بازی ریاض محرز در پیروزی پر هرج و مرج 4-2 منچسترسیتی مقابل اسپرز | لیگ برتر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تاتنهام در چند ماه گذشته واقعاً نیمه اول را انجام نداده است. آنها در 14 بازی قبلی در تمامی رقابت ها تنها یک بار قبل از این فاصله موفق به گلزنی شده بودند. اما این چه بود؟ شاگردان آنتونیو کونته با به صدا درآمدن سوت نیمه دوم 2-0 بودند. استادیوم اتحاد در غوغا بود، بازیکنان منچسترسیتی به شوخی رفتند، پپ گواردیولا به نظر می رسید که ممکن است آتش بگیرد.

سیتی برای شکست در دربی مقابل منچستریونایتد و دنباله دو برد در پنج بازی لیگ برتر نیاز داشت که به آرسنال اجازه داد تا گام خود را در صدر جدول افزایش دهد. اکنون آنها واقعاً نیاز به پاسخ داشتند. گل های اسپرز در پایان نیمه اول توسط دژان کولوسفسکی و امرسون رویال به ثمر رسید. آنها بوی تکرار پیروزی خیره کننده فصل گذشته خود را در اینجا حس می کردند. یک تونیک بعد از دویدن خسته کننده

گواردیولا پاسخ او را دریافت خواهد کرد. در یک دوره هولناک، این ریاض محرز بود که به این نتیجه رسید که بس است. وقت آن رسیده بود که کسی در آبی آسمانی خودش را تحمیل کند و آن کسی او بود.

وینگر خوش فرم قلب دو گل اول سیتی بود که توسط جولیان آلوارز و بله، ارلینگ هالند، که خشکسالی کوتاه سه بازی او یک اتفاق قبل از بازی بود، به گل تبدیل شد. و سپس این ماهرز بود که بازی را به فراتر از اسپرز منتقل کرد، هوگو لوریس سرخ‌پوش را در پست نزدیک خود شکست داد و بعد از خطای کلمان لنگله بازیکن تعویضی، یکی دیگر از او را کنار زد. به سادگی تعداد زیادی از بازیکنان اسپرز در نیمه دوم آسیب زا وجود داشت.

در برخی مناطق به عنوان یک رکود کوچک شناخته شد و ماموریت شهر رسیدگی به آن بود. این نوع زبان مطمئناً نتیجه این است که آنها قربانی موفقیت‌های خود، استانداردهای فوق‌العاده‌شان شده‌اند، اما احتمالاً گواردیولا آن را دوست دارد.

دژان کولوسفسکی ادرسون را کنار زد تا تاتنهام در منچسترسیتی پیش بیفتد.
دژان کولوسفسکی ادرسون را کنار زد تا تاتنهام در منچسترسیتی پیش بیفتد. عکس: اندرو یتس/EPA

گواردیولا که برای اولین بار در این فصل ترکیبی کاملا آماده داشت، می تواند اسپرز را به عنوان حریف بی دست و پا به حساب آورد. قبل از شروع بازی، او می‌توانست تنها به چهار پیروزی مقابل آنها در 10 دیدار قبلی فکر کند و یکی از آنها در بازی برگشت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در سال 2019 بود که مانع از خروج نشد.

همه می دانند که کونته چگونه تیمش را شکل خواهد داد. او اصرار دارد که 3-4-3 بهترین راه برای مهار مهاجمانش است که از نظر او مهمترین بازیکنانش هستند. هیچ کس نمی داند که گواردیولا چگونه آماده خواهد شد. در اینجا او کوین دی بروین را از ترکیب اصلی حذف کرد و از آلوارز خواست که در اطراف هالند کار کند. ایلکای گوندوگان در مقابل رودری موقعیت های بالایی گرفت.

گواردیولا در برخی از چالش‌های اسپرز عصبانی شد و پیر امیل هویبجرگ در دقیقه 30 با انجام یک ترفند زیبا، ریکو لوئیس را در یک حرکت سه بار زیر پا گذاشت و یک کارت زرد گرفت. لحظاتی قبل ایوان پریشیچ نوجوان سیتی را پاکسازی کرده بود. کریستین رومرو به دلیل یک چالش دیرهنگام روی مانوئل آکانجی کارت زرد گرفت.

