در حالی که بایدن و جمهوری خواهان مجلس نمایندگان با هم روبرو شوند، دولت آمریکا به سقف بدهی خود می رسد | اقتصاد آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت ایالات متحده سقف بدهی خود را افزایش داده است و محدودیت قانونی 38.381 تریلیون دلاری خود را کاهش داده و بر کنگره فشار می آورد تا افزایشی را تصویب کند تا از نکول بدهی در ماه های آینده جلوگیری کند که موجی شوک به اقتصاد جهانی وارد می کند.

جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا در نامه‌ای به رهبران کنگره گفت که اقدامات فوق‌العاده‌ای را آغاز می‌کند تا وجوه نقد دولت تا زمانی که کنگره عمل کند ادامه یابد. اینها شامل «دوره تعلیق صدور بدهی» از امروز تا 5 ژوئن و همچنین تعلیق سرمایه گذاری در دو صندوق بازنشستگی کارکنان دولت است.

همانطور که در نامه 13 ژانویه خود بیان کردم، دوره زمانی که ممکن است اقدامات فوق العاده ادامه یابد، با عدم اطمینان قابل توجهی مواجه است، از جمله چالش های پیش بینی پرداخت ها و دریافتی های دولت ایالات متحده در ماه های آینده. یلن نوشت: من با احترام از کنگره می‌خواهم که فوراً برای محافظت از ایمان و اعتبار کامل ایالات متحده اقدام کند.

شمارش معکوس برای نکول احتمالی دولت ایالات متحده، اصطکاک بین رئیس جمهور جو بایدن و جمهوری خواهان مجلس نمایندگان را مورد توجه قرار می دهد و هشدارها را در مورد اینکه آیا ایالات متحده می تواند از یک بحران اقتصادی بالقوه دور بزند به صدا در می آورد.

سقف بدهی که به طور مصنوعی تحمیل شده است، از دهه 1960 تقریباً 80 برابر افزایش یافته است. دولت می تواند به طور موقت برای باز ماندن به ترفندهای حسابداری تکیه کند. هر گونه تهدید بزرگی برای اقتصاد چند ماه دورتر خواهد بود.

اما با ریاست کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، این نگرانی وجود دارد که دولت ممکن است به دلایل سیاسی به تعهدات خود عمل نکند.

بایدن اصرار دارد که سقف بدهی‌های خود را «تمیز» افزایش دهد تا تعهدات مالی موجود ادامه یابد و حتی از آغاز گفت‌وگو با جمهوری‌خواهان خودداری می‌کند. مک کارتی خواستار مذاکراتی است که معتقد است به کاهش هزینه ها منجر خواهد شد. مشخص نیست که آیا تعداد کافی از جمهوریخواهان از هر توافقی پس از شروع آزمایشی کنگره جدید که برای انتخاب مک کارتی به عنوان رئیس مجلس نیاز به 15 دور رأی گیری داشت، حمایت خواهند کرد یا خیر.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید، گفت که این “مسئولیت قانون اساسی” کنگره است که از ایمان و اعتبار کامل ایالات متحده محافظت کند.

مک کارتی گفت بایدن باید واقعیت های سیاسی ناشی از یک دولت تقسیم شده را بشناسد. این سخنران خواستار کاهش هزینه ها شده است که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ اتفاق نیفتاد، جمهوری خواه که در سال 2019 تعلیق سقف بدهی دو حزبی را امضا کرد.

هر توافقی باید به تصویب سنای دموکرات ها برسد. چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، از دموکرات‌های نیویورک، گفت: «نباید هیچ حاشیه سیاسی با محدودیت بدهی وجود داشته باشد. این بی پروایی است که مک کارتی رئیس مجلس و جمهوری خواهان ماگا تلاش کنند تا از ایمان و اعتبار کامل ایالات متحده به عنوان یک ابزار چانه زنی سیاسی استفاده کنند.

به منظور باز نگه داشتن دولت، وزارت خزانه داری روز پنجشنبه در حال انجام یک سری مانورهای حسابداری بود که کمک ها و بازخریدهای سرمایه گذاری برای صندوق های بازنشستگی و مراقبت های بهداشتی کارکنان دولتی را متوقف می کرد و به دولت فضای مالی کافی برای رسیدگی به امور روزانه خود می داد. هزینه های روزانه تقریباً تا ژوئن.

چه اتفاقی می افتد اگر این اقدامات بدون توافق محدودیت بدهی تمام شود، ناشناخته است. خزانه داری ایالات متحده خاطرنشان می کند که اگر اعتماد در سنگ بنای اقتصاد جهانی از بین برود، یک نکول طولانی مدت می تواند ویرانگر باشد، با سقوط بازارها و اخراج های وحشت انگیز.

اگر دولت توانایی صدور بدهی را نداشته باشد، باید حساب های خود را به صورت روزانه متعادل کند و باید کاهش هایی را به اندازه سالانه تا 5 درصد کل اقتصاد ایالات متحده اعمال کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هنگ کنگ: محاکمه مهم امنیت ملی 47 مدافع دموکراسی آغاز شد | هنگ کنگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بزرگترین محاکمه امنیت ملی هنگ …