شرکت مادر گوگل آلفابت 12000 شغل را در سراسر جهان کاهش می دهد | الفبا

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شرکت مادر گوگل قرار است 12000 شغل خود را در سراسر جهان تعدیل کند زیرا به جدیدترین شرکت بزرگ فناوری ایالات متحده تبدیل می شود که کارمندان خود را کاهش می دهد.

ساندار پیچای، مدیر اجرایی آلفابت، گفت که این تعدیل ها به دنبال “بررسی دقیق” این تجارت صورت گرفته است. این کاهش‌ها چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که مایکروسافت با اشاره به تغییر عادت‌های هزینه‌های دیجیتال و ضعف اقتصاد جهانی پس از همه‌گیری، اعلام کرد 1000 شغل را کاهش می‌دهد.

از دست دادن شغل بر تیم های سراسر شرکت، از جمله استخدام و برخی از عملکردهای شرکتی، و همچنین برخی از تیم های مهندسی و محصولات تأثیر می گذارد. آلفابت همچنین مالک پلتفرم ویدیوی یوتیوب است.

دیگر تعدیل‌های شغلی در صنعت فناوری ایالات متحده در ماه‌های اخیر شامل 18000 تعدیل شغل در آمازون، 11000 نفر در مالک فیس‌بوک، Meta و 8000 نفر در شرکت نرم‌افزار تجاری Salesforce است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نفوذ دیپلماتیک استرالیا در آسیا با افزایش منافع پولیس محلی در خارج از کشور | سیاست خارجی استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس آخرین رتبه بندی …