از ثروتمندان مالیات بگیرید، از معترضان در «برج‌های قدرت» شهر نیویورک بخواهید | نیویورک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

قانونگذاران و فعالان روز پنجشنبه در زیر باران در خارج از یک ساختمان آپارتمانی در منهتن که زمانی «برج‌های قدرت» نام داشت و به خانه میلیونرها و میلیاردرها معروف بود، تجمع کردند و خواستار افزایش مالیات ایالتی بر ابرثروتمندان شدند.

رابرت جکسون، سناتور ایالت نیویورک، فریاد زد: «اکنون از شما می‌خواهم، با تقسیم بخشی از ثروتی که دارید، به مردم شهر نیویورک کمک کنید». “اگر نه، ما قانونی را تصویب خواهیم کرد که شما را مجبور به پرداخت هزینه آن می کند.”

تعاونی هنر دکو در Upper East Side شهر از زمانی که در سال 1929 افتتاح شد، خانه ده‌ها سرمایه‌دار ثروتمند و افراد مشهور بوده است. از برادران کخ و استیو منوچین، وزیر خزانه داری دونالد ترامپ. یک آپارتمان در ساختمانی که در حال حاضر در بازار وجود دارد، 27.5 میلیون دلار است.

قانون‌گذاران در بیرون از ساختمان، با چتر بالا، قول دادند که برای اطمینان از اینکه ثروتمندان نیویورک مالیات عادلانه دریافت می‌کنند مبارزه کنند.

جباری بریسپورت، یک سناتور ایالتی، گفت: «کمی باران ما را متوقف نخواهد کرد و همچنین دهه‌ها اقتصاد فروکش نمی‌کند.

سناتور ایالتی رابرت جکسون به آپارتمان های بالا فریاد زد: “اکنون از شما می خواهم که با تقسیم بخشی از ثروتی که دارید به مردم شهر نیویورک کمک کنید.” “اگر نه، ما قانونی را تصویب خواهیم کرد تا شما را مجبور به پرداخت هزینه کند.” pic.twitter.com/JRYD8D8wS8

— لورن آراتانی (@LaurenAratani) 19 ژانویه 2023

قانونگذاران در هفت ایالت، از جمله نیویورک، با یکدیگر همکاری می کنند تا مالیات های بالاتری را بر افراد و شرکت های ثروتمند در مجالس قانون گذاری مربوطه خود وضع کنند. به همراه نیویورک، قانونگذاران کالیفرنیا، کانکتیکات، هاوایی، ایلینویز، مریلند و واشنگتن بر روی لوایحی کار می کنند که مالیات را برای ثروتمندان ساکن در ایالت هایشان افزایش می دهد.

بسیاری از پیشنهادات جدید شامل مالیات بر ثروت کلی ثروتمندان است، نه فقط بر درآمد سالانه آنها. در سال 2021، ProPublica گزارشی بر اساس مجموعه ای از اسناد مالیاتی از ثروتمندان منتشر کرد که نشان می داد چگونه ثروتمندان از پرداخت مالیات بر درآمد اجتناب می کنند. این نشان می‌دهد که در برخی سال‌ها، ثروتمندترین میلیاردرها با نگهداری و اضافه کردن ثروت خود از طریق مالکیت سهام و دارایی، که با نرخ‌های پایین‌تری نسبت به درآمد مشمول مالیات می‌شوند، به طور کلی از مالیات بر درآمد اجتناب می‌کنند.

جو بایدن در بهار گذشته هنگام پیشنهاد بودجه خود، 20 درصد «مالیات بر ثروت» را در سطح فدرال معرفی کرد که برای «کل درآمد» افراد، از جمله رشد دارایی‌های آنها مانند سهام اعمال می‌شود. اما با توجه به اینکه جمهوری خواهان علاقه ای به مالیات بر ثروت نشان نمی دهند، مترقی ها امیدوارند که مالیات بر افراد فوق ثروتمند در سطح ایالتی اتفاق بیفتد.

