استراتژی درمانی جدید خطر بازگشت سرطان روده را تا 28 درصد کاهش می دهد | سرطان روده

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

طبق نتایج آزمایشی که کارشناسان آن را “فوق العاده” می خوانند، انجام شیمی درمانی به بیماران مبتلا به سرطان روده قبل از عمل جراحی، خطر بازگشت آن را تا 28 درصد کاهش می دهد.

از هر سه بیمار که این بیماری تشخیص داده شده است، یک نفر پس از جراحی، آن را بازگشت می‌کند، رقمی که توسط متخصصان سرطان که سال‌ها در جستجوی استراتژی‌های درمانی جدید بوده‌اند، «بسیار بالا» توصیف می‌شود. در بریتانیا هر 30 دقیقه یک نفر بر اثر سرطان روده جان خود را از دست می دهد.

اما یک کارآزمایی بالینی نشان داده است که انجام شیمی‌درمانی قبل از جراحی برای سرطان روده در مراحل اولیه، احتمال عود بیماری را تا 28 درصد کاهش می‌دهد. به گفته کارشناسان، صدها هزار بیمار در سراسر جهان می توانند هر ساله از این پیشرفت بهره ببرند. این تحقیق در مجله Clinical Oncology منتشر شد.

ژنویو ادواردز، مدیر اجرایی سرطان روده بریتانیا، گفت: دیدن چنین نتایج مثبتی از این آزمایش قوی، که ما با علاقه زیادی آن را دنبال می‌کنیم، شگفت‌انگیز است. این خبر خارق العاده ای است که می تواند تغییرات واقعی را در زندگی هزاران نفری که هر ساله در مراحل اولیه سرطان روده تشخیص داده می شوند، ایجاد کند.

FOxTROT آزمایشی که توسط دانشگاه‌های بیرمنگام و لیدز رهبری می‌شود و توسط تحقیقات سرطان انگلستان تامین مالی می‌شود، 1053 بیمار را در 85 بیمارستان در بریتانیا، دانمارک و سوئد شامل می‌شود.

شیمی درمانی معمولاً پس از جراحی برای از بین بردن سلول های سرطانی سرگردان که می تواند منجر به عود بیماری شود، انجام می شود. اما تحت رژیم جدید، بیماران شش هفته شیمی درمانی، جراحی و سپس 18 هفته بیشتر شیمی درمانی دریافت خواهند کرد.

در طول این مطالعه، اولین گروه از بیماران شش هفته شیمی درمانی، به دنبال آن جراحی و سپس 18 هفته شیمی درمانی دریافت کردند. گروه دوم درمان معمولی برای سرطان روده، که به عنوان سرطان کولون نیز شناخته می شود، داشتند که شامل جراحی و به دنبال آن 24 هفته شیمی درمانی بود.

احتمال بازگشت سرطان در بیمارانی که قبل از جراحی شیمی درمانی کرده بودند بسیار کمتر بود. دانشمندان بر این باورند که این رویکرد جدید می تواند در سراسر NHS و در کشورهای سراسر جهان اتخاذ شود.

دکتر لورا مگیل، دانشیار بالینی بیرمنگام گفت: “مجموعه رو به رشد شواهد ارزش شیمی درمانی قبل از عمل را در چندین سرطان دیگر نشان می دهد، و ما معتقدیم که نتایج ما می تواند نحوه برخورد ما با سرطان روده بزرگ را در کلینیک تغییر دهد.” واحد آزمایشی

جف هوگارد، از لیدز، که در این آزمایش شرکت کرد، گفت که زمانی که در سال 2016 به سرطان روده مبتلا شد، این یک “شوک بزرگ” بود. او گفت: “من حاضر بودم از هر فرصتی برای دریافت موثرترین درمان استفاده کنم.” .

هاگارد انجام شیمی درمانی قبل و بعد از عمل جراحی را “سخت” توصیف کرد. او افزود که مه مغزی و خستگی شدید بر او تأثیر گذاشته است. به لطف حمایت دوستان، خانواده و کلیسای محلی‌ام که منبع دائمی قدرت بودند، به راهم ادامه دادم.

“در نهایت، همه چیز ارزشش را داشت. من از زمان جراحی هیچ عارضه ای نداشتم و در ماه ها و سال های بعد هیچ نشانه ای از سرطان وجود نداشت. شش سال بعد، من به زندگی کامل بازگشتم.»

پروفسور متیو سیمور، از دانشگاه لیدز، گفت که زمان‌بندی «همه چیز» در مورد درمان سرطان روده است. “عمل ساده ارائه شیمی درمانی، دادن آن قبل از جراحی به جای بعد از جراحی، نتایج قابل توجهی را به همراه دارد.

گسترش این درمان در سراسر جهان، از جمله در کشورهای با درآمد کم و متوسط، می تواند مراقبت از سرطان را متحول کند و جان هزاران نفر را نجات دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نورپردازی های کپنهاگ: نمایش نوری سه هفته ای برای پایتخت دانمارک

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، پایتخت دانمارک سه هفته از شب …