میلیون ها کارگر در فرانسه به دلیل اصلاحات برنامه ریزی شده بازنشستگی رئیس جمهور مکرون اعتصاب کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

اواخر بعدازظهر پنجشنبه و ده‌ها هزار کارگر فرانسوی همچنان در خیابان‌ها در اعتراض به اصلاحات برنامه‌ریزی شده بازنشستگی امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور آمریکا بودند.

بین یک میلیون تا دو و نیم میلیون مهاجم بسته به اینکه به چه کسی اعتقاد دارید، شرکت کردند. اما چیزی که مورد بحث نیست این است که کسانی که شرکت کردند ایده افزایش حداقل سن بازنشستگی از 62 به 64 را رد کردند.

فیلیپ مارتینز، رئیس اتحادیه کارگری CGT، گفت: “بسیج امروز منعکس کننده مخالفت گسترده است، من فکر می کنم نزدیک به 80٪ از مردم، به ویژه در میان جوان ترین افراد، مخالف آن هستند.” مارتینز افزود: «بنابراین بسیج امروز نشان دهنده مخالفت شهروندان این کشور با این اصلاحات است.

موریل گیلبرت، نماینده کل Solidaires گفت: “ما باید همه چیز را دوباره روی میز بگذاریم و این به معنای توزیع متفاوت ثروت است. راه هایی برای تامین مالی خدمات عمومی و حمایت اجتماعی وجود دارد، با این تفاوت که ماکرون نمی خواهد صحبت کند. در مورد آن، و این اصل مشکل است.”

اعتصاب ملی، سفر ماکرون به بارسلونا برای گفتگو با پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا را تحت الشعاع قرار داد.

مکرون در پاسخ به سوالی درباره این موضوع توسط یک روزنامه نگار در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با سانچز، توضیح داد: «این اصلاحاتی است که به روشی دموکراتیک ارائه شده است، که مورد تایید قرار گرفته است، و این اصلاحاتی است که منصفانه و مسئولانه است. ”

رئیس‌جمهور مکرون از برنامه‌های خود دفاع می‌کند و اشاره می‌کند که این برنامه‌ها تعهدی در مانیفست او بود که در سال 2017 بر اساس آن انتخاب شد.

حمایت هایی از آنها وجود دارد، اما اعتصاب گسترده روز پنجشنبه نشان می دهد که مخالفت قابل توجهی از جانب کسانی که فکر می کنند اصلاحات ناعادلانه هستند نیز وجود دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …