در حالی که چارلز میشل، رئیس شورای اروپا از اوکراین بازدید کرد، اروپا متعهد شد تسلیحات بیشتری بدهد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس شورای اروپا به اوکراین سفر می کند

رئیس شورای اروپا، چارلز میشل، روز پنجشنبه از اوکراین بازدید کرد.

وی پس از ادای احترام و گذاشتن تاج گل بر دیوار یادبود در کیف پایتخت، با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین درباره اقدامات مشخص‌تر اروپا برای حمایت از این کشور در جنگ با روسیه گفتگو کرد.

زلنسکی بارها از غرب خواسته است که تانک های سنگین میدان نبرد را در اختیار ارتش خود قرار دهد، اما میشل ترجیح داد، حداقل در حال حاضر، بیشتر روی جبهه تحریم ها تمرکز کند.

میشل گفت: «مطمئناً به بسته دهم تحریم‌ها نیاز است و برای روشن شدن موضوع باید ببینیم کدام بخش‌های اضافی را می‌توان در آینده هدف قرار داد».

وزیر دفاع آمریکا به آلمان سفر کرد

در همان روز، بوریس پیستوریوس وزیر دفاع جدید آلمان در برلین از لوید آستین همتای آمریکایی خود استقبال کرد.

این دو قرار است در اولین نشست گروه تماس دفاعی اوکراین در روز جمعه 20 ژانویه در پایگاه هوایی رامشتاین در آلمان شرکت کنند.

او تحت فشار فزاینده‌ای از سوی متحدان قرار می‌گیرد تا برای ارسال تانک‌های Leopard 2 ساخت آلمان به اوکراین چراغ سبز نشان دهد، اما هنوز او از دادن پاسخ مستقیم خودداری کرده است.

پیستوریوس پیش از این نشست گفت: «سیستم‌های تسلیحاتی آلمانی که تاکنون به اوکراین تحویل داده شده است، مانند هویتزرها، جپارد یا سامانه‌های دفاع هوایی پیشرفته آیریس، ارزش خود را ثابت کرده‌اند. ما به همراه شرکای خود به حمایت از اوکراین در مبارزه برای آزادی، استقلال ارضی و حاکمیت ادامه خواهیم داد.

دولت سوئد سیستم توپخانه آرچر را ارسال خواهد کرد

در جای دیگر، دولت سوئد اعلام کرده است که سیستم توپخانه آرچر را به عنوان بخشی از بسته کمکی جدید، دهم برای اوکراین ارسال خواهد کرد.

استونی برای ارسال سلاح های سنگین

و در توییتر، کاجا کالاس، نخست وزیر استونی اعلام کرد که کشورش بزرگترین بسته تسلیحات سنگین خود از جمله هویتزر، نارنجک انداز و مهمات را تا کنون به اوکراین ارسال خواهد کرد.

کرملین می‌گوید روسیه می‌گوید تامین سلاح‌هایی که می‌تواند به کی‌یف حمله کند، درگیری را به سطح جدیدی وارد می‌کند، و حتی بحث در مورد آن بسیار خطرناک است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بررسی استراتژی جلوگیری از بریتانیا برای درخواست تمرکز بیشتر بر تروریسم اسلامی | استراتژی پیشگیری

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، انتظار می رود گزارشی که …