داروخانه لویدز تمام 237 شعبه Sainsbury را می بندد | صنعت داروسازی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

داروخانه لویدز در بحبوحه ترس از بودجه ناکافی دولت برای صنعت، تمام 237 شعبه خود را در سوپرمارکت های Sainsbury می بندد.

این گروه گفت که این تعطیلی‌ها را – که تصور می‌شود حدود 2000 شغل را تحت تأثیر قرار می‌دهد – «در پاسخ به شرایط تغییر بازار» انجام می‌دهد و افزود: «در حال حاضر در حال بررسی گزینه‌ها برای هر شعبه جداگانه است».

کوین برچ، مدیر اجرایی لویدز، گفت: «این تصمیم آسان نبوده است و ما می‌دانیم که بیماران و مشتریان ما ممکن است در مورد تأثیر این تغییر سؤالاتی داشته باشند. مایلیم از آنها برای حمایت مستمرشان تشکر کنیم و به آنها اطمینان دهیم که متعهد به ارائه یک انتقال آرام در ماه‌های آینده هستیم.»

این شرکت تعداد مشاغل تحت تأثیر را تأیید نکرد. به مجله تجاری Chemist+Druggist گفت: “داروخانه لویدز متعهد است به بیماران کمک کند تا به راحتی یک منبع جایگزین مناسب پیدا کنند.”

Sainsbury’s تایید کرد که تعطیلی ها در ماه های آینده انجام خواهد شد و گفت: “با [Lloyds] برای اطمینان از اینکه مشتریان در مورد چگونگی دسترسی به داروخانه جایگزین برای رفع نیازهای خود روشن هستند.

تعطیلی این سوپرمارکت حدود هفت سال پس از آن صورت می گیرد که این سوپرمارکت کسب و کار داروسازی آن زمان 281 فروشگاه خود را به سلسیو، مالک داروخانه لویدز، به قیمت 125 میلیون پوند فروخت. این داروخانه زنجیره ای سال گذشته توسط شرکت سرمایه گذاری Aurelius خریداری شد که اخیراً خرده فروش مد ورزشی Footasylum را نیز خریداری کرد.

در حالی که تصور می شود فروش بهداشت و زیبایی همچنان قوی است، داروخانه ها، مانند سایر خرده فروشان، با افزایش هزینه ها و مشکلات در یافتن کارمند مواجه شده اند.

نایجل سویفت، معاون مدیر عامل فینیکس انگلستان، که مالک گروه‌های داروسازی Numark و Rowlands است، گفت که تعطیلی لویدز باید زنگ خطری برای دولت باشد.

وی گفت: «این اعلام روشن‌ترین نشانه ممکن از وضعیت وخیم داروخانه‌های جامعه در انگلستان به دلیل کمبود بودجه دولتی است. از زمان شروع قرارداد داروخانه، یک کاهش گسترده در بودجه واقعی صورت گرفته است که منجر به تعطیلی صدها مورد شده است.

“در زمانی که NHS در بحران است، شبکه داروخانه های جامعه بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز است. این تعطیلی‌ها فشار بیشتری را بر داروخانه‌های اطراف وارد می‌کند و دسترسی بیماران به خدمات ضروری مراقبت‌های بهداشتی، به‌ویژه در جوامع محروم را کاهش می‌دهد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …