راهپیمایی بیش از یک میلیون نفر در فرانسه علیه اصلاحات برنامه ریزی شده بازنشستگی – ویدئو | اخبار جهان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بیش از یک میلیون معترض در سراسر فرانسه در یک روز اعتصابات گسترده به خیابان‌ها آمدند، زیرا حمل‌ونقل، مدارس و پالایشگاه‌ها با اقدامات صنعتی قابل توجهی علیه برنامه‌های غیرمحبوب امانوئل ماکرون برای افزایش دو سال سن بازنشستگی به 64 سال آسیب دیدند.

به گفته اپراتورهای حمل و نقل، خدمات قطار محلی و منطقه ای در سراسر فرانسه تقریباً متوقف شده است و حمل و نقل عمومی در شهرهایی مانند پاریس “بسیار مختل شده است”. مقامات تخمین زدند که 40 درصد از معلمان مدارس ابتدایی و بیش از 30 درصد از معلمان متوسطه دست به اعتصاب زدند. اتحادیه ها اعلام کردند که مشارکت بیشتر است.

مکرون اصرار دارد که به وعده اصلی انتخاباتی خود مبنی بر تغییر سیستم بازنشستگی فرانسه عمل خواهد کرد – افزایش سن بازنشستگی برای اکثر افراد از 62 سال به 64 سال و افزایش سال های حق بیمه مورد نیاز برای مستمری کامل.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …