AFL متهم به عدم محافظت از بازیکنان در برابر ضربه مغزی در ارائه به مجلس شد | AFL

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پیتر جس، عامل ورزشی کهنه کار و مبارز طولانی مدت ضربه مغزی، فهرستی از 32 بازیکن AFL را که از سال 2009 به دلیل آسیب مغزی بازنشسته شده اند، به یک تحقیق پارلمان فدرال ارائه خواهد کرد.

جس در ارسال خود، که هنوز ارائه نشده است، AFL را به کم اهمیت جلوه دادن خطرات جدی مصدومیت طولانی مدت، ناتوانی در محافظت از بازیکنان و به کندی در اتخاذ فناوری جدید تشخیص ضربه مغزی متهم می کند.

AFL این ادعاها را رد می کند و استدلال می کند که پروتکل های ضربه مغزی آن یکی از قوی ترین پروتکل های ورزش جهان است. در سال 2021، تایم‌آوت‌های اجباری برای بازیکنانی که دچار ضربه مغزی می‌شوند دو برابر شد و حداقل 12 روز نظارت لازم بود تا بتوانند به زمین بازگردند.

اما جس، که نماینده بیش از 130 بازیکن سابق VFL و AFL است که به مشکلات عصبی طولانی مدت مبتلا هستند، گفت که قوانین ضربه مغزی به اندازه کافی سخت نیست. او یک قانون توقف اجباری 30 روزه، اسکن منظم مغز و یک بدن مستقل برای اجرای این قانون را توصیه کرده است.

در این ارسال نامه آمده است: «پروتکل‌های بازگشت به بازی، شرکت‌کنندگان را از تأثیر ضربه‌های ضربه‌ای مکرر که منجر به آسیب عصبی طولانی‌مدت می‌شود، مگر اینکه کاهش یابد، محافظت نمی‌کند».

سطوح آسیب‌های مغزی آسیب‌زا در بازیکنان گذشته به سادگی تایید می‌کند که سیستم فعلی شکست خورده است و بدون تغییرات ذکر شده، به شکست ادامه خواهد داد.

هزینه شرکت‌کنندگان و خانواده‌هایشان از نظر انسانی و مالی غیرقابل محاسبه است.»

یک سخنگوی AFL گفت رفاه بازیکنان بالاترین اولویت آن است و دوره محرومیت 12 روزه “یکی از مجموعه استانداردها و دستورالعمل های چند جانبه ای است که باید توسط پزشکان باشگاه در نظر گرفته شود”.

سخنگو گفت: “خط بعدی در دستورالعمل ها مشخص می کند که اگر علائم بیش از 48 ساعت اول باقی بماند، باید رویکرد بازگشت کندتر به بازی اتخاذ شود.”

این سخنگو گفت که از سال 2005، AFL بیش از 30 تغییر در قوانین و دستورالعمل های دادگاه برای جلوگیری از رفتاری که خطر ضربه مغزی را در پی دارد، اعمال کرده است، از جمله مجازات برای تکل های زیاد و تغییر در قانون دست انداز.

جس در نامه ای به مدیران ارشد AFL، از جمله مدیر اجرایی، گیلون مک لاکلان، در دسامبر 2022، گفت که لیست 32 بازیکن “تحلیل کاملی نیست” اما “میزان مشکل و خطرات را برجسته می کند”.

جس گفت: “در این لیست تعدادی از شرکت کنندگانی هستند که به دلیل ضربه مغزی خود اقدام به خودکشی کرده اند.”

این لیست شامل دنیل ونبلز، بازیکن سابق تیم برتر ساحل غربی است که در سال 2021 بازنشسته شد، اما معتقد است که اگر درمان مناسبی داشته باشد، همچنان می تواند بازی کند.

Venables و دیگر بازیکنان سابق در یک مطالعه گسترده AFL شرکت کردند که وعده داده بود یافته‌های “پیشگامانه” در مورد ضربه مغزی به دست آورد، اما در نهایت هیچ تحقیق منتشر شده ای ارائه نکرد و در مورد اینکه چه اتفاقی برای آزمایش های انجام شده روی بازیکنان افتاد، سردرگمی ایجاد کرد.

در ماه اکتبر، AFL پس از بررسی کار مشاور سابق ضربه مغزی لیگ، دکتر پل مک‌کروری، از بازیکنان درگیر عذرخواهی کرد و اعتراف کرد که آن‌ها ناامید شده‌اند و این پروژه «کمبود بودجه و کمبود منابع» داشت.

فهرستی که توسط جس تهیه شده است، شامل جاناتان براون، بازیکن سابق بریزبن است که به مفسر تبدیل شده بود، که حدود 20 ضربه مغزی متحمل شد و اعتراف کرد که در زمانی که نباید بازی می‌کرد.

دانیل جیانسیراکوسا از بولداگ ها و جاستین کوشیتزکه روی زمین دراز کشیده اند
دانیل جیانسیراکوسا از بولداگ و جاستین کوشیتزکه از قدیس پس از برخورد در استادیوم داکلندز در سال 2006. عکس: مارک دادزول/گتی ایماژ

همچنین جاستین کوشیتزکه، بازیکن سابق سنت کیلدا، که پس از شکستگی جمجمه و ترکیدن طبل گوش در یک درگیری بیمارگونه، گفت که باید تمام فصل 2006 را بیرون می‌نشست.

AFL در حال آماده سازی ارسالی به تحقیق سنا است. این سازمان بر این باور است که همیشه به وظیفه مراقبتی خود عمل کرده است، همانطور که “از دانش، قدرت و علم در دسترس در زمان های مربوطه مطلع شده است”.

سخنگو گفت: “حفاظت از سلامت و رفاه همه افرادی که در بازی ما شرکت می کنند بالاترین اولویت برای AFL است و ما ضربه مغزی و محافظت از سلامت مغز همه کسانی که بازی ما را انجام می دهند بسیار جدی می گیریم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …