آیا ترامپ می تواند در سال 2024 روی انجیلی ها حساب کند؟ برخی از رهبران در حال تزلزل هستند.

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آقای ترامپ گفت: «بسیاری از آنها نجنگیدند یا واقعاً برای جنگ نبودند. و این به دموکرات‌ها انرژی داد، اما بسیاری از مردمی که می‌خواستند و سال‌ها برای به دست آوردن آن جنگیدند، به نوعی – نمی‌دانم – در آنجا اعتراض نکردند و کاری را که می‌توانستند انجام دهند، انجام ندادند.»

دیوید برودی، مصاحبه‌گر آقای ترامپ، که مفسر قدیمی شبکه رادیو و تلویزیون مسیحی است، به نظر می‌رسد تاثیر بالقوه اظهارات آقای ترامپ بر رای‌دهندگان انجیلی داشته باشد. او به رئیس‌جمهور سابق گفت که برخی از فعالان ضد سقط جنین به دلیل ضررهای میان دوره‌ای مقصر شناخته شدند.

“آیا اصلاً می خواهید آن را روشن کنید؟” آقای برودی پرسید.

آقای ترامپ دو برابر شد.

او گفت: “این چیزی است که من برای شما توضیح دادم.” من فقط ندیدم که آنها در این انتخابات گذشته مبارزه کنند – برای پیروزی برای افرادی که با همه ما همسو بودند مبارزه کنند. وی افزود: تنها تجمعات، تجمعاتی بود که من دادم.

در واقع، آقای ترامپ، یک دموکرات سابق که زمانی خود را حامی حقوق سقط جنین می خواند، اغلب از بحث در مورد این موضوع ناراحت بوده است و به مبارزات انتخاباتی خود در سال 2016 باز می گردد. او به طور خصوصی تصمیم دادگاه عالی مبنی بر لغو رو در مقابل وید را برای جمهوری خواهان مشکل ساز می دانست و در طول راهپیمایی های انتخاباتی خود در سال 2022 به ندرت درباره سقط جنین صحبت می کرد.

آقای واندر پلاتس اظهار داشت که شکست جمهوری‌خواهان در به دست آوردن کنترل سنا در ماه نوامبر تا حدی به دلیل حمایت آقای ترامپ از نامزدهایی مانند مهمت اوز در پنسیلوانیا است که سقط جنین را کانون اصلی نامزدی خود قرار نداده است.

آقای واندر پلاتس گفت: “داشتن غریزه برای دنبال کردن یک پایگاه بسیار وفادار که در انتخابات حزبی آیووا، در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان به آن نیاز خواهید داشت، این فقط یک غریزه بد یا واقعاً توصیه بد است” و افزود که “این زمان ورق زدن» و جنبش آقای ترامپ را پشت سر نامزد دیگری قرار داد.

رهبران و رای دهندگان انجیلی ممکن است چندین گزینه جمهوری خواه دیگر نیز داشته باشند. یکی از آنها آقای پنس، یک انجیلی قدیمی است که از کلیساها در ایالت های مختلف بازدید کرده و صریحاً از حکم سقط جنین دادگاه عالی حمایت کرده است. دیگری مایک پمپئو است که در زمان آقای ترامپ وزیر امور خارجه و مدیر سیا بود. ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا نیز وجود دارد که تعدادی از اهداکنندگان امیدوارند وارد رقابت شوند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو : آخرین بولتن اخبار | 6 فوریه – عصر

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، به روز رسانی: 06/02/2023 – 18:45 …