ایالات متحده به سمت بن بست سقف بدهی پیش می رود در حالی که جمهوری خواهان مجلس از تسلیم شدن خودداری می کنند | کنگره آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اقتصاد ایالات متحده ممکن است به سمت بحرانی پیش برود که توسط تعدادی از جمهوری خواهان مجلس نمایندگان ایجاد شده است.

جانت یلن، وزیر خزانه داری، روز پنجشنبه به رهبران کنگره اطلاع داد که ایالات متحده به سقف بدهی خود رسیده است، که مقدار پولی را که دولت می تواند برای پرداخت تمام صورت حساب های خود وام بگیرد، محدود می کند. یلن از کنگره خواست تا هرچه سریعتر برای افزایش سقف بدهی و جلوگیری از عدم تعهد ایالات متحده به هر یک از تعهدات مالی خود که عواقب فاجعه باری دارد، کار کند.

یلن در نامه ای که هفته گذشته ارسال شد، هشدار داد: «بنابراین بسیار مهم است که کنگره برای افزایش یا تعلیق سقف بدهی به موقع اقدام کند. ناتوانی در اجرای تعهدات دولت صدمات جبران ناپذیری به اقتصاد ایالات متحده، معیشت همه آمریکایی ها و ثبات مالی جهانی وارد می کند.

زبان هولناک مقام ارشد اقتصادی کشور بر فوریت وظیفه کنگره تاکید کرد و به نظر می رسید تلاشی برای بازدارندگی هر قانونگذار از بازی با ایده نکول است. برخی از جمهوری خواهان مجلس نمایندگان این کار را به هر حال انتخاب کرده اند.

اعضای حزب راست تندرو آزادی مجلس نمایندگان قبلاً قول داده اند با افزایش سقف بدهی «پاک» مخالفت کنند، به این معنی که لایحه ای که سقف استقراض ملی را بدون هیچ گونه امتیاز سیاستی افزایش می دهد.

اندی بیگز، عضو کنگره آریزونا، “ما نمی توانیم سقف بدهی را افزایش دهیم.” روز سه شنبه گفت. دموکرات‌ها با بی‌احتیاطی پول مالیات‌دهندگان ما را خرج کرده‌اند و ارزش پول ما را کاهش داده‌اند. آنها تخت خود را مرتب کرده اند، بنابراین باید در آن دراز بکشند.»

مارجوری تیلور گرین، نماینده کنگره، از جورجیا، روز چهارشنبه این احساس را تکرار کرد و به فاکس نیوز گفت: “من به عنوان یک لایحه تمیز برای افزایش سقف بدهی را امضا نمی کنم.”

با کنار گذاشتن این واقعیت که تک تک اعضای کنگره لوایح را امضا نمی‌کنند، نظرات قانون‌گذارانی مانند گرین نگرانی‌ها را در مورد نکول احتمالی در تابستان امسال تشدید کرده است. در حال حاضر، خزانه داری در حال استفاده از اقدامات “فوق العاده” برای ادامه پرداخت قبوض خود است، اما این گزینه ها ممکن است در اوایل ژوئن تمام شود.

ایالات متحده هرگز در افزایش یا تعلیق سقف بدهی خود کوتاهی نکرده است، بنابراین اکثر آمریکایی ها احتمالاً با عواقب احتمالی یک نکول آشنا نیستند. کارشناسان بیم دارند که بحران خزانه داری را مجبور کند اساساً انتخاب کند که کدام یک از طلبکاران خود را بپردازد، و این تصمیمات دارای عواقب قانونی خواهد بود در حالی که از نظر مالی به تعدادی از مؤسسات متکی به بودجه دولتی آسیب می رساند.

پل ون دو واتر، کارشناس ارشد مرکز اولویت‌های بودجه و سیاست، یک اندیشکده مترقی، گفت: «پزشکان در بیمارستان‌هایی که به ذینفعان مدیکر خدمات ارائه می‌کنند، حقوقی که بدهی دارند، دریافت نمی‌کنند. «پیمانکاران دفاعی تمام مبالغ خود را دریافت نمی کنند. کهنه سربازان تمام مزایایی را که مستحق آن هستند دریافت نخواهند کرد.»

عدم رسیدگی به سقف بدهی به طور همزمان صدمات جبران ناپذیری به اعتبار خزانه داری ایالات متحده وارد می کند و این محاسبه مجدد به مصرف کنندگان می رسد.

گوردون گری، مدیر سیاست های مالی در اندیشکده راست میانه، انجمن اقدام آمریکا، گفت: اگر کنگره نتواند سقف بدهی را افزایش دهد، برای هر تراکنش مالی محک به خزانه داری یک «حق بیمه ریسک» ایجاد می کند.

و چه چیزی برای خزانه داری محک است؟ تقریباً تمام ابزارهای مالی که مصرف کنندگان دارند: کارت اعتباری شما، وام مسکن شما. هر تعداد تعاملی که مردم با بازارهای مالی داشته باشند تحت تأثیر این موضوع قرار خواهند گرفت.»

