جنگ روسیه و اوکراین زنده: زلنسکی منتظر «تصمیمات قوی» در دیدار متحدان کیف در آلمان است | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

زلنسکی منتظر «تصمیمات قوی» با دیدار متحدان کیف در آلمان است

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت که دولت او انتظار «تصمیم‌های قوی» را از رهبران دفاعی ناتو و دیگر کشورها دارد که روز جمعه برای بحث در مورد تقویت توانایی اوکراین برای رویارویی با نیروهای روسی با تانک‌های جنگی مدرن برگزار می‌شود.

این نشست در پایگاه هوایی رامشتاین در آلمان، آخرین جلسه از یک سلسله از زمان حمله روسیه به اوکراین در نزدیک به 11 ماه پیش است، و در آن درباره تامین تسلیحات آینده، به ویژه تانک‌های لئوپارد 2 آلمان که توسط ارتش‌های سراسر اروپا استفاده می‌شود، بحث خواهد شد.

برلین بر هر تصمیمی برای صادرات تانک‌ها حق وتو دارد و دولت اولاف شولز، صدراعظم آلمان، به دلیل ترس از تحریک روسیه، تا کنون تمایلی به صدور مجوز آن نداشته است.

برخی از متحدان می گویند نگرانی برلین نابجا است، زیرا روسیه در حال حاضر کاملاً متعهد به جنگ است، در حالی که مسکو بارها گفته است که انتقال تسلیحات غربی باعث طولانی شدن درگیری و افزایش رنج در اوکراین می شود.

زلنسکی پنجشنبه شب در یک سخنرانی ویدئویی گفت: «ما در واقع اکنون منتظر تصمیم یکی از پایتخت‌های اروپایی هستیم که زنجیره‌های همکاری آماده شده در مورد تانک‌ها را فعال کند.»

ما برای نشست فردای رامشتاین آماده می شویم. ما منتظر تصمیمات قوی هستیم. ما منتظر یک بسته کمک نظامی قدرتمند از ایالات متحده هستیم.»

سلام و خوش آمدید به گزارش زنده امروز جنگ در اوکراین. اسم من هلن سالیوان است و تا چند وقت آینده جدیدترین آن را برایتان خواهم آورد.

خبر اصلی امروز صبح: ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت که دولت او انتظار «تصمیمات قوی» را از رهبران دفاعی ناتو و سایر کشورها دارد که در روز جمعه برای بحث در مورد تقویت توانایی اوکراین برای رویارویی با نیروهای روسی با تانک‌های جنگی مدرن تشکیل جلسه می‌دهند.

در اینجا سایر تحولات کلیدی اخیر آورده شده است:

 • گروهی متشکل از 11 کشور ناتو متعهد شده اند که مجموعه ای از کمک های نظامی جدید به اوکراین ارائه کنند. پیش از یک نشست بحرانی درباره تسلیحات برای کیف در روز جمعه در آلمان. براساس بیانیه ای، کمک های کشورهایی از جمله بریتانیا، استونی، لتونی و لهستان شامل ده ها سیستم دفاع هوایی استینگر، اسلحه های ضد هوایی اس-60، مسلسل و آموزش خواهد بود.

 • ایالات متحده 2.5 میلیارد دلار تسلیحات و مهمات جدید برای اوکراین اعلام کرده است. بر اساس بیانیه پنتاگون، این بسته شامل 90 نفربر زرهی استرایکر، 59 خودروی جنگی پیاده نظام برادلی، سیستم‌های دفاع هوایی Avenger و مهمات بزرگ و کوچک است.

 • ویلیام برنز، رئیس سیا اخیراً به صورت مخفیانه به پایتخت اوکراین سفر کرد تا با رئیس جمهور ولدیمیر زلنسکی ملاقات کند. یک مقام آمریکایی روز پنجشنبه به رویترز گفت. این مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود یا نگفت که چه زمانی این دیدار انجام شده است، “کارگردان برنز به کیف سفر کرد، جایی که با همتایان اطلاعاتی اوکراین و همچنین رئیس جمهور زلنسکی دیدار کرد و حمایت مستمر ما از اوکراین و دفاع از آن در برابر تجاوز روسیه را تقویت کرد.” .

