دادگاه عالی می گوید که فردی را که پیش نویس نظر را افشا کرده است، شناسایی نکرده است

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – دادگاه عالی روز پنجشنبه اعلام کرد که تحقیقات داخلی نتوانسته است فردی را که پیش نویس نظری را که در سال 1973 به عنوان حق سقط جنین در قانون اساسی ابطال می کند، افشا کند.

در یک گزارش 20 صفحه ای، رئیس دادگاه، مسئول نظارت بر تحقیقات، گفت که بازرسان 126 مصاحبه رسمی با 97 کارمند انجام داده اند که همه آنها منشاء افشای اطلاعات را رد کرده اند. در این گزارش آمده است که بازرسان همچنین با بررسی «دستگاه‌های رایانه‌ای، شبکه‌ها، چاپگرها و گزارش‌های تماس و متن» دادگاه، هیچ مدرک پزشکی قانونی پیدا نکردند.

در این گزارش آمده است که چندین کارمند دادگاه به بازرسان اعتراف کردند که آنها به همسر یا شرکای خود در مورد پیش نویس نظر و شمارش آرا برخلاف قوانین محرمانه بودن دادگاه گفته اند. اما تحقیقات مشخص نکرد که هیچ یک از آن بحث ها منجر به عمومی شدن نسخه ای از پیش نویس نظر شده است.

این افشاگری که توسط پولیتیکو در ماه مه منتشر شد، نقض غیرعادی محرمانه بودن معمول دادگاه بود. جان جی رابرتز جونیور در بیانیه ای بلافاصله پس از آن، صحت پیش نویس رای را تایید کرد اما گفت که نسخه نهایی را نشان نمی دهد و تحقیقات را اعلام کرد.

این نشت روابط بین قضات را به هم ریخت. قاضی کلارنس توماس آن را به یک خیانت تشبیه کرد. قاضی ساموئل آلیتو جونیور، نویسنده این نظر، گفت که این افشای زندگی اکثریت قضات را به خطر انداخته است.

هنگامی که دادگاه تصمیم خود را مبنی بر لغو Roe v. Wade در ماه ژوئن صادر کرد، پیش نویس نظر اساساً بدون تغییر باقی ماند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نفوذ دیپلماتیک استرالیا در آسیا با افزایش منافع پولیس محلی در خارج از کشور | سیاست خارجی استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس آخرین رتبه بندی …