برای بسیاری از کارشناسان اقتصادی، بحران قریب الوقوع جرقه های بازگشتی تلخ به بن بست سال 2011 بر سر سقف بدهی را برانگیخته است. در آن زمان، جمهوری خواهان به تازگی کنترل مجلس نمایندگان را به دست آورده بودند و متوجه شدند که بر سر سقف بدهی پا به پای باراک اوباما می روند. جمهوری خواهان خواستار کاهش هزینه های دولت در ازای حمایت از افزایش سقف بدهی بودند که منجر به اتهامات دموکرات ها مبنی بر به خطر انداختن بی پروا اقتصاد ایالات متحده برای پیشبرد برنامه سیاسی خود شد.

این بن بست با تصویب قانون کنترل بودجه به پایان رسید که سقف بدهی ها را افزایش داد و کاهش قابل توجهی در هزینه های دولت را مشخص کرد. اکنون به نظر می رسد که برخی از جمهوری خواهان مجلس نمایندگان به کاهش هزینه های مشابه در ازای افزایش سقف بدهی امیدوارند که خطر نکول را تشدید می کند.

گری به عنوان مشاور سیاسی سناتور سابق جمهوریخواه راب پورتمن در زمان وقوع بحران در سال 2011، ابراز نگرانی کرد که مبارزه بعدی سقف بدهی می تواند اقتصاد ایالات متحده را حتی به فاجعه نزدیکتر کند.

او گفت: «من معتقدم که خطرات در حال حاضر به نحوی افزایش یافته است که مطمئناً از سال 2011 وجود نداشته است، و احتمالاً خطرات اکنون بیشتر از آن زمان است.

دعوای طولانی مدت بر سر ریاست مجلس در اوایل این ماه تنها ترس گری را تشدید کرد. کوین مک کارتی در پانزدهمین رای گیری پس از شورش چند روزه از سوی 20 عضو کنفرانس جمهوری خواهان مجلس نمایندگان به عنوان رئیس انتخاب شد.

گری گفت: «آنها نتوانستند توافق کنند که آسمان برای یک هفته آبی بود.

“افراد درگیر در آن قسمت همان افرادی هستند که نشان می دهند تمایلی به افزایش سقف بدهی ندارند.”

مک کارتی علاقه خود را به مذاکره با کاخ سفید بر سر لایحه سقف بدهی نشان داده است و نگرانی ها در مورد نکول احتمالی را کم اهمیت جلوه می دهد.

او هفته گذشته گفت: «ما نمی‌خواهیم هیچ مشکل مالی بر اقتصادمان وارد کنیم و نخواهیم کرد». اما مشکلات مالی طبق روال معمول ادامه خواهد داشت.»

جو بایدن تاکنون هیچ تمایلی به ایده کاهش هزینه های دولت در ازای افزایش سقف بدهی نشان نداده است.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید روز سه‌شنبه گفت: ما بر سر سقف بدهی مذاکره نمی‌کنیم. «این نباید یک فوتبال سیاسی باشد. و ما باید این کار را بدون قید و شرط انجام دهیم.»

درخواست‌های جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان دموکرات‌ها را به‌خاطر رویکرد دو حزبی خود در قبال سقف بدهی در گذشته، به‌ویژه ظالمانه نشان می‌دهد. در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، دموکرات ها با جمهوری خواهان برای تعلیق سقف بدهی سه بار همکاری کردند. در آن زمان، جمهوری‌خواهان کنگره هیچ تلاشی برای کاهش هزینه‌های دولت در حین رسیدگی به سقف بدهی انجام ندادند.

در دوران ریاست جمهوری ترامپ، جمهوری خواهان در رابطه با کاهش بدهی های دولت، نگرش ظاهراً شوالیه ای داشتند. در سال 2017، جمهوری خواهان قانون کاهش مالیات و مشاغل را تصویب کردند، حتی پس از اینکه دفتر بودجه کنگره پیش بینی کرد که این قانون کسری بودجه فدرال را تا حدود 1.5 تریلیون دلار در دهه بعد افزایش می دهد.

ون دی واتر گفت: «به وضوح رویکردی که اتخاذ می شود بسته به فضای سیاسی آن لحظه متفاوت است.

در حال حاضر، مشخص نیست که آخرین بن بست سقف بدهی چگونه خود به خود حل خواهد شد. کاخ سفید و قانونگذاران جمهوری خواه سرسخت تنها خواسته های خود را تکرار کرده اند و ساعت برای جلوگیری از آشفتگی شدید اقتصادی که می تواند در سراسر جهان احساس شود، در حال حرکت است.

«چیزی باید داد. چیزی قرار است بدهد.» گری گفت. “امید من این است که اول از همه بازارهای مالی نباشد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بررسی واقعیت بایدن قبل از وضعیت اتحادیه

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، آنچه آقای بایدن گفت اتفاقاً هزار میلیاردر …