گرتا تونبرگ رهبری راهپیمایی آب و هوا در آخرین روز مذاکرات در داووس را بر عهده خواهد داشت

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

مبارز سوئدی آب و هوا گرتا تونبرگو دیگر فعالان برجسته اقلیم از جمله ونسا ناکاته و هلنا نوبائر یک راهپیمایی آب و هوایی در روز پایانی پانل های مجمع جهانی اقتصاد در داووس، سوئیس برگزار می کنند.

تونبرگ روز پنجشنبه در حاشیه این کنوانسیون با رئیس آژانس بین المللی انرژی، فاتح بیرول، ملاقات کرد و نخبگان شرکت ها را به دلیل انفعال آنها مورد انتقاد قرار داد.

او گفت که رهبران داووس با سرمایه‌گذاری در سوخت‌های فسیلی و اولویت دادن به سودهای کوتاه‌مدت بر مردم آسیب‌دیده از بحران آب‌وهوایی، به نابودی سیاره زمین دامن می‌زنند.

این فعالان نامه ای «توقف و توقف» آوردند که در آن از روسای شرکت های سوخت فسیلی خواستند تا تمام پروژه های جدید نفت و گاز طبیعی را متوقف کنند، این نامه توسط نزدیک به 900000 نفر امضا شد.

روند امروز آخرین گفتگوهای امسال در مجمع جهانی اقتصاد با موضوع “همکاری در جهان تکه تکه” خواهد بود.

این کنوانسیون صدها نفر از رهبران جهان و متخصصان صنعت را برای سخنرانی های ویژه، بحث های پنل و جلسات جداگانه گرد هم آورده است.

نکات مهم جلسات پنجشنبه چه بود؟

  • مدیر اف بی آی کریستوفر رای گفت که عمیقاً نگران برنامه هوش مصنوعی چین است و گفت که ابتکارات هوش مصنوعی این کشور «محدودیتی با حاکمیت قانون ندارد» و «بر روی گنجینه‌های عظیم مالکیت معنوی و داده‌های حساسی ساخته شده‌اند که از این طریق به سرقت رفته‌اند. سال ها.”

  • نخست وزیر یونان، کیریاکوس میتسوتاکیسوی گفت که همچنان معتقد است که می توان با گفتگو با رئیس جمهور ترکیه اختلافات کشورش با ترکیه را حل کرد و تاکید کرد که همسایگان وارد جنگ نمی شوند.

  • کیر استارمررهبر اپوزیسیون بریتانیا گفت که بریتانیا به یک استراتژی برای انرژی های تجدیدپذیر نیاز دارد. استارمر گفت سرمایه گذاری جدید در صنعت نفت و گاز راه حل نیست زیرا بریتانیا باید به سمت هدف صفر خالص آلایندگی و کاهش وابستگی به نفت و گاز حرکت کند.

  • گرانت شاپسوزیر بازرگانی بریتانیا، درباره چگونگی همکاری دولت‌ها و شرکت‌ها برای شکل‌دهی نسل بعدی استراتژی‌های صنعتی بحث کرد و هشدار داد که برنامه یارانه سبز جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا «خطرناک» است.

  • رئیس جمهور اوکراین ولدیمیر زلسنیکی در حاشیه این گردهمایی در یک جلسه توجیهی صبحانه شرکت کرد که در آن از «فقدان سلاح خاص» ابراز تاسف کرد و گفت که برای پیروزی در جنگ، «نمی‌توانیم آن را صرفاً با انگیزه و روحیه انجام دهیم».

بینندگان می توانند انتظار دیدن چه کسانی را در روز پایانی جلسات در داووس در روز جمعه داشته باشند؟

  • ماریا لپتینرئیس شورای تحقیقات اروپا؛ میکولاس بک، وزیر امور اروپای چک؛ تانجا فاجون، معاون نخست وزیر اسلوونی؛ کریستین لاگاردرئیس بانک مرکزی اروپا؛ کریستالینا جورجیوامدیر عامل صندوق بین المللی پول؛ نویسنده، کریستوفر کلر; فاون شارپ، رئیس کنگره ملی سرخپوستان آمریکا و بورگه برندهرئیس مجمع جهانی اقتصاد در ژنو.
  • ساشا واکولینا، میاب مک ماهون، فی دولکری و دیوید والش از یورونیوز در داووس حضور داشتند و آخرین تحولات را پوشش می‌دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

تحقیقات نشان می‌دهد استرالیا به مراقبت‌های بهداشت روانی هدفمند برای جلوگیری از مرگ و میر دانشجویان بین‌المللی بر اثر خودکشی نیاز دارد | دانشگاه های استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، تحقیقات نشان می‌دهد که اگر …