استیو پریش، رئیس کاخ، با جان تکستور، بزرگترین سرمایه گذار باشگاه درگیر شد کریستال پالاس

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس کریستال پالاس، استیو پریش، و بزرگترین سرمایه گذار باشگاه، جان تکستور، علیرغم افزایش سهام این آمریکایی به بیش از 40 درصد در زمانی که او ماه گذشته تصاحب لیون را به پایان رساند، با هم مخالفت کردند.

آبان نیوز می‌داند که این زوج در هفته‌هایی از زمانی که تکستور باشگاه فرانسوی را به مجموعه‌ای که شامل سهام در پالاس، تیم برزیلی بوتافوگو و RWD Molenbeek در بلژیک می‌شود، به سختی با هم صحبت کرده‌اند.

اعتقاد بر این است که تکستور به دلیل تاخیرهای قابل توجهی که در تکمیل قرارداد 800 میلیون پوندی لیون با آن مواجه شد، به شدت ناامید شده است، زیرا پریش در ابتدا اجازه نداد سهام خود در پالاس را به شرکت هلدینگ خود Eagle Football Holdings تغییر دهد. این امر برای تایید تصاحب او توسط لیگ برتر الزامی بود، با مقرراتی که تصریح می‌کرد اگر مالکی بخواهد منافع قابل توجهی در یک باشگاه خارجی به دست آورد، موظف است از طریق “اخطاریه بهره دوگانه” به لیگ اطلاع دهد.

تکستور در بیانیه ای در تاریخ 5 دسامبر گفت: “از امروز، ما هنوز رضایت کریستال پالاس و سهامداران آن (به غیر از من) را نگرفته ایم، که پیش نیاز تایید لیگ برتر است.” ما در چند روز گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته ایم و معتقدیم در مسیر خوبی برای دستیابی به توافق در چند روز آینده هستیم.

قابل درک است که در ازای تأییدیه که بیش از یک هفته بعد برای خرید لیون در 22 دسامبر اعطا شد، تکستور موافقت کرد که 20 میلیون پوند برای تعداد نامعلومی از سهام جدید بپردازد که مالکیت او در پالاس را در اختیار دارد. فراتر از 40 درصد

جان تکستور
جان تکستور، تاجر آمریکایی، تصاحب لیون را تکمیل کرد و به مجموعه خود از جمله کریستال پالاس اضافه کرد. عکس: Olivier Chassignole/AFP/Getty Images

پریش در آن زمان به وب سایت پالاس گفت: “ما کارهای زیادی برای انجام دادن در باشگاه خود داریم و از افراد جدیدی که با Eagle Football درگیر هستند استقبال می کنیم، از سرمایه گذاری استقبال می کنیم و واقعا از جان راضی هستیم.” اما واقعا چیزی را برای ما تغییر نمی دهد. ما روی کاخ بسیار متمرکز هستیم: حکومت را تغییر نمی‌دهد، ساختار کنترل را تغییر نمی‌دهد، کاری که من روزانه انجام می‌دهم را تغییر نمی‌دهد.»

پریش، که همچنین 18 درصد از سهام پالاس را به کنسرسیومی به رهبری سرمایه‌گذاران آمریکایی دیوید بلیتزر و جاش هریس در سال 2015 فروخت، پیش از اینکه Textor به عنوان «سرمایه‌گذار، کارگردان و شریک چهارم» در آگوست 2021 معرفی شود، گمان می‌رود که مالک شرکت آمریکایی باشد. او در سال 2010 بیش از 10 درصد از باشگاه را نجات داد. این تاجر 57 ساله همچنان به مدیریت باشگاه ادامه می دهد و رئیس اجرایی شرکت مدیریتی است که مسئولیت باشگاه را بر عهده دارد، با چهار شریک مشابه. حق رای در هیئت مدیره کاخ از اظهار نظر خودداری کرد.

واضح است که تکستور – که در قرعه‌کشی چهارشنبه برابر منچستریونایتد به همراه میشل کانگ، مالک تیم زنان واشنگتن اسپیریت شرکت کرد – از رویکرد عملی پریش ناامید شده است و مایل است باشگاه پس از یک بازی امیدوارکننده، جاه‌طلبی بیشتری در بازار نقل و انتقالات نشان دهد. 18 ماه اول تحت هدایت پاتریک ویرا که شامل یک نیمه نهایی جام حذفی در اولین فصل او بود. اعتقاد بر این است که پریش روز پنجشنبه برای اولین بار در هفته های گذشته با تکستور ملاقات کرده است تا در مورد اهداف احتمالی نقل و انتقالات صحبت کند.

Textor – یک کارآفرین رسانه های دیجیتال که شرکت قبلی او در ساخت جلوه های بصری برای فیلم های هالیوود تخصص داشت – گمان می رود امسال قصد دارد Eagle Football Holdings را در بازار سهام ایالات متحده عرضه کند، به طوری که فایننشال تایمز روز چهارشنبه گزارش داد که توافق برای یک ادغام احتمالی آینده با سرمایه گذاران Iconic Sports Management که ارزش شرکت را 1.2 میلیارد دلار (970 میلیون پوند) می کند. قابل درک است که اگرچه سهام تکستور در پالاس اکنون بخشی از هلدینگ فوتبال ایگل است، شرکت مدیریتی تحت نظارت پریش همچنان کنترل کامل باشگاه را در اختیار دارد.

بنری در انتهای جاده هولمزدیل در جریان بازی پالاس مقابل یونایتد انتقادی از تکستور بود. مالکیت چند باشگاهی. قمار بازار سهام. Textor ما به شما اعتماد نداریم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وینیسیوس جونیور مورد آزار نژادپرستانه هواداران مایورکا در جریان شکست رئال مادرید | رئال مادرید

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، هواداران مایورکا در جریان پیروزی 1-0 …