کارافم ارائه‌دهنده سلامت از راه دور فرآیند “ارزیابی فوری” قرص‌های سقط جنین را راه‌اندازی می‌کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شرکت مراقبت باروری کارافم فرآیند جدیدی را راه اندازی کرد که هدف آن دسترسی سریع تر به قرص های سقط جنین است.

بیمارانی که در ایلینویز، کلرادو، نیومکزیکو و مریلند زندگی می‌کنند می‌توانند بدون تماس تلفنی یا ویدیویی اجباری از نظر دارو مورد ارزیابی قرار گیرند. پس از تکمیل فرم در وب سایت carafem، کارکنان پزشکی تاریخچه بیمار را بررسی می کنند و اطلاعاتی در مورد روند و گزینه های مراقبت با استفاده از قرص ها به اشتراک می گذارند.

این شرکت گفت که یک متخصص پزشکی پس از آن نسخه را تایید می کند و قرص ها از طریق پست ارسال می شود. بیماران نیز قادر به استفاده خواهند بود کارا، دستیار مجازی این شرکت، که می تواند محموله ها را ردیابی کند، اطلاعات بیشتری در مورد قرص ها ارائه دهد و به سوالات پاسخ دهد.

ملیسا گرانت، افسر ارشد عملیات و یکی از بنیانگذاران carafem در بیانیه ای گفت: «سقط جنین باید برای همه کسانی که می خواهند در زمان نیاز در دسترس باشد، و ارزیابی فوری قرص های سقط جنین یکی از راه های ساده تر کردن آن است. متخصصان پزشکی ما تلاش می‌کنند تا خدمات سقط جنین را راحت‌تر، شخصی‌تر و خصوصی‌تر کنند، بدون اینکه مراقبت‌های با کیفیت بالا را به خطر بیندازند.»

روند بزرگتر

علاقه به سقط دارویی، الف رژیم دو قرصی که برای پایان دادن به بارداری تا هفته 10 بارداری استفاده می شد، در پی تصمیم دادگاه عالی دابز که Roe v. Wade را لغو کرد، رشد کرد. تجزیه و تحلیلی که در نوامبر منتشر شد نشان داد که درخواست‌های آنلاین برای دسترسی به کمک‌ها برای داروها پس از افشای پیش‌نویس و پس از اعلام رسمی تصمیم افزایش یافته است.

استفاده از دارو برای سقط جنین نیز از زمانی که FDA در سال 2000 میفپریستون را برای استفاده از آن تأیید کرد، به طور پیوسته افزایش یافته است. بر اساس گزارش موسسه Guttmacher، سقط‌های دارویی بیش از نیمی از سقط‌های مبتنی بر تسهیلات را در سال 2020 تشکیل می‌دهد، در حالی که این میزان در سال 2017 39 درصد بوده است.

در اوایل این ماه، FDA گفت که این کار را خواهد کرد به داروخانه‌های خرده‌فروشی اجازه دهید برای اولین بار در ایالات متحده قرص‌های سقط جنین را ارائه دهند. قبلاً، این قرص‌ها فقط از طریق برخی از داروخانه‌های پستی یا پزشکان یا کلینیک‌های مجاز در دسترس بودند.

گروه های ضد سقط جنین هستند به طور فزاینده ای این قرص ها را هدف قرار می دهند زیرا ایالت های بیشتری سقط جنین را پس از Roe محدود می کنند. در نوامبر، مخالفان سقط جنین در دادگاه فدرال در تگزاس شکایت کردند و استدلال کردند که FDA صلاحیت تایید mifepristone را ندارد.

آژانس این هفته در تشکیل پرونده به این شکایت پاسخ داد و گفت: با “خروج موثر داروی ایمن و موثری که به طور قانونی به مدت 22 سال در بازار بوده است، به منافع عمومی آسیب می رسد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

چرا LNER برای روز اعتصاب راه آهن به من بلیت فروخت و از بازپرداخت آن امتناع کرد؟ | امور مصرف کنندگان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، در آخر هفته، یک بلیط پیش‌خرید …