دولت NT به خرده فروشان الکل در میان موج جنایت آلیس اسپرینگز اولتیماتوم صادر می کند | آلیس اسپرینگز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت قلمرو شمالی به خرده فروشان الکل در شهر آشفته آلیس اسپرینگز در مرکز استرالیا گفته است که باید فروش ناخالص را محدود کنند تا از آسیب های مارپیچ، جرایم خیابانی و خشونت خانوادگی جلوگیری کنند، در غیر این صورت وارد عمل خواهد شد و قوانین را تشدید خواهد کرد.

وزیر پلیس NT، کیت وردن، پس از ملاقات با تیم پاسخگویی نظم اجتماعی شهر (SORT)، متشکل از پلیس، شورای محلی، کسب و کار و رهبران جامعه در روز جمعه، اولتیماتوم را صادر کرد.

پس از آنکه مت پترسون، شهردار آلیس اسپرینگز، خواستار ورود ارتش برای کنترل این شهر شد، مقامات فدرال و محلی نیز روز پنجشنبه مذاکرات بحرانی را درباره موج فزاینده جنایت و خشونت در شهر برگزار کردند. پترسون گفت که NT “به دلیل یک پاسخ سنگین” است.

آمار پلیس NT نشان می دهد که جرایم اموال گزارش شده تقریباً 60 درصد در طول 12 ماه گذشته افزایش یافته است، در حالی که تجاوزات 38 درصد و خشونت خانگی 48 درصد افزایش یافته است.

اما روز جمعه، دولت NT از اعمال محدودیت‌های سخت‌تر برای فروش الکل خودداری کرد و گفت که از خرده‌فروشان می‌خواهد خود تنظیم شوند.

وردن به آبان نیوز استرالیا گفت: «تمرکز اولیه ما این بود که با آن خرده فروشان الکل آماده صحبت کنیم تا ببینیم چگونه می توانند در تبدیل آلیس اسپرینگز به مکانی امن تر برای زندگی کمک کنند.

کولز و وولورث قبلاً بطری های یک لیتری مشروبات الکلی را از قفسه های خود حذف کرده اند، اما وردن گفت که همه خرده فروشان باید سهم خود را انجام دهند.

اگر نمی توانستند با خودتنظیمی «پای میز مذاکره بیایند»، دولت وارد عمل می شد.

وردن گفت که دولت می‌تواند محدودیت‌های خرید فردی را تعیین کند و ساعات معاملات را محدود کند، و همچنین می‌تواند ثبت مشروبات الکلی ممنوعه را که فهرستی در سراسر قلمرو از افرادی است که از خرید الکل ممنوع است، گسترش دهد تا ممنوعیت‌های داخل محل را نیز شامل شود. در هفته های اخیر حدود 800 نفر به ثبت نام در آلیس اسپرینگز اضافه شده اند.

سازمان‌های محلی محلی بومیان می‌گویند از زمانی که ممنوعیت‌های مصرف الکل در دوران مداخله در جوامع دورافتاده بومی در اواسط سال ۲۰۲۲ پایان یافت، زمانی که مشروبات الکلی برای اولین بار در ۱۵ سال گذشته قانونی شد، مضرات مربوط به الکل به‌طور چشمگیری افزایش یافته است.

وردن از قوانین قوی‌تر آتی به‌عنوان یک سیاست دولت فدرال که «استرالیایی‌های بومی را بچه‌دار می‌کرد» انتقاد کرد، اما انکار کرد که پایان ناگهانی آن در ژوئیه باعث ناآرامی اجتماعی فعلی در مرکز استرالیا شده است.

او گفت که تنش ها از کریسمس شعله ور شد، زمانی که “گروه بزرگی” از مردم از 11 جامعه مختلف در آلیس اسپرینگز سرگردان شدند و به دلیل سیل شدید قادر به بازگشت به خانه نبودند. تعدادی از جوامع غیرقابل دسترس باقی می مانند.

وردن می‌گوید: «ما شاهد افزایش ناکارآمدی در خانواده‌ها بودیم و الکل عامل بسیار بسیار مهمی بود. کاملاً واضح است که 90 درصد از این تخلفات و 90 درصد از آن افرادی که خارج از خانه هستند از خود آلیس اسپرینگز نیستند.

مایکل لیدل، مرد آلیاوار و مشاور آلیس اسپرینگز از استرالیای مرکزی و مسئول فرهنگی مردان سالخورده در خدمات بهداشتی کنگره بومیان استرالیای مرکزی، گفت که قوانین الکل باید قوی‌تر شود.

لیدل گفت که اغلب جوانان و کودکان در خیابان‌ها بودند، به دلیل مشکلات خانواده‌ها و عدم نظارت بر کودکان، دچار مشکل می‌شدند و به جنایت روی می‌آوردند.

لیدل گفت: “مامان و بابا رفته اند – اگر مامان و بابای وجود داشته باشد – یا پدربزرگ و نانا… و بنابراین بچه ها آزادند هر کاری را که دوست دارند انجام دهند، بنابراین آنها می روند.”

او گفت که تکیه بر بزرگان و اعضای جامعه مسن تر برای راه حل ها مهم بود، اما حیاتی بود که همه با هم کار کنند تا به دلایل اصلی رسیدگی شود.

او گفت که مقابله با آسیب های مربوط به الکل یک مشکل در سطح صنعت است و دولت ها و خرده فروشان باید از رفاه و ایمنی عمومی اطمینان حاصل کنند.

همه آنها باید رهبری نشان دهند و من مطمئن هستم که این کار را خواهند کرد زیرا چه کسی می خواهد با یک سرویس الکل مرتبط باشد، الکل را برای افرادی که باعث خشونت خانگی، سوء استفاده جنسی و تمام مشکلات دیگری که الکل به آلیس اسپرینگز وارد می کند، تامین کند؟ لیدل گفت.

تشدید تنش‌ها همچنین به نگرانی‌هایی در مورد پتانسیل رفتار به سبک هوشیاری منجر شده است. وردن گفت رسانه های اجتماعی به این دیدگاه ها دامن زده اند. او گفت که دو حساب محلی TikTok با حدود 200000 دنبال کننده به دلیل محتوای نامناسب بسته شده است و سایر مطالب به کمیسیون ایمنی الکترونیک گزارش شده است.

برخی از صفحات رسانه های اجتماعی واقعاً باید پاسخگوی بسیاری باشند. آنها بیشتر از هر کودکی که پنجره را می شکند آسیب می رسانند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

از کلچه تا گرونک: ظهور غیرقابل توقف حزب-برادر تنگ پایان | NFL

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، دبلیووقتی نوبت به کارمندان در موقعیت …