نشست ناتو درباره تسلیحات اوکراین در حالی که فشار بر آمریکا و آلمان برای ارسال تانک افزایش می یابد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

متحدان غربی اوکراین امروز در پایگاه هوایی رامشتاین در آلمان گردهم می آیند و کشور میزبان تحت فشار فزاینده ای قرار دارد تا اجازه دهد تانک های لئوپارد ساخت آلمان به کیف عرضه شود.

این اجلاس به ریاست لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا و با حضور بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع جدید آلمان که دومین روز ریاست خود را سپری می کند، برگزار می شود.

برای ماه‌ها، اوکراین به‌دنبال خودروهای سنگین‌تر مانند تانک‌های لئوپارد ۲ و آبرامز آمریکا بوده است، اما رهبران غربی با احتیاط پا به این کار گذاشته‌اند.

آلمان اخیراً مورد توجه ویژه قرار گرفته است. منتقدان، برخی در داخل ائتلاف دولتی آلمان، مدت‌هاست که از تردید صدر اعظم OIaf Scholz برای برداشتن گام بعدی در مورد تحویل سلاح شکایت دارند.

شولز روز چهارشنبه در داووس از پاسخ مستقیم به سوالی در مورد لئوپارد اجتناب کرد و گفت که آلمان یکی از تامین کنندگان اصلی تسلیحات اوکراین باقی خواهد ماند و “ما هرگز کاری را فقط به تنهایی انجام نمی دهیم، بلکه همراه با دیگران – به ویژه ایالات متحده.”

یکی از بزرگترین تامین کنندگان تسلیحات اوکراین

آلمان همچنین متحدانی که از پلنگ های ساخت آلمان استفاده می کنند را از ارسال آنها به اوکراین منع کرده است.

مقامات ارشد بریتانیا، لهستان، کشورهای حوزه بالتیک و سایر کشورهای اروپایی روز پنجشنبه قبل از گردهمایی رامشتاین در استونی دیدار کردند.

بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا گفت که کشورش حداقل سه باتری توپخانه AS-90، خودروهای زرهی، هزاران گلوله مهمات و 600 موشک بریمستون و همچنین اسکادران 14 تانک چلنجر 2 را ارسال خواهد کرد.

والاس گفت که تصمیم برای ارسال تانک‌های جنگی “پیشرفت طبیعی” حمایت نظامی بریتانیا از اوکراین است و با واشنگتن مورد بحث قرار گرفت.

او گفت: “اگر می خواهید نفربرهای زرهی اهدا کنید، باید آن را با تانک ها تکمیل کنید.” ما چند تانک داشتیم که فکر می کردیم می توانند این کار را انجام دهند.»

والاس اذعان کرد که محموله چلنجر “تنها عنصر جادویی” برای اوکراین نیست، زیرا گفته است برای بیرون راندن نیروهای روسی به 300 تانک و سایر سلاح ها نیاز دارد. اما او ابراز امیدواری کرد که این خودرو مکمل خودروهای زرهی برادلی باشد که ایالات متحده در حال حاضر تهیه کرده است و به هدایت دیگران برای ارسال تانک کمک کند.

فقدان تسلیحات خاص

زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین که از طریق لینک ویدیویی در نشست داووس در مجمع جهانی اقتصاد صحبت می‌کرد، از «فقدان تسلیحات خاص» ابراز ناامیدی کرد. وی که از طریق یک مترجم صحبت می کرد، گفت: “مواقعی وجود دارد که نباید دریغ کنیم یا نباید مقایسه کنیم که کسی می گوید “من تانک می دهم اگر شخص دیگری نیز تانک های او را تقسیم کند.”

وزرای خارجه و دفاع اوکراین گفتند که تانک‌های وعده داده شده بریتانیایی اگرچه مورد استقبال قرار می‌گیرد، اما برای دستیابی به اهداف عملیاتی کافی نیست.

دیمیترو کوله‌با و الکسی رزنیکوف در بیانیه‌ای ضمن درخواست از آلمان و چندین کشور دیگر که از لئوپارد 2 استفاده می‌کنند، گفتند: ما تضمین می‌دهیم که از این سلاح‌ها به طور مسئولانه و منحصراً برای اهداف حفاظت از تمامیت ارضی اوکراین در مرزهای بین‌المللی به رسمیت شناخته شده استفاده خواهیم کرد. برای پیوستن به یک ائتلاف بین المللی تانک.

نگهداری بالا

روز پنجشنبه، سابرینا سینگ، سخنگوی پنتاگون درباره بی میلی آمریکا برای ارسال تانک های آبرامز خود توضیح داد. او گفت: “تعمیر و نگهداری و هزینه بالایی که برای نگهداری آبرامز لازم است – در حال حاضر ارائه آن به اوکراینی ها منطقی نیست.”

برخی از متحدان شرقی ناتو تانک‌های T-72 مربوط به دوران شوروی را در اختیار نیروهای اوکراینی قرار داده‌اند، اما مقامات اذعان دارند که تجهیزات دوران شوروی که نیروهای اوکراینی قبلاً با آن‌ها آشنا بودند، محدود است.

استونی بزرگترین بسته کمک نظامی خود را تا به امروز شامل هویتزر، مهمات، تجهیزات پشتیبانی توپخانه و نارنجک انداز اعلام کرد.

دانمارک قصد دارد 19 فروند هویتزر خودکششی سزار ساخت فرانسه را اهدا کند.

اولف کریسترسون نخست وزیر سوئد گفت کشورش که عضو ناتو نیست، تصمیم گرفته است 50 خودروی جنگی ساخت سوئد به اضافه یک سامانه موشکی ضد تانک شلیک شانه و سامانه توپخانه آرچر را به اوکراین بفرستد.

ویدیو را در پلیر بالا تماشا کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بررسی واقعیت بایدن قبل از وضعیت اتحادیه

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، آنچه آقای بایدن گفت اتفاقاً هزار میلیاردر …