به شرکت‌های ریلی بریتانیا دستور داده شد که سوء استفاده از خلأ لغو قطار را متوقف کنند | حمل و نقل ریلی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رگولاتوری ریلی به شرکت‌های قطار دستور داده است که از شکاف‌هایی که شب قبل کنسل می‌کنند، خودداری کنند و این بدان معناست که هر قطاری که شب قبل لغو می‌کنند، در آمار لغو رسمی آنها به حساب نمی‌آید.

دفتر راه‌آهن و جاده (ORR) گفت لغو قطارها در «سطوح رکورد» بوده است، که بسیار بدتر از ارقام رسمی است که ناشی از افزایش تعداد «پیش‌کنسل‌های» ثبت‌نشده، معروف به «p-coding» است.

اینها را می توان تا اواخر ساعت 22 شب گذشته تأیید کرد و در جدول زمانی که آمار عملکرد راه آهن با آن اندازه گیری می شود، لحاظ نمی شود.

تحقیقات آبان نیوز در ماه نوامبر نشان داد که یکی از شرکت‌های ریلی، TransPennine Express (TPE)، از کدهای p سوء استفاده کرده و به طور منظم 20 تا 30 درصد از خدمات قطار خود را در پاییز لغو می‌کند. با این حال، قانوناً موظف بود فقط نرخ‌های بین 5.6٪ و 11.8٪ را برای همان دوره گزارش کند – خدمات لغو شده در روز.

در روز چهارشنبه این هفته، TPE 45 درصد از 333 قطاری را که برنامه ریزی شده بود لغو کرد. صد نفر از آنها شب قبل از قبل لغو شده بودند.

روز پنجشنبه ORR به وجود “شکاف” قابل توجهی بین آمار لغو جمع آوری شده و تجربه مسافر اذعان کرد. این کشور به صنعت ریلی نامه نوشته است و نیاز به “شفافیت عمومی کامل” در نحوه ثبت لغو با کد p را بیان کرده است.

ORR نوشت: «حذف قطارها از جدول زمانی به این روش می‌تواند به این معنا باشد که قطاری که یک مسافر انتظار می‌رود هنگام رفتن به رختخواب بگیرد، می‌تواند در زمان عزیمت به ایستگاه از جدول زمانی ناپدید شود، غافل از اینکه قطار لغو شده است». .

از لحاظ تاریخی، چنین تغییراتی برای پشتیبانی از معرفی جدول زمانی اضطراری زمانی که آب و هوای نامناسب یا آسیب زیرساختی نیاز به تغییر عمده در خدمات قطار در یک مسیر داشته باشد، ایجاد شده است. به جای آن عملکرد سرویس با جدول زمانی تعویض اندازه گیری می شود.

اما ORR گفت که کدهای p در سال گذشته به‌طور متفاوتی مورد استفاده قرار گرفته‌اند، با تغییرات دیرهنگام در جدول‌های زمانی با حذف خدمات زمانی که کارکنان کافی یا قطارهای مناسب در دسترس نبودند. این بیانیه گفت: «این یک کاربرد نامناسب از مقررات کد شبکه در مورد جدول زمانی اضطراری است.

رگولاتور از Network Rail خواسته است تا “صنعت را برای ارائه راه بهتری برای انجام کارها هماهنگ کند”. تا زمانی که این امر به طور کامل اعمال شود، ORR از همه شرکت‌های قطار می‌خواهد که داده‌های خاصی را در مورد هرگونه «پیش لغو در دسترس بودن منابع» ارائه کنند. این کشور قول داده است که این داده ها را در کنار آمار رسمی در آینده منتشر کند.

فراس آلشاکر، مدیر برنامه‌ریزی و عملکرد ORR، گفت: «ما می‌دانیم که این مکانیسم موقت برای کمک به مسافران در زمان اختلالات مکرر با اطلاع‌رسانی در اسرع وقت زمانی که سرویس قطارشان لغو شد، استفاده شد. اما با حفظ شفافیت کامل، استحکام و قابل اعتماد بودن آمار رسمی، همچنان می‌توان به اطلاعات خوب مسافران دست یافت.»

TPE اعلام کرد که در روز چهارشنبه این هفته 100.5 لغو از پیش برنامه ریزی شده ثبت کرده است – با لغو جزئی 0.5 در هر سرویس – و 50.5 در روز. یک سخنگوی گفت که محدوده کامل را به ORR گزارش کرده و همه لغوها را از طریق Journeycheck منتشر کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“ما یک میلیون پوند اجاره به صاحبخانه خود بدهکاریم – اما آنها ما را با خانه های بی کیفیت رها کرده اند” | مشاور املاک

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، موسسه خیریه مت فرنلی تقریباً 1 …