کیر استارمر و ریچل ریوز خلاء را در افسون داووس پر می کنند | داووس 2023

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رنگ آبی در مقابل قرمز در داووس بود. چند دقیقه بعد از اینکه گرانت شاپس، وزیر بازرگانی، ناهار CBI را در هتل مجلل Belvedere در مورد برنامه‌هایش برای «افزایش بریتانیا» در روز پنجشنبه صرف کرد، کیر استارمر در سالن اصلی در مرکز کنفرانس چند صد یاردی نشست. پایین جاده.

رهبر حزب کارگر روز قبل کمتر از ولودیمیر زلنسکی به تساوی رسید، اما موضوع این نبود. مردی که قصد دارد نخست وزیر بعدی بریتانیا باشد، مراحلی را که برای طرح ادعای خود نیاز داشت، داشت.

در کنار صدراعظم در سایه، ریچل ریوز، هدف او از بازدید از مجمع جهانی اقتصاد روشن بود: استفاده از غیبت ریشی سوناک و صدراعظم او، جرمی هانت، تا نشان دهد که حزب کارگر به میانه سیاسی بازگشته است. و یک حزب طرفدار کسب و کار بود.

به نظر می رسد هجومی جذاب نتیجه داده است. یکی از شخصیت‌های ارشد تجاری گفت که در حالی که سوناک و هانت در اتاق‌های هیئت‌مدیره بریتانیا بسیار محبوب بودند، حزب کارگر دارای استراتژی صنعتی و برنامه‌ای برای رشد بود که دولت فعلی فاقد آن بود.

تفاوت بین طرفین از سخنرانی شاپس و سوناک مشهود بود. یکی از نکات مهم در داووس امسال، قانون کاهش تورم جو بایدن است که کمک های دولتی گسترده ای را برای شرکت هایی که در فناوری های سبز سرمایه گذاری می کنند، ارائه می کند. استارمر ایده یک دولت فعال تر را پذیرفت. Shapps به طور مشخص نسبت به این ایده جالب تر بود و آن را “خطرناک” توصیف کرد.

یکی از چهره‌های تجاری گفت: «ریشی جلیقه تنگ بود و تصمیم گرفت که سال گذشته در لحظه‌ای که احساس می‌کرد غیرقابل تحمل بود، نیامد. همه چیز پیش رفته است. ریشی تمام نمایش را دزدیده بود.

“استارمر و ریوز لحن را به خوبی تنظیم کرده اند. آن‌ها اینجا هستند تا خودشان را تبلیغ کنند، اما این کار را به بهانه تبلیغ بریتانیا انجام داده‌اند، که خلاء ریشی را پر می‌کند.»

شاپس در طی یک ناهار سبزیجات کبابی، سینه مرغ بریان و پت فور در هتل بلودِر گریندل والد، اصرار داشت که دولت بریتانیا یک استراتژی رشد دارد و تاکید کرد که باید «بیشتر فکر کند، ریسک‌های استراتژیک بپذیرد».

وزیر سابق حمل و نقل از این سخنرانی برای ارائه طرحی به نام Scale-up Britain استفاده کرد که هدف آن رشد شرکت‌های امیدوارکننده به چالش‌گران جهانی بود. او گفت: «چیزی که من می‌خواهم ایجاد کنم یک دره سیلیکون با لبه بریتانیایی است.

علیرغم آنچه او «اخبار اقتصادی غالب» نامید، شاپس گفت که زمان آن نیست که «بنشینیم و از مشکلات دنیای بیرون فرار کنیم».

ریوز مشتاق بود به این نکته اشاره کند که بسیاری از این مشکلات به‌خاطر خود ایجاد شده‌اند و از فرصتی برای عبور از هرج و مرج ناشی از بودجه کوچک کواسی کوارتنگ صدراعظم سابق در سپتامبر گذشته لذت می‌برد.

هر سیاست اقتصادی باید بر روی سنگ مسئولیت اقتصادی و مالی بنا شود، اما بریتانیا به یک برنامه جدی برای رشد نیاز دارد که برای یک دهه یا بیشتر از آن غافل بوده است.

سر مارتین سورل، صاحب رسانه و کهنه سرباز داووس که در ناهار تجاری بریتانیا حضور داشت، گفت: «او [Shapps] یک چشم انداز ارائه کرد اما یک برنامه روشن ارائه نکرد.»

سورل گفت که افزایش حزب کارگر «احساس تکرار کمی دارد [Tony] بلر و [Gordon] براون» و تهاجم جذابیت تجاری آنها قبل از پیروزی قاطع در انتخابات در سال 1997.

او در پاسخ به این سوال که آیا حزب کارگر واقعاً می‌تواند ادعا کند که طرف تجارت است، گفت: “اثبات پودینگ در غذا خوردن خواهد بود.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هری ویتینگتون، وکیل تگزاس که توسط چنی تیراندازی شد، در ۹۵ سالگی درگذشت

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، همسرش گفت، هری ویتینگتون، یک وکیل ثروتمند …