زنگ بیدارباش: رئیس جمهور جو بایدن جوامع آسیب دیده از طوفان کالیفرنیا را می بیند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

پرزیدنت جو بایدن روز پنجشنبه در امتداد پیاده‌روی تکه‌شده این شهر ساحلی کالیفرنیا قدم زد و از سخنان صاحبان مشاغل که پس از هفته‌ها طوفان باران تلاش می‌کنند تا خسارت وارده به مغازه‌هایشان را تعمیر کنند، شنید.

بایدن از یک رستوران غذاهای دریایی که به شدت غرق شده و به شدت سیل شده بود، بازدید کرد، نه چندان دور از اسکله فروریخته کاپیتولا و مغازه‌های صورتی، نارنجی و سبزه‌ای رنگ‌آلود که همه پس از طوفان تخته‌شده بودند. دیوارها در حال فرو ریختن بودند، آوارها همه جا پراکنده بودند.

چاک مایر، مالک توری ساحلی پارادایس، به بایدن گفت که آب از زمین سرازیر شده و تجارت او را در خلیج مونتری، نه چندان دور از سانتا کروز، زیر گرفته است.

بایدن فریاد زد: «شوخی ندارم.

بایدن بعداً از پارک ایالتی سیکلیف در همان حوالی گفت: «تا زمانی که در خیابان ها راه نروید، آن را احساس نمی کنید. اگر کسی شک دارد که آب و هوا در حال تغییر است، باید در چند سال گذشته خواب بوده باشد.

رئیس‌جمهور در کنار اولین واکنش‌دهنده، فرماندار کالیفرنیا، گاوین نیوسام و مدیر آژانس مدیریت اضطراری فدرال، دین کریسول، خسارات ناشی از باران‌های تنبیهی، بادهای قوی، سیل و رانش زمین را برجسته کرد. او هشدار داد که تغییرات آب و هوایی باعث ایجاد آب و هوای شدیدتر می شود.

بایدن گفت: «ما می دانیم که بازسازی برخی از ویرانی ها سال ها طول خواهد کشید. اما ما نه تنها باید بازسازی کنیم، بلکه باید بهتر بسازیم.

بر اساس گزارش مرکز پیش بینی آب و هوای سرویس ملی آب و هوا، از 26 دسامبر تا 17 ژانویه، کالیفرنیا به طور میانگین در سراسر ایالت با بارش 30 سانتی متر باران و برف همراه بود و برخی گزارش ها از 4.5 متر برف در بالاترین ارتفاعات سیرا خبر دادند. نوادا

کالیفرنیا بیشتر باران و برف خود را در زمستان از یک پدیده آب و هوایی به نام “رودخانه های جوی” دریافت می کند – نوارهای طولانی و باریکی از بخار آب که بر روی اقیانوس شکل می گیرند و در آسمان جریان دارند.

کالیفرنیا از اواخر دسامبر توسط 9 رودخانه جوی مورد حمله قرار گرفته است. طوفان ها در روزهای اخیر فروکش کرده است. کارشناسان هواشناسی از بارش خفیف باران تا پایان هفته جاری و به دنبال آن یک دوره خشکی خبر دادند.

کریسول روز پنجشنبه در سفر از واشنگتن گفت که رئیس جمهور و کارکنان باید حواسشان به آنچه مردم در سفر به مکان های ویران شده توسط طوفان و سایر بلایای طبیعی از سر گذرانده اند، باشند.

این جوامع جان خود را از دست داده اند، رفاه و معیشت خود را از دست داده اند، و من فکر می کنم بسیار مهم است که آنها بدانند که رئیس جمهور اینجاست تا از آنها حمایت کند و تمام نیروی خانواده فدرال پشت سر خواهند بود. آنها.”

بایدن قبلاً اعلامیه فاجعه بزرگ برای ایالت را تأیید کرده است که منابع اضافی فدرال را برای تلاش‌های بازیابی آزاد می‌کند. ساعاتی قبل از این دیدار، او سطح کمک های فدرال موجود را حتی بالاتر برد.

بیش از 500 پرسنل فدرال برای پشتیبانی از عملیات اضطراری به کالیفرنیا مستقر شده اند. هزاران نفر از تماشاچیان برای دیدار رئیس جمهور گرد هم آمدند و در حالی که وی از پیاده رو بازدید می کرد، او را تشویق کردند.

نیوسام از واکنش سریع فدرال تمجید کرد، اما هشدار داد که این تهدید در ایالتی که همین چند سال پیش از خشکسالی ویرانگری رنج می برد و اکنون با بارندگی های بی سابقه مواجه است، همچنان بالاست.

“میزان و دامنه این سیل ها به سختی قابل درک است، مگر اینکه شما بیرون بیایید، و به همین دلیل است که من نمی توانم بیشتر از رئیس جمهور به خاطر وقت گذاشتن برای بیرون آمدن دوباره سپاسگزار باشم.”

ویدیو را در پلیر بالا تماشا کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مشاهیر و دانشمندان عزاداری شیر کوهی P-22 را در یادبود فروخته شده | لس آنجلس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، در یک شنبه آفتابی در …