با افزایش تحقیقات، جان ایستمن خم نمی شود

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

او در پاسخ به این سوال که اساس چنین ادعاهایی را بر چه اساس است، او به گزارشی استناد کرد که سال گذشته توسط مایکل جی. گیبلمن، قاضی سابق ویسکانسین که توسط رابین ووس، رئیس جمهوری خواه مجلس ایالتی ویسکانسین استخدام و سپس اخراج شد، صادر شد. این گزارش تعداد زیادی از ادعاهای رد شده را تأیید کرد. او همچنین به مستند عمیقاً ناقص «2000 Mules» به کارگردانی دینش دسوزا، یک فعال محافظه‌کار اشاره کرد که زمانی به جرم تقلب در کمپین مالی اعتراف کرد. (او بعداً توسط آقای ترامپ مورد عفو قرار گرفت.)

در هفته‌های اخیر، آقای ایستمن همچنان خود را به عنوان یک طرفدار راست افراطی نشان می‌دهد و نامه‌ای را امضا می‌کند که در آن تلاش‌های ناموفق جمهوری‌خواهان مخالف برای ممانعت از انتخاب کوین مک‌کارتی، نماینده کالیفرنیا از کالیفرنیا، به عنوان رئیس مجلس را تایید می‌کند. از جمله امضاکنندگان دیگر نامه ویرجینیا توماس، همسر کلارنس توماس، قاضی دیوان عالی بود، که آقای ایستمن زمانی منشی او بود. خانم توماس در شهادت خود به کمیته 6 ژانویه، از آقای ایستمن به عنوان “یک شرکت کننده فعال با کارمندان “گروه توماس” نام برد که در تماس هستند.

شاید فوری ترین افشاگری بالقوه آقای ایستمن در تحقیقات جنایی در مورد دخالت در انتخابات در شهرستان فولتون، گا.، که بیشتر آتلانتا را در بر می گیرد، باشد. یکی از وکلای آقای ایستمن سال گذشته گفت که موکلش “احتمالاً یک هدف” در تحقیقات بوده است، اما وکلای او در این ماه گفتند که او هیچ اطلاعی مبنی بر اینکه او یکی است دریافت نکرده است.

رابرت سینرز، مدیر عملیات ایالتی ستاد انتخاباتی ترامپ در روز انتخابات در جورجیا، به کمیته 6 ژانویه شهادت داد که بعداً از شرکت در طرحی که توسط آقای ایستمن و رودلف دبلیو جولیانی، آقای ترامپ تنظیم شده بود، “شرمنده” شد. وکیل شخصی، برای جمع آوری لوح های جعلی از انتخاب کنندگان ترامپ در جورجیا و سایر ایالت هایی که آقای ترامپ از دست داده بود.

او گفت: «فکر نمی‌کنم قصد رودی جولیانی در مورد چالش‌های قانونی باشد. برای من واضح بود که او با افرادی مانند جان ایستمن کار می‌کرد و می‌خواست بر معاون رئیس‌جمهور فشار بیاورد تا این فهرست انتخاب‌کنندگان را بدون در نظر گرفتن، بدون تأیید فرماندار، بدون تأیید رأی‌دهندگان بپذیرد. یا دادگاه یا هر چیز دیگری.»

کلارک دی. کانینگهام، استاد کالج حقوق دانشگاه ایالتی جورجیا، در ایمیلی گفت: «اگر شهادت سینر، یا شهادت مشابه آن، معتبر تلقی شود، جان ایستمن با خطر قابل توجهی تحت تعقیب قرار دارد».

او افزود: «اگر ایستمن بخشی از یک توطئه برای فریب شهروندان جورجیا برای امضای اسناد انتخاباتی جعلی بود، نه نقش او به عنوان یک وکیل و نه اعتقاد شخصی به اینکه نتایج انتخابات با تقلب آلوده شده است، نمی‌تواند چنین رفتار جنایتکارانه‌ای را توجیه کند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مشاهیر و دانشمندان عزاداری شیر کوهی P-22 را در یادبود فروخته شده | لس آنجلس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، در یک شنبه آفتابی در …