود کاخ سفید در اوایل ماه مارس از پیشنهاد بودجه سالانه خود رونمایی کند و اولویت های هزینه های آقای بایدن را مشخص کند. این می تواند به عنوان یک پیشنهاد آغازین برای هرگونه مذاکره بین دولت بایدن و جمهوری خواهان در کنگره باشد، که خواهان کاهش هزینه ها بوده اند و احتمالاً از این سند به عنوان مدرکی برای آنچه که آنها می گویند “هزینه های بی رویه” است استفاده می کنند.

خانم یلن در نامه‌ای به کنگره در روز پنجشنبه گفت که در حال آغاز یک “دوره تعلیق صدور بدهی” است که تا 5 ژوئن ادامه خواهد داشت. در نتیجه، وزارت خزانه‌داری دیگر برای برخی برنامه‌های بهداشتی و بازنشستگی فدرال سرمایه‌گذاری نخواهد کرد.

خانم یلن به احتمال زیاد نامه‌های بیشتری برای قانون‌گذاران ارسال خواهد کرد که در آن به‌روزرسانی‌هایی در مورد اینکه چقدر زمان بیشتری می‌تواند با این اقدامات خارق‌العاده بخرد، خواهد فرستاد. او همچنین اقدامات دیگری را که وزارت خزانه داری می تواند برای ماندن در زیر سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری انجام دهد، تشریح خواهد کرد.

این می‌تواند شامل تعلیق سرمایه‌گذاری مجدد روزانه اوراق بهادار متعلق به صندوق تثبیت مبادلات خزانه‌داری، سطل پولی که می‌تواند ارزها را بخرد و بفروشد و برای دولت‌های خارجی تامین مالی کند، یا انتقال موقت پول بین سازمان‌ها و ادارات دولتی برای پرداخت‌ها در سررسید آنها باشد. .

اقدامات کنگره در مورد محدودیت بدهی به طور فزاینده ای تا زمانی که وزارت خزانه داری به پایان اقدامات فوق العاده خود نزدیک شود، منتظر مانده است.

در سال 2021، آخرین باری که دولت فدرال به سقف بدهی رسید، جمهوری خواهان و دموکرات های سنا با تمدید کوتاه مدت سقف وام کمتر از دو هفته قبل از نکول موافقت کردند. دو ماه بعد، در حالی که خزانه داری هشدار داد که می تواند محدودیت قانونی در توانایی خود برای استقراض را نقض کند، کنگره تصویب نهایی خود را با اقدامی صادر کرد که سقف بدهی را 2.5 تریلیون دلار افزایش می دهد.

چنین معامله ای این بار با شانس های سخت تری مواجه است.

کوین مک کارتی، رئیس مجلس کالیفرنیا، از دولت بایدن و دموکرات‌های کنگره خواسته است برای کاهش هزینه‌ها مذاکره کنند تا حمایت جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان برای افزایش سقف بدهی را جلب کنند. او در این ماه گفت: «ما باید روشی را که در این کشور بیهوده هزینه می‌کنیم، تغییر دهیم و مطمئن شویم که این اتفاق می‌افتد.»

دموکرات ها، از جمله سناتور چاک شومر از نیویورک، رهبر اکثریت، تاکنون چشم انداز مذاکرات را رد کرده اند.

با این حال، دموکرات ها ممکن است در مورد نیاز به تصویب افزایش سقف بدهی بدون رسیدگی به کسری بودجه همسو نباشند. سناتور جو مانچین سوم از ویرجینیای غربی، یک دموکرات میانه‌رو، در حالی که کنگره افزایش سقف بدهی را بررسی می‌کند، از کاهش برخی هزینه‌ها حمایت می‌کند.

در ترسیم راه‌های احتمالی کنگره برای حل بن‌بست سقف بدهی، مقامات و دستیاران احتمال استفاده از ابزار رویه‌ای در مجلس موسوم به درخواست معافیت را مطرح کرده‌اند. این سناریو می‌تواند به جمهوری‌خواهان درجه یک اجازه دهد تا قوانینی را پیش ببرند که آقای مک کارتی و دیگر رهبران جمهوری‌خواه در اکثریت از آن حمایت نمی‌کنند، اگر خود را با دموکرات‌ها همسو کنند.

اما در حالی که این مکانیسم «می‌تواند برای رفع چندین گلوگاه مختلف در فرآیند قانون‌گذاری مورد استفاده قرار گیرد»، مولی رینولدز، محقق ارشد مطالعات حاکمیتی در مؤسسه بروکینگز، هشدار داد که «این یک استراتژی خاص نیست».

با توجه به اینکه اختیارات رئیس مجلس و کنترل رویه ای صحن را تحت تأثیر قرار می دهد، این روند دشوار و از نظر سیاسی پرمشقت است. قانونگذاران باید به توافقی برسند که از حمایت جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها برخوردار باشد – و بتواند 60 رای در سنا را به دست آورد – و آن را به کمیته ارسال کنند.

قانونگذاران سپس باید اجازه دهند این مصوبه به مدت 30 روز در زمان برگزاری جلسه مجلس در کمیته بماند، دوره ای که بسته به برنامه اتاق ممکن است ماه ها طول بکشد. سپس قانونگذاران باید 218 امضای عمومی در این طومار جمع آوری کنند – به این معنی که حداقل تعداد انگشت شماری از جمهوری خواهان باید به هر دموکراتی بپیوندند تا علناً علیه رهبران حزب خود مخالفت کنند.

هنگامی که این امضاها جمع آوری شد، یک قانونگذار باید قبل از اعلام قصد برای آوردن این اقدام به صحن مجلس برای رای گیری، هفت روز قانونی دیگر صبر کند. این اطلاعیه رسمی اساساً رئیس مجلس را ملزم می کند که پس از آن برای رأی گیری ظرف دو روز قانونگذاری برنامه ریزی کند.

اما به دلیل طولانی شدن این روند و پیامدهای سیاسی جمهوری‌خواهان که اتحاد عمومی با دموکرات‌ها را علیه اکثریت کنفرانسشان ایجاد می‌کنند، تضمینی نیست که بتوان از ابزار پارلمان برای جلوگیری از نکول استفاده کرد.

از سال 2015، زمانی که مجلس نمایندگان به بازگشایی بانک صادرات و واردات فدرال رای داد و جمهوری خواهانی که برای حمایت از این اقدام به دموکرات ها پیوستند، از حمایت ضمنی جان ا. بونر، رئیس مجلس در حال خروج، درست قبل از استعفای وی، با موفقیت استفاده نشد. . اما تهدید تحرک پشت یک طومار اغلب برای تحت فشار قرار دادن رهبران احزاب کافی است تا در مورد قانونی رای دهند که در غیر این صورت آنها را بررسی نمی کردند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هری ویتینگتون، وکیل تگزاس که توسط چنی تیراندازی شد، در ۹۵ سالگی درگذشت

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، همسرش گفت، هری ویتینگتون، یک وکیل ثروتمند …