کودکان در میان کسانی که هفته گذشته در بورکینافاسو ربوده شدند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

مشخص شده است که کودکان در میان کسانی بودند که هفته گذشته توسط جهادگران مظنون در بورکینافاسو ربوده شدند. گزارش های اولیه حاکی از آن بود که 50 زن دستگیر شدند – اما این پیشرفت اخیر تعداد را به 60 نفر نزدیک می کند.

رودلف سورگو، فرماندار منطقه ساحل، گفت: «این آدم ربایی ها در 12 و 13 ژانویه به ترتیب در روستاهای لیکی بوکوما با حدود 40 قربانی و سیریگنی با حدود 20 قربانی انجام شد.

به گفته دادستان، وی تصریح کرد: “قربانیان به دنبال برگ و میوه های وحشی خوراکی بودند که دستگیر و به مناطق گاسلیکی و گورگول منتقل شدند” و وی تصریح کرد که تحقیقات بلافاصله برای شناسایی و دستگیری عاملان آغاز شده است. “.

آربیندا در منطقه ساحل واقع شده است، منطقه ای در محاصره گروه های جهادی، که تامین مواد غذایی را دشوار می کند – و مردم محلی را وادار می کند تا به دنبال غذا در خارج از روستاها باشند.

سرخو روز دوشنبه گفت که جستجو برای یافتن ربوده شدگان در شمال کشور ادامه دارد.

وی افزود: «تمام امکانات، نقشه زمینی و هوایی برای یافتن این زنان اجرا شده است».

خشونت های جهادی مرتبط با القاعده و گروه دولت اسلامی بر بورکینافاسو تسخیر شده است و هزاران کشته و نزدیک به 2 میلیون نفر را در این کشور غرب آفریقا آواره کرده است.

شکست دولت های متوالی در توقف جنگ باعث نارضایتی گسترده شده و باعث دو کودتای نظامی در سال 2022 شد که دومین کودتا علیه اولین رژیم نظامی بود که قدرت را به دست گرفت.

حکومت نظامی که در سپتامبر قدرت را به دست گرفت و قول داد امنیت را بازگرداند، هنوز در تلاش است تا خشونت را متوقف کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ارز دیجیتال بریت کوین ممکن است تا پایان دهه استفاده شود | بانک انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، طبق برنامه هایی که توسط بانک …