دیدگاه گاردین در مورد سیستم مالیاتی: از دست دادن اعتماد، از دست دادن میلیاردها | سرمقاله

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

حتی در حالی که میلیون‌ها نفر در آستانه پایان ضرب‌الاجل این ماه در مورد فرم‌های خودارزیابی عرق می‌کنند، HMRC خبرهای بد زیادی را منتشر می‌کند.

بزرگ‌ترین اشتباه لئونا هلمزلی در نهایت تقلب مالیاتی گسترده‌اش نبود، بلکه این بود که خانه‌دارش آن را شنیده بود که می‌گفت: «فقط آدم‌های کوچک مالیات می‌پردازند». به جای میلیون ها دلاری که به ایالت بدهکار بود، این باور میلیاردر دارایی نیویورکی که سیستم مالیاتی صرفاً یک انعام جلالی است، صرفاً برای لیوان ها، او را در سال های ریگان بدنام کرد. از میان تمام امور حکومت دموکراتیک، تنها مالیات و رأی استوار بر این اصل استوار است که همه افراد در برابر قانون برابر هستند. هر چند این ایده که خدمات پزشک عمومی، مدارس، مجموعه سطل زباله به محل زندگی شما بستگی دارد، رضایت بخش نیست، “لاتاری کدپستی” اکنون یک اصطلاح روزمره است – اما مالیات و نمایندگی هرگز نباید خودسرانه باشد.

به همین دلیل است که ریشی سوناک در آب های خطرناک قایقرانی می کند. در سؤالات این هفته نخست وزیر، الکس سوبل از حزب کارگر درباره گزارش هایی مبنی بر اینکه رئیس حزب محافظه کار، ندیم زهاوی، «مجبور به پرداخت میلیون ها دلار به درآمد و گمرک اعلیحضرت شده است، صحبت کرد. [HMRC] برای حل اختلاف مالیاتی». نخست وزیر پاسخ داد که همکارش “قبلاً به این موضوع به طور کامل پرداخته است”، اما او اشتباه می کند. آقای زهاوی یک ارتباط برقرار کننده توانا است، اما در این مورد اظهار نظر نمی کند و گزارش های مربوط به مالیات بر عایدی سرمایه ناشی از فروش 20 میلیون پوند از سهام YouGov توسط یک تراست خانواده را رد نمی کند و فقط می گوید که مالیات های او به درستی اعلام و پرداخت شده است. انگلستان”.

عجیب به نظر می رسد: کسی که مالیات خود را به طور کامل اعلام کرده است، به توافق بزرگی با HMRC نمی رسد. همکاران وزیر گفته اند، همانطور که رابرت جنریک این هفته گفت، این یک “مسئله خصوصی” است و HMRC به درستی در مورد امور مالیاتی افراد اظهار نظر نمی کند. آقای زهاوی متهم به فرار مالیاتی مجرمانه نیست. با این حال، این تصور که یک وزیر خزانه – همانطور که آقای زهاوی تابستان گذشته بود، دو برابر کواسی کوارتنگ بدبخت – باید مالیات کشور را تعیین کند و در عین حال بر سر امور مالیاتی خود معامله کند، درگیری فوق العاده ای به نظر می رسد. مورد علاقه. آقای زهاوی ممکن است هیچ اشتباهی مرتکب نشده باشد، اما مردم شایسته دانستن حقیقت هستند. بدون پاسخگویی، سیستم مالیاتی کمی مشروعیت بیشتری را از دست خواهد داد.

آیا نظری در مورد موضوعات مطرح شده در این مقاله دارید؟ اگر مایلید تا حداکثر 300 کلمه پاسخی را از طریق ایمیل ارسال کنید تا برای انتشار در بخش نامه های ما در نظر گرفته شود، لطفا اینجا را کلیک کنید.

ادامه مطلب…

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نفوذ دیپلماتیک استرالیا در آسیا با افزایش منافع پولیس محلی در خارج از کشور | سیاست خارجی استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس آخرین رتبه بندی …