جمهوریخواهان تحت فشار به عنوان فعالان ضد سقط جنین خواستار ممنوعیت ملی هستند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اما وقتی سناتور لیندسی گراهام از کارولینای جنوبی این موضع را در قالب ممنوعیت فدرال قبل از انتخابات میان دوره ای مطرح کرد، این پیشنهاد با واکنش شدید برخی جمهوری خواهان مواجه شد که آن را و زمان بندی آن را از نظر سیاسی احمقانه می دانستند.

با این حال، در هفته های پایانی انتخابات میان دوره ای، بسیاری از جمهوری خواهان یک پیام اصلی را پذیرفتند: محدودیت 15 هفته ای با استثناء برای تجاوز جنسی، محارم و زندگی مادر. آنها به دنبال این بودند که دموکرات ها را وادار کنند تا محدودیت های خود را برای سن حاملگی تعریف کنند – و به دروغ آنها را به حمایت از “سقط جنین تا زمان تولد” در صورت امتناع متهم کردند.

رابرت بلیزارد، یک نظرسنجی کهنه کار جمهوری خواه، خاطرنشان کرد که چندین نامزد جمهوری خواه که به طور کلی با حقوق سقط جنین مخالف بودند، در رقابت های بزرگ ایالتی در مناطقی از جمله فلوریدا، جورجیا و آیووا پیروز شدند. اما در جاهای دیگر، برای نامزدهایی که برندهای شخصی مشخصی ندارند، او گفت: “رای دهندگان می توانند از موضوع سقط جنین به عنوان آزمونی برای اینکه چقدر دلسوز هستند و چقدر عمل گرا هستند برای حل مشکلات و انجام کارها استفاده کنند.”

او افزود: «برخی از نامزدها بودند که ما به ویژه در رقابت‌های سراسری شرکت می‌کردیم، که هرگز نمی‌توانستند از موضوع مطلوبیت با رأی‌دهندگان مستقل عبور کنند.

آقای بلیزارد تاکید کرد که غیرممکن است که بدانیم چه موضوعاتی انگیزه رای دهندگان را در انتخابات عمومی 2024 خواهد داشت. اما او گفت، اما تردید کمی وجود دارد که دموکرات‌ها به استفاده از موضوع سقط جنین علیه جمهوری‌خواهان ادامه خواهند داد – و در دوره‌های میانی دوره‌ای اغلب این کار را به طور موثر انجام دادند.

او گفت: «هر معیاری که شما به آن نگاه می‌کنید نشان می‌دهد که به چپ و پایگاه دموکرات انرژی می‌دهد، که مطمئناً انجام داد. در برخی موارد، جایی که ما بر سر مسائل دیگر – اعم از اقتصاد، تورم، مرزها، هر چیز دیگری که در یک ایالت یا منطقه خاص در جریان بود – دعوا کردیم، به نظر من، خوب بود. اما در جاهایی که نتوانستیم روایت یک مسابقه را تغییر دهیم، خوب عمل نکردیم.»

او با تشریح ابهامات سیاسی پیرامون این موضوع، ادامه داد: «از نظر پیشرفت، فکر نمی‌کنم کسی پاسخ واقعاً محکمی برای آن داشته باشد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بررسی استراتژی جلوگیری از بریتانیا برای درخواست تمرکز بیشتر بر تروریسم اسلامی | استراتژی پیشگیری

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، انتظار می رود گزارشی که …