اندی موری تاناسی کوکیناکیس را در حماسه نزدیک به شش ساعته اوپن استرالیا شکست داد | اوپن استرالیا 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

از آنجایی که تاناسی کوکیناکیس با برتری دو ست به خط اصلی صعود کرد تا شاید بهترین عملکرد زندگی خود را ارائه دهد، شکست برای اکثر بازیکنان دیگر در سراسر تور به سرعت رخ می داد. اما اندی موری در هنگام مشکل غرق در شک نمی شود. او با عصبانیت به دنبال راه‌حل می‌گردد، با هر آنچه که دارد می‌جنگد و در طول زندگی حرفه‌ای‌اش اغلب راهی پیدا کرده است.

از آستانه شکست، این بازیکن 35 ساله به نوعی یکی از بزرگترین شاهکارهای حرفه ای استثنایی خود را به دست آورد، و بهبود یافت و دومین مسابقه 5 ست متوالی را برد – با ران فلزی. این بار او با نتایج 4-6، 6-7 (4)، 7-6 (5)، 6-3، 7-5 در یک مسابقه 5 ساعته و 45 دقیقه ای که تا ساعت 4 صبح به طول انجامید، پیروز شد. این پیروزی نشان دهنده بازگشت موری به دور سوم مسابقات آزاد استرالیا پس از شش سال است.

برای جمعیت شلوغی که در Margaret Court Arena پایین آمدند، این همیشه مورد انتظارترین مسابقه روز بود. آنها ورود بازیکنان را در ساعت 10:10 شب با صدای بلند و بی وقفه “بیا کوک” ضبط کردند و آنها به نوبه خود با هر دو بازیکن مخالفت کردند.

کوکیناکیس مسابقه را شروع کرد و تلاش کرد تا تک تک برگشت هایی را که می توانست یک راکت بزند، از بین ببرد. برخی از آنها به مدت طولانی پرواز کردند، برخی دیگر قبل از اینکه موری حتی بتواند پاهایش را در جای خود قرار دهد، از کنار او عبور کردند. بیشتر از همه، این بیانیه ای از قصد استرالیایی بود – او قرار بود سریع و زود ابتکار عمل را به دست بگیرد. او ابتدا سرویس را شکست و سرویس موری را تحت فشار قرار داد تا 3-2 پیش بیفتد.

در سراسر تور، اسکاتلندی صاف بود. او نیم قدم آهسته تر به نظر می رسید، ضربات زمینی او بسیار قوی تر بود. با اطمینان از استراحت، کوکیناکیس از ست افتتاحیه عبور کرد. در حالی که موری در مرحله دوم به دنبال راه حلی بود، بازیکن محبوب خانگی به طرز شگفت انگیزی سرویس ارائه کرد، او بی‌وقفه تهاجمی بود، دائماً به دنبال ابتکار عمل بود و یک تای بریک غالب برای ایجاد یک برتری واضح انجام داد.

علیرغم ناتوانی موری در مطابقت با کیفیت کوکیناکیس، او حاضر به ترک بدون مبارزه نشد. پس از اینکه کوکیناکیس فورهندهای بیشتری را بخار کرد تا در ست سوم برتری 2-0 را به دست آورد، حریفش به حذف کردن ادامه داد. این بار، در حالی که استرالیایی پس از اخطار نقض زمان در حال جوشیدن بود، موری یک نقطه بریک را مجبور کرد و سپس یک ریکاوری معجزه آسا را ​​انجام داد، از این طرف به آن طرف پرواز کرد، چهار لوب دفاعی را پرتاب کرد و چهار ضربه بالای کوکیناکیس را پس گرفت و در نهایت خطا را مجبور به شکستن کرد. بازگشت.

در حالی که این بازیکن 26 ساله در ست سوم 5-3 برای مسابقه سرویس می داد، موری دوباره او را به عقب کشید و سرویس او را شکست. این بار، موری در نهایت موفق شد خود را از داخل خط اصلی تحمیل کند، مبادلات را دیکته کرد و کوکیناکیس را مجبور به دفاع کرد در حالی که او خود را برای تعیین نقطه در تای بریک می کشاند. با نتیجه 5-6، کوکیناکیس روی یک ضربه ناامیدانه آسان روی سرش زد و آن را با فاصله زیاد فرستاد و موری را به بازی برگشت.

تاناسی کوکیناکیس از استرالیا در بازی دور دوم خود مقابل اندی موری ناامید به نظر می رسد
تاناسی کوکیناکیس با دو ست پیشروی کرد اما نتوانست کار را در مقابل اندی موری به پایان برساند. عکس: لوکاس کوچ/EPA

موری با حرکت پشت سرش به حرکت خود ادامه داد و ست چهارم را پشت سر گذاشت تا آخرین ست از یک روز خیره کننده را انجام دهد. همانطور که ست دوام می آورد و هر دو بازیکن انبارها را بیرون می کشیدند، خستگی پیرمرد بیشتر نمایان می شد. اما او همچنان خود را در داخل دادگاه کشاند و از دادن امتیاز رایگان خودداری کرد. پس از تولید، و ناکامی در گرفتن، چهار امتیاز شکست در 3-3، در 5-5 جسارت موری به عنوان یک برنده فورهند و تضمین شکست قطعی پاداش دریافت کرد. دقایقی بعد، موری یک برنده بک هند رو به رو شد تا یکی از بهترین ریکاوری های دوران حرفه ای خود را ببندد.

فینالیست پنج‌بار در اینجا قبلاً نشان داده بود که هنوز می‌تواند تنیس در بالاترین سطح را در یک مسابقه تک‌نفره بازی کند، اما وقتی دو روز پس از پنج ساعت تلاش برای سرنگونی متئو برتینی به ملبورن پارک بازگشت، باید دید که آیا او پهنای باندی برای بازیابی و اجرای مجدد داشت. او انجام داد.

چهار سال پیش، موری دلایلی داشت که باور کند پس از باخت به روبرتو باتیستا آگوت در دور اول در حالی که ناامیدانه برای یافتن راه حلی برای آسیب مزمن لگن خود تلاش می‌کرد، حرفه‌اش به پایان رسیده است. آنها روز شنبه برای راهیابی به دور چهارم دوباره به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

راگبی بازان آرژانتینی به دلیل قتل یک نوجوان به حبس ابد محکوم شدند | آرژانتین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، هشت بازیکن آماتور راگبی به …