در نیویورک، قانونگذاران مترقی به دنبال تصویب بسته سرمایه گذاری در نیویورک هستند که شامل اصلاحات مالیاتی بر ثروت شدید است. اصلاحات مالیاتی شامل افزودن براکت‌های مالیاتی جدید برای پردرآمدترین افراد، مالیات شرکت‌های بزرگ برای ثروتمندترین شرکت‌ها و مالیات بر ثروت بر عایدی سرمایه، از جمله سودهای سرمایه‌ای محقق نشده و ارث است. بیش از دوازده سناتور ایالتی این پیشنهاد را امضا کرده اند.

ما از یارانه دادن به میلیاردرها در اینجا در نیویورک خسته شده ایم. جسیکا راموس، سناتور ایالتی، که پیشنهاد مالیات بر عایدی سرمایه محقق نشده را پیشنهاد می کند، گفت: برای مدت طولانی، ما می بینیم که چگونه به کارمندان در محل کار و سپس در خانه حقوق کمتری می پردازند، کارگرانی که به آنها کمک می کنند نیز دستمزد ندارند. وقتی این اتفاق می‌افتد، در نهایت مجبور می‌شویم خدماتی را برای کمک به آن خانواده‌ها در تامین هزینه‌های زندگی خود انجام دهیم.»

جسیکا راموس، سناتور ایالتی در مورد اینکه چگونه ثروتمندان در محل کار و خانه به کارمندان خود دستمزد کمتری می دهند صحبت می کند. او گفت: «و زمانی که این اتفاق می‌افتد، در نهایت مجبور می‌شویم خدماتی را ارائه دهیم که به این خانواده‌ها کمک می‌کند تا مایحتاج خود را تامین کنند.» pic.twitter.com/52CxsVedNz

— لورن آراتانی (@LaurenAratani) 19 ژانویه 2023

سناتور ایالتی گوستاوو ریورا، که پیشنهاد مالیات‌های بالاتر بر عایدی سرمایه درازمدت را ارائه می‌کند، گفت که قانون‌گذاران نگران خروج ثروتمندان از نیویورک نیستند، موضوعی که اغلب توسط مخالفان مالیات بر ثروت مطرح می‌شود.

این تصور که آنها ترک خواهند کرد، درست نیست. این اتفاق نمی افتد. آنها اینجا زندگی می کنند، برادوی دارند، رستوران دارند، فرهنگ دارند، پارک مرکزی دارند. آنها قرار نیست حرکت کنند،” ریورا گفت.

فعالان و قانونگذاران در راهپیمایی روز پنجشنبه از کتی هوچول، فرماندار نیویورک خواستند تا برای تصویب مالیات بر ثروت با آنها همکاری کند. هوچول ماه گذشته گفت که فکر نمی‌کند افزایش مالیات‌ها پس از تصویب کاهش مالیات توسط ایالت در سال گذشته که عمدتاً طبقه متوسط ​​را هدف قرار داده بود، «معنی» داشته باشد.

او در ماه دسامبر گفت: “من معتقد نیستم که افزایش مالیات ها، در زمانی که ما فقط مالیات ها را کاهش می دهیم، منطقی باشد.” ما نمی‌خواهیم برگردیم و بگوییم سال گذشته مالیات‌های شما را کاهش دادیم، اکنون آنها را افزایش می‌دهیم. بنابراین، من چنین چیزی را پیش‌بینی نمی‌کنم.»

راهپیمایی روز پنجشنبه و رونمایی از مالیات بر ثروت در سراسر ایالت های آبی مصادف شد با انتشار نامه ای در روز چهارشنبه از سوی 205 نفر از اعضای نخبگان فوق ثروتمند جهانی که از دولت های سراسر جهان می خواستند «هم اکنون از ما، فوق ثروتمندان، مالیات بگیرند». امضاکنندگان نامه، از جمله ابیگیل دیزنی و بازیگر مارک روفالو، از قانونگذاران خواستند تا از طریق مالیات با ثروت فوق العاده مقابله کنند.

در این نامه آمده است: «دفاع از دموکراسی و ایجاد همکاری مستلزم اقدام برای ساختن اقتصادهای عادلانه‌تر برای ایجاد اقتصادهای منصفانه‌تر در حال حاضر است – این مشکلی نیست که بتوان آن را به فرزندانمان واگذار کرد تا آن را حل کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …