دکتر مارتنز با هشدارهای سود به پای خود (و لندن) شلیک کرده است | نیلز پراتلی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دبلیودر اوایل سال 2021، در میان محصولات فلوتاسیون های پس از قرنطینه در لندن – فکر کنید Made.com (شکست) و Deliveroo (سهم 76٪ کاهش یافت) – قرار بود دکتر مارتنز چراغی از استحکام باشد. این شرکت با زمزمه‌های مدیریت استاندارد درباره قدرت برند و فرصت‌های جهانی به راه افتاد، اما این صحبت‌ها بیشتر از افتخارات امیدوارانه تیپ فنی به نظر می‌رسید.

به هر حال، چکمه کلاسیک 1460 هشت سوراخ، از سال 1960 وجود داشته است و توانایی خود را برای زنده ماندن در چرخه های مد ثابت کرده است. این شرکت در حال شستشو از طریق شرکت سهام خصوصی بود که به ندرت نشانه خوبی است، اما پرمیرا در طول هفت سال مالکیت خود، گسترش بین المللی را از ژاپن به ایالات متحده نیز پیش برد.

وعده به سرمایه گذاران جدید، حاشیه سود سالم به علاوه رشد درآمد «اواسط نوجوانی» بود، زیرا توزیع از عمده فروشان به فروشگاه های متعلق به شرکت و وب سایت، به ویژه در ایالات متحده تغییر می کند. مدیر اجرایی، کنی ویلسون، زمانی که در مورد “الهام بخشیدن به ابراز خود سرکشی” غوغا نمی کرد، از زبان اعدام بالینی استفاده می کرد. او گفت که نامه دوم استراتژی “DOCS” او به معنای “تعالی سازمانی و عملیاتی” است. بازار آن را زیر و رو کرد. با قیمت 3.7 میلیارد پوندی 370p، سهام به سرعت به 500p رسید.

قیمت در حال حاضر: 145p، تقریباً یک سوم کاهش در روز پنجشنبه، زیرا دکتر مارتنز گزارش نیمه‌ساله نزولی نوامبر را با هشدار سود کامل دنبال می‌کرد. به جای برتری عملیاتی، تصویری از سردرگمی تقریباً کمیک در بخش انبار ظاهر شد.

به نظر می رسد در جایی در لس آنجلس، سه مرکز موقت پر از جعبه چکمه های دکتر مارتنز وجود دارد، زیرا مرکز اصلی توزیع ایالات متحده در شهر پر شده است. در بیانیه‌ای که وضعیت آب‌وهوا را ناخوشایند کرد، گفت: «گلوگاه به‌طور قابل‌توجهی بر سرتاسر تأثیر می‌گذارد و ظرفیت ما را برای برآورده کردن تقاضای عمده‌فروشی و پیش‌بینی‌های ارسال سه ماهه چهارم محدود می‌کند».

خبر خوب، به نوعی، این است که عوامل اضافی باید در نهایت سایز 9 را از سایز 10 مرتب کنند. خبر بد این است که دو دلیل از سه دلیل ارائه شده برای حمله تدارکاتی به خودی خود تحمیل شده است: دکتر مارتنز اعتراف کرد که موجودی را از مرکز قدیمی پورتلند به تاسیسات جدید لس آنجلس سریعتر از آنچه در ابتدا برنامه ریزی شده بود منتقل کرده است. و درخواست های عمده فروشان ایالات متحده را برای ذخیره سهام از طرف آنها پذیرفت.

شخصی با ماسک صورت از کنار یک فروشگاه دکتر مارتنز در شهر نیویورک عبور می کند
شکست ایالات متحده به این معنی است که این شرکت ظاهراً در حال رشد امسال به عقب برخواهد گشت. عکس: آنجلا وایس / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

نتیجه، پیش‌بینی‌های سود ضعیف برای این سال مالی و سال آینده است. 25 میلیون پوند از عقب ماندگی لس آنجلس به این معنی است که این شرکت ظاهراً در حال رشد اکنون فکر می کند درآمدهای خط بالای آن از 263 میلیون پوند به “بین 250 تا 260 میلیون پوند” در سال جاری کاهش خواهد یافت. در همین حال، رشد درآمد “اواسط نوجوانی” به “11٪ – 13٪” تبدیل شده است و تأثیر آن همچنان در سال مالی که از آوریل شروع می شود، محسوس خواهد بود.

روحیه سرمایه گذاران ممکن است با خاطره ای که Permira یک میلیارد پوند به صورت شناور به علاوه 257 میلیون پوند دیگر بلافاصله پس از آن پول نقد کرد، بهبود نیابد. از سوی دیگر، این که شرکت سهامی خاص همچنان 36 درصد سهام دارد که احتمالاً نمی‌خواهد تا ابد مالک آن باشد، مایه تسلی نیست. یک برآمدگی وجود دارد.

اخلاق گسترده تر این داستان ضربه دیگری به شهرت بازار شناور لندن یا IPO است. وینتاژ اواخر سال 2020 و 2021 همچنین شامل THG (کاهش 90 درصدی) و Moonpig (افت 68 درصدی) بود. بله، بویی از فن آوری وجود دارد که در این کاهش ها از مد افتاده است. و بله، سرمایه گذاری مستلزم پذیرش ریسک است. اما انحراف به سمت فلاپ ها چشمگیر است.

جولیا هوگت، مدیر اجرایی جدید بورس لندن، روز گذشته به FT گفت که بازار بریتانیا برای جذب شرکت‌ها و سرمایه‌های جدید باید «جوان، ناقص و گرسنه» باشد. او تقریباً مطمئناً درست می‌گوید، و بدیهی است که نمی‌توان آن را به خاطر تمایل عجیب مدیران صندوق برای پرداخت بیش از حد مقصر سرزنش کرد، اما اگر تنها برندگان آشکار دستگاه IPO اخیراً مشاوران، وکلا و تبلیغاتی‌های شهری باشند که از طریق آن‌ها به خوبی پرداخته شده‌اند. هزینه ها

سرمایه گذاران به دنبال رشد، در حدود سپتامبر 2020، بهتر است به طور کلی از بازار عرضه اولیه سهام لندن خارج شوند و به جای آن به نام های خسته کننده FTSE 100 مانند Ashtead، Bunzl، Croda، Relx و Spirax-Sarco نگاه کنند که همگی در حین تولید عملکرد فوق العاده ای داشته اند. کسری از تبلیغات کازو، بیایید شکرگزار باشیم، 97 درصد تصادف خودروی خود را در نیویورک انجام داد – اما این کار زیاد نیست.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“نابودی مالی”: بحران آدانی با اعتراضات در هند به دلیل ادعاهای تقلب افزایش می یابد | گروه آدانی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، بحرانی که گروه آدانی گروه هندی …