دیوید کراسبی، موسیقی‌دان افسانه‌ای آمریکایی در سن 81 سالگی درگذشت | دیوید کراسبی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دیوید کرازبی، موسیقی‌دان افسانه‌ای آمریکایی، پس از یک “بیماری طولانی” در سن 81 سالگی درگذشت.

این خواننده، نوازنده گیتار و ترانه سرا بخشی از ترکیب اصلی The Byrds بود و در پنج آلبوم اول آنها، از جمله کاور موفق باب دیلن ‘Mr Tambourine Man’ در سال 1965 ظاهر شد.

او همچنین سوپرگروه فولک راک کراسبی، استیلز و نش را به همراه دیگر نوازندگان استیون استیلز و گراهام نش بنیان گذاشت. آنها بعداً نیل یانگ، خواننده و ترانه سرای کانادایی را به ترکیب اضافه کردند.

در بیانیه‌ای به ورایتی، بیوه او، جان دنس، گفت: «با اندوه فراوان پس از یک بیماری طولانی، دیوید (کروز) کراسبی محبوب ما درگذشت. او با عشق و محبت توسط همسر و همنوعش جان و پسر جانگو احاطه شده بود.

«اگرچه او دیگر اینجا با ما نیست، انسانیت و روح مهربان او همچنان ما را راهنمایی و الهام می بخشد. میراث او از طریق موسیقی افسانه ای او به حیات خود ادامه خواهد داد. صلح، عشق و هماهنگی برای همه کسانی که داوود و کسانی که او را لمس کردند را می شناختند.

“ما او را از صمیم قلب از دست خواهیم داد. در این زمان، ما با احترام و مهربانی در حین اندوه و تلاش برای مقابله با فقدان عمیق خود، حریم خصوصی را درخواست می کنیم. از محبت و دعای شما سپاسگزارم.»

او دو بار به تالار مشاهیر راک اند رول راه یافت و پنج آلبوم که او در آنها مشارکت داشت در 500 آلبوم برتر تمام دوران رولینگ استون گنجانده شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …