اخبار استرالیا زنده: 90000 دانش آموز در آزمون های پایه ناپلان مردود شدند. خطر شکست زندان ها در لیست سیاه سازمان ملل | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

90000 دانش آموز از استانداردهای ناپلان پیروی نمی کنند

طبق گزارش کمیسیون بهره وری، تقریباً 90000 دانش آموز هر سال در برآورده کردن حداقل استانداردهای خواندن یا شمارش Naplan ناتوان هستند.

کمیسیون امروز گزارشی از موافقتنامه اصلاح مدارس ملی را منتشر می کند.

توافق را پیدا کرد:

  • شامل اهداف روشن و قابل اندازه گیری کافی برای پیشبرد اصلاحات نیست، از جمله داشتن تنها یک هدف برای پیشرفت تحصیلی و هیچ هدفی برای رفاه دانش آموزان

  • فاقد اصلاحات هدفمند برای بهبود نتایج برای دانش‌آموزان با پیشینه‌های ضعیف، از مناطق، دانش‌آموزان بومی و دانش‌آموزانی که حداقل استانداردهای سواد و حساب را برآورده نمی‌کنند. و

  • فاقد گزارش شفاف، مستقل و معنادار در مورد فعالیت های اصلاحی دولت ها است.

کمیسیون بهره وری امروز گزارشی از موافقتنامه اصلاح مدارس ملی منتشر می کند.
کمیسیون بهره وری امروز گزارشی از موافقتنامه اصلاح مدارس ملی منتشر می کند. عکس: دن پلد/AAP

این گزارش بودجه مدارس را در نظر نگرفت، که در محدوده آن نبود.

وزیر آموزش و پرورش، جیسون کلر، گفت:

این گزارش روشن می کند که اصلاحات جدی مورد نیاز است. این کشور نسبت به توافقنامه فعلی اصلاحات مدارس ملی که توسط دولت ائتلافی سابق تدوین شده بسیار انتقاد می کند. همچنین مشخص می کند که اجرای این توافق در چهار سال گذشته کند بوده و تاثیر چندانی نداشته است. این لعنتی است

این گزارش توصیه می کند:

  • آزاد کردن زمان بیشتر معلمان برای تدریس

  • اهداف روشن و قابل اندازه‌گیری برای پیشرفت تحصیلی همه دانش‌آموزان، به‌ویژه دانش‌آموزان از گروه‌های دارای اولویت.

  • اهداف کاهش نسبت دانش آموزانی که حداقل استانداردهای سواد و حساب را برآورده نمی کنند.

  • گزارش عمومی در مورد پیشرفت در اجرای اصلاحات و دستیابی به اهداف؛ و

  • تمرکز بر رفاه دانش آموزان

در دسامبر، کلر و وزرای ایالتی و قلمرو، بررسی دیگری از این توافق را انجام دادند، که قرار است تا دسامبر 2024 پس از یک سال دیگر لغو شود.

کلر گفت:

این یک گزارش مهم است و نقش کلیدی در توسعه یک موافقتنامه ملی اصلاحات مدارس خواهد داشت. کار روی آن اکنون آغاز شده است… در آینده، بودجه باید به اصلاحاتی مرتبط شود که تفاوت واقعی و عملی ایجاد می کند.

روابط ترانس تاسمان احتمالاً قوی خواهد ماند

به گفته یکی از دیپلمات‌های سابق، استعفای جاسیندا آردرن موج‌هایی در سراسر تاسمان ایجاد کرده است، اما بعید است که کناره‌گیری او بر روابط استرالیا با همسایه نزدیکش تأثیر بگذارد.

روابط استرالیا و نیوزلند بسیار نزدیک است و صرف نظر از اینکه چه کسی نخست وزیر باشد، همچنان باقی خواهد ماند. آلن بهم، یک دیپلمات سابق که از نزدیک با نیوزلند کار می کرد.

