عذرخواهی سوناک به دلیل بستن کمربند ایمنی هنگام فیلمبرداری در ماشین | ریشی سوناک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ریشی سوناک اعتراف کرده است که در هنگام فیلمبرداری ویدیویی برای حساب اینستاگرام خود در پشت خودروی در حال حرکت، کمربند ایمنی را نبسته است – نقض آشکار قانون.

طبق کمپین ایمنی خود دولت وی، هر راننده یا مسافری که کمربند ایمنی نبندد، قانون را زیر پا گذاشته و تا 500 پوند جریمه می شود.

تصویربرداری از این ویدئو - که از حساب اینستاگرام نخست وزیر حذف شده است - نشان می دهد که سوناک کمربند ایمنی خود را در حالی که مسافری در یک وسیله نقلیه در حال حرکت است نبسته است.
تصویربرداری از این ویدئو – که از حساب اینستاگرام نخست وزیر حذف شده است – نشان می دهد که سوناک کمربند ایمنی خود را در حالی که مسافری در یک وسیله نقلیه در حال حرکت است نبسته است. عکس: @rishisunakmp/Instagram/PA

داونینگ استریت گفت که نخست‌وزیر با برداشتن کمربند ایمنی خود برای فیلمبرداری از پیام ویدئویی رسانه‌های اجتماعی در حالی که مسافری در صندلی عقب خودرو نشسته است، به دلیل آنچه «اشتباه قضاوت مختصر» توصیف می‌کند، عذرخواهی کرده است.

سخنگوی شماره 10 گفت: «این یک اشتباه قضاوت مختصر بود. نخست وزیر کمربند ایمنی خود را برداشت تا از یک کلیپ کوتاه فیلمبرداری کند.

سخنگوی سوناک گفت: “به طور کامل قبول می کند که این یک اشتباه بوده و عذرخواهی می کند” و افزود: “نخست وزیر معتقد است که همه باید کمربند ایمنی را ببندند.” این یک اشتباه در قضاوت بود. او برای مدت کوتاهی آن را حذف کرد تا از یک کلیپ فیلمبرداری کند، که شما آن را دیده اید، اما او می پذیرد که اشتباه بوده است.»

این ویدئو در اکانت اینستاگرام خود سوناک ارسال شده است اما دیگر در آنجا ظاهر نمی شود.

حزب کارگر از سوناک به خاطر این اقدام انتقاد کرد و یک سخنگوی آن گفت: «ریشی سوناک نمی داند چگونه کمربند ایمنی، کارت نقدی خود، خدمات قطار، اقتصاد، این کشور را مدیریت کند. این لیست هر روز در حال افزایش است و تماشای بی پایان دردناکی را ایجاد می کند.

چندین معافیت برای الزام بستن کمربند ایمنی وجود دارد، از جمله زمانی که از خودرو برای خدمات پلیس، آتش نشانی و نجات و برای افرادی که دارای مشکلات پزشکی تایید شده هستند استفاده می شود. به نظر می رسد که هیچ کدام برای سوناک که ماشینش توسط موتورهای پلیس اسکورت می شد، درخواست نمی داد.

دولت قوانین تشدید کمربند ایمنی را در نظر گرفته است تا مطمئن شود رانندگانی که از کمربند ایمنی استفاده نمی کنند امتیاز جریمه دریافت می کنند. آمارهای اخیر وزارت حمل و نقل نشان می دهد که حدود 30 درصد از افرادی که در خودروها در جاده های بریتانیا در سال 2021 کشته شده اند، مهار نشده بودند.

پلیس لنکاوی درخواستی را برای اظهار نظر به اسکاتلند یارد ارجاع داد که هنوز پاسخی نداده است.

سوناک قبلاً به دلیل نقض محدودیت های کووید در زمان صدراعظم جریمه شده بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مشتریان انرژی با قیمت ثابت با افزایش هزینه های ثابت با شوک قبض مواجه می شوند | قبوض انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیهزاران خانواری که قراردادهای انرژی با …