مشاور امنیت ملی بایدن بار دیگر بر تعهد آمریکا به اسرائیل تاکید کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی جو بایدن، اولین مقام ارشد آمریکایی است که از زمان آغاز حکومت بنیامین نتانیاهو در ائتلاف با راست افراطی، به اسرائیل سفر کرده است.

شرکای نخست وزیر اسرائیل به لفاظی های نژادپرستانه ضد عربی و مخالفت با راه حل دو دولتی مورد حمایت واشنگتن شهرت دارند، با این حال، این تنش ها مانع از تایید مجدد حمایت آمریکا از اسرائیل توسط سالیوان نشد.

سالیوان گفت: «من از رئیس جمهور بایدن درود می‌فرستم و همانطور که می‌دانید تعهد او به دولت اسرائیل عمیق است و تعهد آمریکا به اسرائیل کاملاً آهنین است، و این تعهدی است که ریشه در تاریخ مشترک، منافع و ارزش‌های مشترک دارد.» همانطور که او به نتانیاهو سلام کرد.

این دیدار در حالی انجام می شود که درگیری های اسرائیل و فلسطین و تشییع جنازه قربانیان این درگیری ها تقریباً روزانه انجام می شود.

روز پنجشنبه دو فلسطینی که در حمله ارتش کشته شدند در اردوگاه آوارگان جنین به خاک سپرده شدند. یکی از آنها معلمی بود که هنگام تلاش برای کمک به مرد جوانی که زخمی شده بود مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

این درگیری بیش از هر زمان دیگری ریشه‌دارتر به نظر می‌رسد، چیزی که ماهه یونس، شهروند عرب-اسرائیلی، از نزدیک می‌داند. او پس از گذراندن 40 سال زندان به جرم کشتن یک سرباز به زادگاهش بازگشته است.

اسرائیل هر گونه جشنی را ممنوع کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ریشی سوناک به جای ندیم زهاوی به عنوان رئیس حزب محافظه کار در «تغییر کوچک» | ریشی سوناک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس گزارش‌ها، ریشی سوناک …