ماه ها قبل از یک بحران احتمالی، هر دو طرف یک بازی سرزنش مالی را آغاز می کنند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – اگرچه چند ماه دیگر به رقابت‌های اوج بر سر افزایش سقف بدهی فدرال و تامین مالی دولت باقی مانده است، جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در یک رقابت مقدماتی حیاتی هستند: تلاش می‌کنند مطمئن شوند که طرف مقابل برای هر گونه پیامدهای اقتصادی وخیم سقوط خواهد کرد.

اعضای هر دو حزب در تلاشند تا مخالفان را مقصر ناآرامی نشان دهند که ناشی از نکول فاجعه‌بار بدهی‌ها در تابستان امسال یا تعطیلی دولت ناشی از شکست در توافق هزینه‌ها تا 30 سپتامبر است. زمین؛ جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها دوره‌های مشابهی را پشت سر گذاشته‌اند، به‌طوری‌که جمهوری‌خواهان – که توسط شور و شوق ضد هزینه‌ای که اعضایش را به‌طور فزاینده‌ای تمایلی به حمایت از هرگونه اقدام مالی ندارند – هدایت می‌شود – عموماً بیشترین تقصیر را برای اختلالات گذشته به دوش می‌کشد.

تشدید جنگ پیام این واقعیت است که تهدیدات نکول و فلج دولت بیشتر از همیشه بارزتر به نظر می رسد، با احزاب و اکثریت جمهوری خواه مجلس تحت سلطه محافظه کاران راست افراطی که به نظر نمی رسد از مطالبات کاهش بودجه خود منصرف شوند. هشدارهای مربوط به فاجعه مالی

کاخ سفید و دموکرات‌ها در کاپیتول هیل تلاش کرده‌اند تا این بحث را بر اساس شرایط خود تنظیم کنند. مقامات دولت می گویند که جمهوری خواهان با پافشاری بر کاهش عمیق هزینه ها در زمانی که یک دموکرات کاخ سفید را اشغال کرده است، بحرانی غیرضروری ایجاد می کنند، حتی اگر سقف بدهی سه بار در طول سال های ترامپ افزایش یافت بدون اینکه درخواست مشابهی از دموکرات ها داشته باشد.

و آنها بر این باورند که می توانند جمهوری خواهان را به خاطر تحمیل اجبار یک مسابقه و عواقب ناشی از آن تحت فشار قرار دهند، تا حدی به این دلیل که بسیاری از مردم از قبل حزب جمهوری خواه را غیرقابل سازش می دانند، تصوری که تنها با کشمکش طولانی این ماه بر سر انتخاب کوین مک کارتی رئیس مجلس تاکید شد. پرزیدنت بایدن روز دوشنبه خاطرنشان کرد که دولت او به تازگی کاهش 350 میلیارد دلاری کسری بودجه را ثبت کرده است و او جمهوری خواهان را به دلیل رویکرد آنها “از نظر مالی جنون” به سخره گرفت.

رئیس جمهور با خنده در مراسم صبحانه تعطیلات مارتین لوتر کینگ گفت: «آنها کاملاً متوجه نمی شوند.

آقای مک کارتی که برای به دست آوردن پست خود مجبور شد امتیازات سنگینی به جناح راست بدهد، در اکثریت محدود خود آزادی عمل کمی برای جلوگیری از بحران دارد. اما او تلاش خود را برای انداختن تقصیر به پای دموکرات ها آغاز کرده است.

در حالی که جمهوری خواهان متعهد به کاهش هزینه ها در ازای افزایش سقف بدهی هستند، آقای مک کارتی گفته است که این آقای بایدن و متحدانش در کنگره هستند که با امتناع از مذاکره پیشاپیش در مورد چنین کاهشی ها، رفتاری غیراخلاقی دارند. اگر موضع خود را تغییر ندهند، خطر آشوب را تهدید می کند. استنباط واضح این است که هر اتفاقی بیفتد تقصیر آقای بایدن و دموکرات های سنا خواهد بود.

“چرا در این مورد بحران ایجاد کنیم؟” آقای مک کارتی این هفته به خبرنگاران گفت و گفت که اگر فقط رئیس جمهور و دموکرات های کنگره با هم همکاری کنند، لازم نیست چنین چیزی وجود داشته باشد. ما یک مجلس نمایندگان جمهوریخواه، سنای دموکرات داریم و شما رئیس جمهور را در آنجا دارید. من فکر می‌کنم مغرور است که بگوییم درباره چیزی مذاکره نمی‌کنیم.»

باب گود، نماینده جمهوری‌خواه ویرجینیا و یکی از رهبران اپوزیسیون آقای مک کارتی، با حضور در فاکس نیوز، گفت که امیدوار است «رئیس‌جمهور و سنا با رد بی‌ملاحظه هزینه‌ها، خطر تعطیلی دولت یا نوعی نکول دولت را به خطر نیندازند. کاهش هایی که ما را در مسیر مسئولیت مالی قرار می دهد تا بتوانیم سقف بدهی را با کاهش متناسبی در هزینه ها افزایش دهیم که آینده مالی ما را تضمین می کند.

دیدگاه کاخ سفید این است که بسیاری از مردم از قبل جمهوری‌خواهان را غیرمنطقی می‌دانند، زیرا مشاهده کردند که جمهوری‌خواهان راست‌گرای مجلس نمایندگان در ازای انتخاب او به عنوان رئیس مجلس، امتیازاتی از آقای مک‌کارتی گرفته‌اند. دموکرات‌ها خاطرنشان می‌کنند که آن قسمت نشان داد که بسیاری از جمهوری‌خواهان چقدر مایلند که عملکرد عادی کنگره را در خدمت دیدگاه ایدئولوژیک خود مختل کنند.

اندرو بیتس، سخنگوی کاخ سفید گفت: “آنها هستند که گامی فعال و مخرب برمی دارند و می گویند: “من مجبور به نکول می شوم مگر اینکه به خواسته های من بپیوندید.” «اگر ایالات متحده نکول می کرد، میلیون ها شغل در یک لحظه از بین می رفت. صندوق‌های بازنشستگی به شیرجه قو می‌روند.»

کاخ سفید روز چهارشنبه پس از آن که اندی بیگز، نماینده جمهوری خواه آریزونا، در توییتر گفت که سقف بدهی نباید تحت هیچ شرایطی افزایش یابد، به سرعت پاسخ داد زیرا “دموکرات ها پول مالیات دهندگان ما را با بی دقتی خرج کرده اند و ارزش پول ما را کاهش داده اند.”

آقای بیتس گفت: «این رئیس‌جمهور و مردم آمریکا در برابر خرابکاری اقتصادی بی‌سابقه ایستادگی نخواهند کرد.

اگرچه سقف بدهی در روز پنج‌شنبه به دست آمد، اما انتظار نمی‌رود لحظه بحران واقعی تا زمانی در تابستان امسال، زمانی که خزانه‌داری توانایی خود را برای استفاده از اقدامات به اصطلاح فوق‌العاده که فضای تلنگری برای دولت برای ادامه استقراض برای پرداخت صورت‌حساب‌هایش فراهم می‌کند، تمام شود. در آن مرحله، سقف بدهی باید افزایش یابد، یا ایالات متحده دیگر قادر به انجام تمام تعهدات مالی خود نخواهد بود.

وقتی دموکرات‌ها با جمهوری‌خواهان جدال می‌کنند، از این واقعیت که بن‌بست‌های مالی گذشته با پیامدهای سیاسی جمهوری‌خواهان پس از آن‌که به‌عنوان مقصر تلقی می‌شوند، پایان یافته است، خوشحال می‌شوند. حتی جمهوری‌خواهان نیز پذیرفته‌اند که برندشان در طول سال‌ها به «حزب تعطیلی» تبدیل شده است.

سناتور چاک شومر، دموکرات و رهبر اکثریت نیویورک، گفت که جمهوری خواهان اگر اصرار بر پیشروی با یک رویارویی خطرناک داشته باشند، بهای آن را خواهند پرداخت.

او گفت: «حزبی که تلاش می‌کند دولت را نگه دارد و در ازای آن چیزی بخواهد، شکست خواهد خورد.

آقای شومر می دانست. در ژانویه 2018، او به رهبری دموکرات ها در رویارویی با دولت ترامپ کمک کرد که منجر به تعطیلی دولت به دلیل اصرار دموکرات ها برای محافظت از مهاجران غیرقانونی که در کودکی به ایالات متحده آورده شده بودند، شد. دموکرات ها پس از تعطیلی کوتاه دولت در آخر هفته، با عجله عقب نشینی کردند، وقتی متوجه شدند که مردم با آنها طرف نمی شوند و ممکن است با واکنش های منفی روبرو شوند.

اما به نظر می رسد که جمهوری خواهان در این مرحله تمایلی به تسلیم شدن ندارند. استراتژیست های حزبی می گویند که بسیاری از رأی دهندگان دولت بایدن را مسئول یک اقتصاد متزلزل می دانند که پس انداز بازنشستگی آنها را کاهش داده و منجر به تورم شده است که بسیاری از آنها را در فروشگاه مواد غذایی و پمپ بنزین تحت تأثیر قرار داده است.

آنها می‌گویند که می‌توانند این استدلال را مطرح کنند که دموکرات‌ها بیش از حد خرج کرده‌اند – حتی اگر جمهوری‌خواهان با خوشحالی در سال‌های ترامپ به آن ملحق شدند – و این که این ولگردی و هزینه‌ها باید پایان یابد. از نظر آنها، ساکنان کاخ سفید همیشه در نهایت مسئول وضعیت اقتصاد در ذهن رای دهندگان خواهند بود.

جیم بنکس، نماینده جمهوری‌خواه ایندیانا که اخیراً اعلام کرده برای یک کرسی آزاد در سنا شرکت خواهد کرد، در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز گفت: «این رئیس‌جمهور بیش از هر کشوری در تاریخ جهان در تنها دو سال پول خرج کرده است». . به همین دلیل است که ما 32 تریلیون دلار بدهی ملی داریم، تورم بالا بی سابقه است، زیرا آنها بیش از هر زمان دیگری پول چاپ می کنند. اگر کسی از نظر مالی دچار جنون است، این جو بایدن است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …