اولین چیز: نیکی هیلی پمپئو را به “دروغ” متهم کرد پس از ادعای توطئه معاون وزیر | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

صبح بخیر.

نیکی هیلی، سفیر سابق سازمان ملل متحد، گفت: ادعای مایک پمپئو، وزیر امور خارجه سابق آمریکا مبنی بر اینکه او قصد داشت مایک پنس را به عنوان معاون رئیس جمهور دونالد ترامپ جایگزین کند، “دروغ و شایعه سازی برای فروش یک کتاب” بود.

هیلی شب گذشته پس از اینکه آبان نیوز نسخه‌ای از خاطرات آینده پمپئو به نام «Never Give An Inch» را به دست آورد و نظرات او درباره هیلی را گزارش کرد، با فاکس نیوز صحبت کرد.

هیلی در اکتبر 2018 از دولت ترامپ استعفا داد. پمپئو می‌گوید قبل از آن، بدون اینکه با ترامپ مشورت کند، ملاقاتی شخصی در دفتر بیضی شکل با ترامپ ترتیب داده است.

پمپئو می نویسد که جان کلی، رئیس دفتر وقت ترامپ، فکر می کرد که هیلی در واقع با ایوانکا ترامپ و جرد کوشنر همراهی شده است، زیرا آنها گزینه احتمالی «هیلی برای معاونت رئیس جمهور» را ارائه کردند.

پمپئو همچنین از عملکرد هیلی به عنوان سفیر سازمان ملل نامطلوب می نویسد و از استعفای او انتقاد می کند.

  • هیلی چی گفت؟ هیلی در گفتگو با فاکس نیوز گفت: «نمی‌دانم چرا این حرف را زد، اما دقیقاً به همین دلیل است که تا آنجا که ممکن بود از دی‌سی بیرون ماندم تا از درام دور شوم». او همچنین خاطرنشان کرد که پمپئو در کتاب خود می‌گوید که نمی‌داند این داستان حقیقت دارد یا خیر.

  • آیا هیلی برای نامزدی ریاست جمهوری جمهوری خواهان در سال 2024 برنامه ریزی می کند؟ هم هیلی و هم پمپئو از جمله رقبای احتمالی در این رقابت هستند که در آن ترامپ تنها نامزد تایید شده باقی مانده است. اما به نظر می رسد که هیلی در حال اجراست. او به فاکس نیوز گفت: «ما هنوز در حال کار روی مسائل هستیم و آن را کشف خواهیم کرد. من هرگز در مسابقه ای شکست نخورده ام آن موقع گفتم، الان هم می گویم. من الان نمی‌بازم.»

زلنسکی منتظر «تصمیمات قوی» با دیدار متحدان کیف در آلمان است

ولودیمیر زلنسکی
ولودیمیر زلنسکی از متحدان غربی می خواهد تانک های اوکراین را تامین کنند. عکس: پاولو پالامارچوک/رویترز

رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، گفته است که دولت او انتظار دارد «تصمیمات قوی» از سوی رهبران دفاعی ناتو و دیگر کشورها در نشست روز جمعه برای بحث در مورد تقویت توانایی اوکراین برای رویارویی با نیروهای روسی با تانک های جنگی مدرن اتخاذ شود.

این نشست که در پایگاه هوایی رامشتاین در آلمان برگزار می‌شود، آخرین جلسه از یک سلسله از زمان حمله روسیه به اوکراین در نزدیک به 11 ماه پیش است و در آن درباره تامین تسلیحات آتی، به‌ویژه تانک‌های لئوپارد 2 آلمان که توسط ارتش‌های سراسر اروپا استفاده می‌شود، بحث خواهد شد.

برلین بر هر تصمیمی برای صادرات این تانک‌ها حق وتو دارد و دولت اولاف شولز، صدراعظم آلمان، از ترس تحریک روسیه تا کنون تمایلی به صدور مجوز آزادی آنها نداشته است.

برخی از متحدان می گویند نگرانی برلین نابجا است، زیرا روسیه در حال حاضر کاملاً متعهد به جنگ است، در حالی که مسکو بارها گفته است که انتقال تسلیحات غربی باعث طولانی شدن درگیری و افزایش رنج در اوکراین می شود.

  • دولت آمریکا چه گفته است؟ وزیر دفاع آمریکا با بیان جزئیات بسته کمک نظامی 2.5 میلیارد دلاری که روز گذشته ایالات متحده اعلام کرد، از متحدان خواسته است تا در حمایت خود از اوکراین «تحقیق عمیق تر» کنند، زیرا «تاریخ ما را زیر نظر دارد».

  • دیگر چه اتفاقی می افتد؟ این چیزی است که ما در روز 331 تهاجم می دانیم.

ران دیسانتیس کلاس مطالعات آفریقایی آمریکایی را از دبیرستان های فلوریدا ممنوع کرد

ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا
این اقدام فرماندار جمهوری خواه جدیدترین اقدام از یک سری اقدامات برای توقف گفتگوها در مورد نژاد و جنسیت در مدارس دولتی است. عکس: پل هنسی / SOPA Images / REX / Shutterstock

ران دیسانتیس، فرماندار جمهوری خواه فلوریدا، یک دوره آموزشی پیشرفته جدید در مطالعات آفریقایی آمریکایی را از تدریس در پردیس های دبیرستان رد کرده است. او استدلال می کند که این دوره قوانین ایالتی را نقض می کند و “ارزش آموزشی ندارد”.

این اقدام جدیدترین اقدام در یک سری اقدامات است تا مکالمات و درس‌های مربوط به نژاد، جنسیت و هویت جنسیتی را از محوطه مدرسه ایالت دور نگه دارد.

دیسانتیس در نامه ای از اداره آموزش ایالتی به هیئت کالج، سازمانی که آزمون های آمادگی دانشگاهی مانند آزمون استعداد تحصیلی (SAT) را برگزار می کند، این دوره را رسما ممنوع کرد. آنها همچنین بر دوره‌های تعیین سطح پیشرفته (AP) نظارت می‌کنند که به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد در دروسی مانند انگلیسی و شیمی امتیازات دانشگاهی کسب کنند.

در نامه ای در 12 ژانویه به هیئت کالج، اداره آموزش فلوریدا گفت که این دوره “به طور غیرقابل توضیحی مغایر با قوانین فلوریدا است و به طور قابل توجهی فاقد ارزش آموزشی است”.

  • از چه زمانی مدارس شروع به ارائه دوره کردند؟ مدت زیادی است که اجرا نمی شود. در تابستان 2022، هیئت کالج اعلام کرد که یک برنامه آزمایشی برای “ارائه مقدمه ای مبتنی بر شواهد به مطالعات آمریکایی آفریقایی تبار به دانش آموزان دبیرستانی” در 60 دبیرستان در سراسر کشور در طول سال تحصیلی 2022-23 راه اندازی خواهد شد و تنظیم خواهد شد. در سال بعد به پردیس های دیگر گسترش یابد.

در سایر خبرها …

دیوید کرازبی برای تبلیغ فیلم دیوید کراسبی: نام من را به خاطر بسپار، برای یک پرتره ژست می گیرد
دیوید کراسبی. “اگرچه او دیگر اینجا با ما نیست، انسانیت و روح مهربان او همچنان ما را راهنمایی و الهام می بخشد.” عکس: تیلور جول/اینویژن/AP
  • دیوید کرازبی، موسیقی‌دان افسانه‌ای آمریکایی پس از یک «بیماری طولانی» در سن ۸۱ سالگی درگذشت. این خواننده، نوازنده گیتار و ترانه سرا بخشی از ترکیب اصلی بیردز بود و در پنج آلبوم اول آنها ظاهر شد. او همچنین یکی از بنیانگذاران سوپرگروه راک فولک کراسبی، استیلز و نش است.

  • یکی از قدیمی‌ترین سازمان‌های صهیونیستی جهان با روابط نزدیک با دولت اسرائیل، صندوق ملی یهودیان (JNF)، از قوانین ضد تروریسم آمریکا برای شکایت از یک گروه بزرگ حقوق بشر فلسطینی در ایالات متحده استفاده می‌کند. به دلیل حمایت از جنبش بین المللی تحریم.

  • یک قاضی فدرال به دونالد ترامپ و یکی از وکلای او دستور داده است که به طور مشترک نزدیک به یک میلیون دلار جریمه برای پیگیری یک دعوی بیهوده بپردازند. که هیلاری کلینتون، کمیته ملی دموکرات ها و دیگران را به دست داشتن در کتک کاری و ساختن توطئه گسترده علیه او متهم کرد.

  • شهری کوچک در آلاباما مردی را گرامی می دارد که سال ها قبوض داروخانه همسایگانش را پرداخت کرد و سخاوتش را تا اندکی قبل از مرگ اخیرش مخفی نگه داشت و دقیقاً همان جایی را که ترک کرد، ادامه داد. هودی چیلدرس ماهیانه 100 دلار به همسایگانی که نمی توانستند نسخه های خود را پرداخت کنند، اهدا کرد.

آمار روز: «خانه نامرئی» جاشوا تری با 18 میلیون دلار مال شما می شود

درختان جاشوا در صحرای موهاو با تشکیل تخته سنگ در دوردست.
“آمریکایی ها درک بهتری از جذابیت فرهنگی چشم انداز صحرای دور افتاده جاشوا تری نسبت به خریداران بالقوه بین المللی دارند.” عکس: R Patrick Jennings/Alamy

رونق املاک و مستغلات جاشوا تری ممکن است به اوج نمادین رسیده باشد، زیرا عمارت نمادین شهر کویری با دیوارهای آینه ای با قیمت 18 میلیون دلار به بازار عرضه می شود که گفته می شود قیمتی بی سابقه است. خانه نامرئی که در سال 2019 توسط تهیه کنندگان فیلم کریس و روبرتا هانلی ساخته شد، میزبان افراد مشهوری از جمله آلیشیا کیز و آریانا گرانده بوده است. این سازه ای سورئال و جعبه مانند است، با دیوارهای شیشه ای درخشان که منظره بیابان را منعکس می کند، و یک استخر عظیم سرپوشیده 100 فوتی که تقریباً نصف طول خانه امتداد دارد. روزنامه محلی سن برناردینو سان گزارش داد حتی اگر خانه نامرئی به قیمت 9 میلیون دلار، یعنی نصف قیمت پیشنهادی، فروخته شود، “این گران ترین خانه فروخته شده در جاشوا تری خواهد بود.”

این را از دست ندهید: “شما باید زمانی را برای دوستی اختصاص دهید” – قدرت رادیکال معاشرت

دوستانی که در کنار پنجره نشسته اند و یک فنجان چای می نوشند، در حال گپ زدن و خندیدن یک زن بریتانیایی بنگلادشی و یک زن آسیایی در حالی که یک فنجان نشستن در کنار پنجره با تابش خورشید در آپارتمانی در ادینبورگ، اسکاتلند، بریتانیا، گپ می زنند و می خندند.
شیلا لیمینگ، آکادمیک می گوید: «شما باید آن زمان را برای استراحت با دوستانتان کنار بگذارید». عکس: کارلوس جی لوپز/گتی ایماژ

از به اشتراک گذاشتن یک فنجان تا تنبلی در پارک، آیا انجام فعالیت های روزمره با دوستان کلید خوشبختی است؟ اوقات فراغت، که از دهه 1970 کاهش یافته است، به طور فزاینده ای برای زنان ارزشمند است، به طوری که آمار ایالات متحده و بریتانیا شکاف جنسیتی فاحش را نشان می دهد. نظرسنجی‌های مربوط به استفاده از زمان به طور مداوم نشان می‌دهند که مردم وقت آزاد خود را بیشتر به تماشای تلویزیون می‌گذرانند – شاید به این دلیل که خود را بیش از حد خسته می‌بینیم که نمی‌توانیم کار دیگری انجام دهیم. شیلا لیمینگ، نویسنده و آکادمیک، از ما می‌خواهد که زمان را پیدا کنیم – یا به‌طور دقیق‌تر، آن را پس بگیریم. کتاب جدید او با نام «حوصله کردن: قدرت رادیکال کشتن زمان»، بخشی از لذت‌های بیکاری با دیگران و تا حدی بیانیه‌ای برای «بازگرداندن زندگی اجتماعی‌مان از چرخش مرگ‌بار زندگی معاصر» است.

بررسی آب و هوا: «نقاط فوق‌العاده» می‌تواند باعث ایجاد آبشار اقدامات اقلیمی شود

نمای هوایی از اتومبیل های اجاره ای در سیدنی، استرالیا
نمای هوایی از اتومبیل های اجاره ای در سیدنی، استرالیا. عکس: کامرون اسپنسر/گتی ایماژ

بر اساس یک گزارش، سه «نقطه فوق‌العاده» برای اقدامات اقلیمی می‌تواند موجب آبشاری از کربن‌زدایی در اقتصاد جهانی شود. به گفته کارشناسان، مداخلات سیاستی نسبتاً کوچک در مورد خودروهای الکتریکی، جایگزین‌های گیاهی برای گوشت و کودهای سبز منجر به رشد غیرقابل توقف در این بخش‌ها می‌شود. اما افزایشی که این امر به تولید باتری و هیدروژن می دهد به معنای مزایای مهمی برای سایر بخش ها از جمله ذخیره انرژی و هوانوردی است. کاهش فوری انتشار گازهای گلخانه ای برای جلوگیری از خرابی برگشت ناپذیر آب و هوا مورد نیاز است و کارشناسان می گویند که نقاط فوق العاده سریع ترین راه برای هدایت اقدامات جهانی است که “امید قابل قبول” را ارائه می دهد که گذار سریع به اقتصاد سبز می تواند در زمان اتفاق بیفتد.

آخرین چیز: “ما آن را Toadzilla نامیدیم”: وزغ غول پیکر نیشکر که بزرگترین گونه آن در استرالیا یافت می شود.

رنجرز در پارک ملی کانوی، در نزدیکی ساحل ایرلی، کوئینزلند، استرالیا، یک وزغ عصایی بزرگ به نام توادزیلا با وزن 2.7 کیلوگرم را کشف کردند که می تواند رکورد جدیدی برای این گونه باشد.
رنجرها در پارک ملی کانوی، در نزدیکی ساحل ایرلی، کوئینزلند، استرالیا، یک وزغ عصایی بزرگ به نام توادزیلا را با وزن 2.7 کیلوگرم کشف کردند که می تواند رکورد جدیدی برای این گونه باشد. عکس: گروه محیط زیست و علوم QLD

او سمی است، وزنش به اندازه برخی از نوزادان تازه متولد شده است و در وحشی شمال دور استرالیا پیدا شده است. یک وزغ عصایی غول‌پیکر به نام «توادزیلا» که روز گذشته توسط محیط‌بانان در پارک ملی کانوی کوئینزلند پیدا شد، بزرگ‌ترین گونه از گونه‌های اوست که تاکنون پیدا شده است. رکورد جهانی گینس برای بزرگترین وزغ تاریخ 2.65 کیلوگرم (5.8 پوند) است که در سال 1991 یافت شد. محیط بانانی که “Toadzilla” را پیدا کردند آن را به پایگاه خود بردند و وزن کردند. او ترازو را به 2.7 کیلوگرم (6 پوند) رساند که می تواند یک رکورد جدید باشد. رنجر کایلی گری این وزغ عظیم الجثه را هنگام قدم زدن در پارک ملی دید. او گفت: «من دستم را پایین آوردم و وزغ عصایی را گرفتم و نمی‌توانستم باور کنم چقدر بزرگ و سنگین است. ما آن را Toadzilla نامیدیم.

ثبت نام

برای جلسه توجیهی صبح ایالات متحده ثبت نام کنید

First Thing هر روز هفته به هزاران صندوق ورودی تحویل داده می شود. اگر قبلا ثبت نام نکرده اید، همین الان مشترک شوید.

در تماس باشید

اگر سؤال یا نظری در مورد هر یک از خبرنامه های ما دارید، لطفاً به newsletters@aban.news.com ایمیل بزنید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اعتراضات در جزایر سلیمان به دلیل برکناری سیاستمدار منتقد کلیدی چین با رأی عدم اعتماد | جزایر سلیمان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، نخست‌وزیر یکی از پرجمعیت‌ترین استان‌های …