 • بریتانیا قصد دارد 600 موشک بریمستون به اوکراین بفرستد تا از این کشور در مبارزه با روسیه حمایت کند. وزیر دفاع بن والاس اعلام کرد. والاس در نشستی با سایر وزرای دفاع در پایگاه ارتش تاپا در استونی، بسته حمایت نظامی از اوکراین از جمله ارسال تانک های چلنجر را که قبلا اعلام شده بود، تشریح کرد. او گفت: “ما برای مدت طولانی در آن هستیم.”

 • دولت سوئد بسته جدیدی از کمک های نظامی به اوکراین را اعلام کرد که شامل خودروهای جنگی زرهی پیاده نظام و سیستم توپخانه آرچر می شود. لهستان اعلام کرد که در حال ارسال اسلحه های ضدهوایی S-60 با 70000 گلوله است و آماده است تا یک شرکت تانک های Leopard 2 ساخت آلمان را در انتظار ائتلاف گسترده تر از اهداکنندگان لئوپارد اهدا کند.

 • وزیر دفاع لیتوانی، آرویداس آنوشاوسکاس، گفته است که چندین کشور ارسال تانک های لئوپارد 2 به اوکراین را اعلام خواهند کرد. در نشست روز جمعه وزرای دفاع در پایگاه هوایی رامشتاین آلمان. آنوشاوسکاس به رویترز گفت که تعداد کل خودروهای زرهی تعهد شده در نشست فردا به صدها خواهد رسید.

 • هانو پوکور، وزیر دفاع استونی اعلام کرد که کشورش تجهیزات نظامی به ارزش 113 میلیون یورو به اوکراین می فرستد. در آخرین بسته پشتیبانی خود.

 • دانمارک اعلام کرد 19 سامانه توپخانه هویتزر سزار ساخت فرانسه را اهدا خواهد کرد به کیف

 • وزرای دفاع آمریکا و آلمان روز پنجشنبه در حالی با یکدیگر دیدار کردند که برلین با فشار برای اجازه دادن به انتقال تانک های لئوپارد ساخت آلمان به اوکراین مواجه است. دیدار لوید آستین و بوریس پیستوریوس در حالی برگزار شد که یک منبع دولتی آلمان به رویترز گفت که برلین اجازه می دهد تانک های لئوپارد به اوکراین برای کمک به دفاع در برابر روسیه ارسال شوند، در صورتی که آمریکا با ارسال تانک های خود موافقت کند.

 • سخنگوی دولت آلمان گفته است که هنوز درخواستی از هیچ کشوری برای مجوز صادرات مجدد تانک های ساخت آلمان به اوکراین دریافت نکرده است. ماتئوش موراویسکی، نخست وزیر لهستان، نشان داده است که می تواند تانک های لئوپارد 2 را به عنوان بخشی از ائتلاف گسترده تر حتی بدون موافقت آلمان به اوکراین بفرستد. موراویسکی گفت: “رضایت در اینجا در درجه دوم اهمیت قرار دارد، ما یا به سرعت این رضایت را دریافت می کنیم یا آنچه را که نیاز است خودمان انجام خواهیم داد.”

 • کرملین گفته است که روسیه “به هر طریقی” به اهداف خود در اوکراین دست خواهد یافت و هر چه زودتر کیف خواسته هایش را بپذیرد، درگیری زودتر پایان خواهد یافت. کرملین بارها اعلام کرده است که روسیه آماده توقف عملیات نظامی در صورت برآورده شدن خواسته های اوکراین است، اما مسکو به طور علنی جزئیات موضع مذاکره خود یا آنچه را که از کیف برای پایان دادن به خصومت ها می خواهد، اعلام نکرده است.

 • رافائل گروسی، رئیس دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل متحد، می‌گوید که نگران است جهان از خطرات ناشی از نیروگاه هسته‌ای Zaporizhzhia که تحت کنترل روسیه است، راضی شود. گروسی، در صحبت با خبرنگاران در کیف، گفت که یک حادثه هسته ای ممکن است هر روز اتفاق بیفتد و مجدداً تاکید کرد که وضعیت در نیروگاه بسیار نامطمئن است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“ما یک میلیون پوند اجاره به صاحبخانه خود بدهکاریم – اما آنها ما را با خانه های بی کیفیت رها کرده اند” | مشاور املاک

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، موسسه خیریه مت فرنلی تقریباً 1 …