جاسیندا آردرن و شریک زندگی اش کلارک گیفورد پس از اعلام روز پنجشنبه.
جاسیندا آردرن به همراه شریک زندگی خود کلارک گیفورد پس از اعلام استعفای خود در روز پنجشنبه. عکس: رویترز

“اما وقتی شما PM هایی دارید که خیلی خوب با هم کنار می آیند، مانند جان هوارد و [former New Zealand prime minister] جنی شیپلی انجام داد، یا به وضوح به عنوان آنتونی آلبانیز با آردرن ادامه می‌دهد، این رابطه را بسیار مؤثرتر می‌کند.»

جاش باتلر داستان کامل را در اینجا دارد، و همچنین گزارشگر نیوزلند ما قدردانی کامل دارد تس مک کلور اینجا:

تیراندازی پلیس تنترفیلد

پلیس نیوساوت ولز پس از کشته شدن مردی که اسلحه را به سمت افسران یک ایستگاه پلیس شمال نیوساوت ولز نشانه رفته بود، تحقیقاتی را در مورد حادثه آغاز کرده است.

پلیس می گوید که این مرد 48 ساله به ایستگاه پلیس تنترفیلد رفته بود که بعدازظهر پنجشنبه درگیری رخ داد و او در محل جان باخت.

آماده به کار برای به روز رسانی بیشتر در مورد این داستان.

خوش آمدی

صبح بخیر و به پوشش خبری ما خوش آمدید. من مارتین فارر هستم تا اخبار اصلی یک شبه را در حضور همکارم برای شما بیاورم مصطفی رچوانی بخش اصلی روز را بر عهده می گیرد.

ماجرای تکان دهنده بزرگ چند ساعت گذشته این بود که سه بزرگسال دیگر به قتل یک نوجوان بومی متهم شدند. کاسیوس توروی اکتبر گذشته در پرث پلیس استرالیای غربی در گذشته اعلام کرد که یک مرد 27 ساله اهل واندوی، یک مرد 24 ساله از چیدلو و یک زن 20 ساله از هرنه هیل هر کدام به قتل متهم شده اند و امروز در دادگاه های پرت حاضر خواهند شد. شب جک استیون جیمز برلی21 ساله قبلاً به قتل متهم شده است.

استرالیا در معرض خطر قرار گرفتن در لیست سیاه حقوق بشر است پس از آن که سه کشور پرجمعیت نتوانستند به تعهدات خود در مورد نظارت بر زندان ها بر اساس معاهده ضد شکنجه سازمان ملل عمل کنند. کمیسر حقوق بشر، لورین فینلی، گفت چنین شکستی می تواند اعتبار حقوق بشر کشور را در صحنه جهانی تحت تاثیر قرار دهد. مهلت رعایت – که قبلاً دو بار تمدید شده بود – امروز به پایان می رسد.

تقریباً 90,000 دانش آموز هر سال در برآورده کردن حداقل استانداردهای خواندن یا شمارش Naplan ناتوان هستند.بر اساس گزارش صبح امروز کمیسیون بهره وری. در بررسی موافقتنامه ملی اصلاحات در مدارس، کمیسیون گفت که افزایش بودجه تأثیر کمی بر نتایج سواد و شمارش داشته است.

و ما نمی توانیم بدون ذکر اخبار حماسی تنیس یک شبه کار را تمام کنیم با تاناسی کوکیناکیس در حال پخش یک تریلر پنج مجموعه ای با اندی موری در ملبورن پارک که تا ساعت 4 صبح تمام نشد. این یک پایان مناسب دراماتیک برای روزی بود که شماره 1 جهان را نیز شاهد بودیم جوکوویچ نواک عصبانیت از طرفداران هولناکی که او آنها را به “مست” بودن متهم کرد، و در کجای روسیه آندری روبلف هواداران طرفدار اوکراین را متهم به توهین لفظی به او کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

چرا LNER برای روز اعتصاب راه آهن به من بلیت فروخت و از بازپرداخت آن امتناع کرد؟ | امور مصرف کنندگان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، در آخر هفته، یک بلیط پیش‌خرید …