اما کونته می‌توانست احساس کند که بازیکنانش در حال مبارزه هستند. آنها قبل از بازی کار را برای سیتی و به خصوص هالند سخت کردند. و در لحظات مرگ، آنها نه یک بار بلکه دو ضربه زدند تا اطمینان حاصل شود که سیتی زمین را برای هو کردن ترک می کند.

اولین نمایش یک نمایش ترسناک شخصی برای ادرسون بود که پاس برگشتی از ناتان آکه را پذیرفت و سپس رودری را با یک توپ درهم و برهم به بیرون درگیر انواع دردسرها کرد. رودریگو بنتانکور در همه جای هافبک سیتی حضور داشت که تلاش برای پاس او به بیرون بیشتر یک تکل بود. مستقیماً به سمت کولوسفسکی رفت، او قبل از عبور از کنار ادرسون یک تماس گرفت.

سر شهر می چرخید. مطمئناً این تنها توضیح برای اتفاقی بود که تقریباً بلافاصله رخ داد، زیرا اسپرز شکست خورد و جان استونز به سمت راست مقابل کین حرکت کرد. توپ به کولوسفسکی رسید و او آن را از کانال سمت راست داخلی برای کین آزار داد، اگرچه رودری آنجا بود. مشکلی نیست. کین قبل از زدن یک ضربه عرضی به ادرسون که به هوا رفت، لغزید تا او را از آن خود کند. امرسون بود که ضربه سر را در ریباند به پایان رساند.

سیتی قبل از مشت یک و دو اسپرز، موقعیت‌های نیمه‌ای ایجاد کرده بود، عمدتاً برای هالند، که چشم‌هایش نادرست بود. لوئیس با یک شوت منحرف از بیرون محوطه جریمه، لوریس را گسترش داد. اما اسپرز تهدید خود را اعلام کرده بود و آکه یک ضربه سر نجات دهنده مقابل کین از روی ارسال پریشیچ به ثمر رساند.

این یک دوره وحشیانه در هر دو نیمه نیمه بود زیرا سیتی سرهای خود را به وضوح تکان داد و با غرش برگشت. در دقیقه 53 آنها مساوی بودند، تماشاگران اکنون با آنها کاملاً همراه بودند، اسپرز در بلاتکلیفی گریبانگیر آنها شده بود.

ارلینگ هالند به خانه می رود تا منچسترسیتی را با اسپرز برابر کند.
ارلینگ هالند به خانه می رود تا منچسترسیتی را با اسپرز برابر کند. عکس: مارتین ریکت / پی

محرز آن را تحریک کرد. بعد از اینکه پریسیچ را فریب داد، فرصت پاس داشت، گوندوگان بلند شد، ضربه سر خود را به دست نیاورد و لوریس کشش کشید تا آلوارز را کنار بزند و او 2-1 را به خانه برگرداند.

گل تساوی زمانی دنبال شد که محرز رودری را کنار گذاشت و در محوطه شش قدم پیچ کرد و رودری توپ را به سمت او شناور کرد. محرز با ضربه سر، هالند را به ثمر رساند، کسی که برای بیست و دومین گل فصل خود در لیگ انجام داد.

اسپرز معتقد بود که همچنان می تواند سیتی را در ضربات ضد حریف صدمه بزند. قهرمانان در حال حاضر تا حدی با سنگ جامد فاصله دارند. زمانی که کین به کولوسفسکی تغذیه کرد، سانتر کوتاه او برای پریسیچ عالی بود، ضربه او به نحوی توسط لوئیس با پاشنه او به زاویه تیر و تیر دروازه منحرف شد.

این یک جنون باشکوه بود، ساختار بازی منحل شده بود، و سیتی در جلو بود که محرز توانست پریسیچ و سپس دیویس را به راحتی پیش از لوریس در پست نزدیک به دست آورد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جام جهانی T20 زنان: راهنمای 10 تیم در آفریقای جنوبی | دنیای زنان بیست 20

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، انگلستان زمان غرق شدن یا شنا …