رئیس اتحادیه فوتبال کومور می‌گوید تیم به دلیل مثبت بودن آزمایش‌های کووید در Afcon «فریب» کرده است | کومور

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس اتحادیه فوتبال کومور مدعی شده است که اعضای تیم این کشور با بازی در جام ملت‌های آفریقا سال گذشته پس از مثبت شدن تست کووید، “فریب” دادند.

کومورها در اولین فینال Afcon انتظارات را زیر پا گذاشتند و پس از حذف غنا به لطف پیروزی مهیج 3-2 در آخرین بازی گروهی خود، به مرحله 16 نهایی راه یافتند. تیم پس از مثبت شدن تست کووید 11 نفر از اعضای تیم مجبور شد برای بازی حذفی خود مقابل کامرون یک بازیکن خارج از زمین وارد دروازه کند، اما رئیس جمهور سعید آل سعید عثومن گفته است که برخی از آنها قبل از دیدار با ستاره های سیاه نیز نتایج مثبتی از خود نشان داده بودند. بدون توجه به بازی

آتومان در مراسم عروسی خود در مورونی در ابتدای ژانویه، جایی که ساموئل اتوئو، رئیس اتحادیه فوتبال کامرون (Fecafoot) مهمان بود، پس از اتهاماتی مبنی بر اینکه کامرون میزبان آفکون است، تلاش کرد از مهاجم سابق بارسلونا حمایت کند. ، از تست های کووید-19 برای تضعیف مخالفان احتمالی استفاده کرده بود. اتوئو قبلاً چنین پیشنهاداتی را رد کرد و اشاره کرد که این آزمایش توسط کنفدراسیون فوتبال آفریقا (Caf) انجام شده است.

راهنمای سریع

چگونه می توانم برای هشدارهای اخبار ورزشی ثبت نام کنم؟

نمایش دهید

  • برنامه Guardian را از فروشگاه برنامه iOS در iPhone یا فروشگاه Google Play در Android با جستجوی “The Guardian” دانلود کنید.
  • اگر قبلاً برنامه Guardian را دارید، مطمئن شوید که از جدیدترین نسخه استفاده می کنید.
  • در برنامه Guardian، روی دکمه Menu در پایین سمت راست ضربه بزنید، سپس به تنظیمات (نماد چرخ دنده) و سپس Notifications بروید.
  • اعلان‌های ورزشی را روشن کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

آتومان در سخنرانی ای که در فیس بوک منتشر شده و به طور گسترده به اشتراک گذاشته شده است، گفت: «ما در برابر غنا نیز تقلب کردیم، بنابراین وقت آن رسیده است که این بحث بیهوده در مورد دوستم اتوئو را متوقف کنیم. بیایید غر زدن را کنار بگذاریم و ادامه دهیم. بر خلاف آنچه گفته می شود و نمی خواهم وارد جزئیات شوم، ما کاف و فکافوت را متهم کردیم. در مقابل غنا، می گویم و تکرار می کنم، موارد مثبت کووید داشتیم، اما همچنان توانستیم آنها را به بازی بکشانیم.

عثومن در پاسخ به سوالی مبنی بر شفاف سازی نظراتش، به آبان نیوز گفت: «هنگامی که بازیکنان ما مقابل غنا مثبت شدند، آزمایشات منفی و سایر معاینات پزشکی را تکرار کردند که به آنها اجازه بازی داد. در واقع من از اینکه می بینم اتوئو و کامرونی ها به ناحق متهم شده اند، خجالت زده و ناراحت هستم. شاید برخی گفته‌های من را اشتباه تفسیر کرده باشند، اما نمی‌توانم اجازه بدهم مردم فوتبالیست‌ها را ناعادلانه متهم کنند زیرا ممکن است برای من هم اتفاق بیفتد.»

یکی از سخنگویان Caf گفت: “تست های PCR در Afcon توسط یک شرکت مستقل از سوئیس انجام شد. نتایج به یک پزشک – یک افسر Caf Covid – فرستاده شد و این شخص با تیم ها کار کرد تا مطمئن شود که فقط بازیکنانی که تست آنها منفی است و با پروتکل های Caf Covid مطابقت دارند بازی می کنند. فقط تست های Caf در نظر گرفته شد.

مدافع چاکر الهادور در حالی که کومورها در مرحله یک شانزدهم نهایی با نتیجه 2-1 از کامرون شکست خوردند، پس از اینکه 11 نفر از تیم به دلیل مثبت بودن تست کووید از بازی خارج شدند، وارد دروازه شد.

اتوئو در آن زمان گفت: “قوانین بازی قبل از شروع مسابقات برای همه شناخته شده است و من واقعاً آرزو می کنم، متواضعانه، به کشورم احترام گذاشته شود.” این عادلانه نیست که چیزهایی را القا کنم، دولت کامرون را متهم کنم و خودم را متهم کنم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

تحقیقات نشان می‌دهد استرالیا به مراقبت‌های بهداشت روانی هدفمند برای جلوگیری از مرگ و میر دانشجویان بین‌المللی بر اثر خودکشی نیاز دارد | دانشگاه های استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، تحقیقات نشان می‌دهد که اگر …