اعتراض به موضع جورج پل در مورد حقوق LGBTQ+ برنامه ریزی شده برای روز تشییع جنازه کاردینال فقید | جورج پل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

معترضان قصد دارند در روز تشییع جنازه جورج پل به کلیسای جامع سنت مری سیدنی راهپیمایی کنند تا مخالفت سرسختانه و طولانی مدت او با ازدواج همجنس گرایان و حقوق LGBTQ+ را محکوم کنند.

انتظار می‌رود که پل قبل از مراسم عزاداری در 2 فوریه، به رهبری اسقف اعظم سیدنی، آنتونی فیشر، در کلیسای جامع سنت مری در حالت خوابیده باشد. سپس پل در یک مراسم خصوصی در سرداب کلیسای جامع به خاک سپرده می شود.

اقدام جامعه برای حقوق رنگین کمان، یک گروه کمپین برای حقوق LBTQ+، قبلاً اعلام کرده است که قصد دارد اعتراض کند. در 2 فوریه راهپیمایی به سوی سنت مری برگزار می کند.

سازمان دهندگان می گویند که انتظار دارند «حداقل صدها نفر» در این تظاهرات حضور داشته باشند. تا اواخر پنجشنبه، حدود 75 نفر متعهد شده بودند که در صفحه فیس بوک این گروه شرکت کنند.

این گروه پل را به عنوان “شخصیت کلیدی محافظه کار جناح راست” توصیف کردند که اظهارات تحقیرآمیزی درباره افراد دگرباش جنسی +LGBTQ می کرد و روابط همجنس گرایان را خطری بزرگتر از سیگار کشیدن برای سلامتی می دانست. او همچنین پیشنهاد کرد سقط جنین یک شکست اخلاقی بدتر از کودک آزاری است.

آوریل هولکامب، هم‌کنفرانس کنش اجتماعی برای حقوق رنگین کمان، گفت که این گروه نمی‌تواند ساکت بماند.

«از نظر اعتراض به او، مهمتر از همه، آنچه ما از سیاستمداران و مطبوعات می بینیم، همخوانی برای این مرد است. تونی ابوت او را “قدیس دوران ما” نامید، الهام‌بخشی برای اعصار، و جان هوارد گفت که او هرگز نباید حتی متهم می‌شد، چه برسد به اینکه محکوم شود.

وقتی این پاسخ جامعه رسمی و نخبگان سیاسی است، واقعاً مهم است که نیروهای مترقی، نیروهای عدالت خواه، صدای خود را به گوش مردم برسانند.»

این گروه که در آن زمان به عنوان «اقدام اجتماعی علیه هموفوبیا» شناخته می‌شد، زمانی که پل در سال 2001 به عنوان اسقف اعظم سیدنی منصوب شد، به اعتراض علیه او اعتراض کرد.

اوایل این هفته، پدر دان ریچاردسون، رئیس کلیسای جامع سنت مری، گفت که انتظار می‌رود هزاران عزادار از استرالیا و خارج از کشور در این مراسم شرکت کنند.

او گفت: “کاردینال پل میراث قابل توجهی برای کلیسای کاتولیک در استرالیا به جا گذاشت و این بدون شک یکی از مهم ترین مراسم تشییع جنازه ای خواهد بود که تا کنون در کلیسای جامع برگزار شده است.”

اشکال دیگر اعتراض هم اکنون آغاز شده است.

برخی از طرفداران سیدنی روبان هایی را به حصار کلیسای جامع می بندند تا یاد و خاطره بازماندگان و قربانیان آزار روحانیت را گرامی بدارند.

آبان نیوز استرالیا روز چهارشنبه گزارش داد که این روبان ها در حال برداشتن هستند که انتقاد کارکنان کلیسا را ​​برانگیخته است.

سایمون هانت، طنزپردازی که گاهی اوقات با نام پائولین شلوار داون شناخته می‌شود، مردم محلی را تشویق کرده بود که از روبان‌بندی که در بالارات در طول کمیسیون سلطنتی انجام شد، تقلید کنند.

“[Pell’s] مرگ باعث ایجاد خاطرات و احساسات زیادی در بین افرادی شده است که از تجاوز جنسی به کودکان بازمانده اند. من یک مسیحی نیستم، من شخصاً تحت تأثیر تجاوز جنسی به کودکان قرار نگرفته ام، جدای از روابط با دوستان و خانواده ای که قبلاً چنین بوده است.»

“این بسیار سفید کردن جورج پل بود که باعث شد من به جلو بروم و آن کمپین را شروع کنم – اگرچه وقتی به آنجا رسیدم قبلاً یک روبان وجود داشت.”

اسقف نشینی و کارکنان سنت مری به سؤالات آبان نیوز استرالیا در مورد برداشتن روبان ها پاسخ ندادند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رهبر اتحادیه، ریشی سوناک را دچار توهم می‌داند، زیرا اختلاف حقوق NHS تشدید می‌شود | NHS

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یکی از رهبران اتحادیه بهداشت، …