مرگ آهسته صنعت ماهیگیری ایرلند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ماهیگیران ایرلندی می گویند که هستند “قربانی” برای توافق تجاری پس از برگزیت بین بریتانیا و اتحادیه اروپا.

این توافقنامه که به عنوان توافقنامه تجارت و همکاری شناخته می شود، در سال 2021 لازم الاجرا شد و کشتی های اروپایی را موظف می کند که به تدریج بخشی از سهمیه خود را برای ذخایر ماهی خاص در اقیانوس اطلس و دریای شمال به بریتانیا منتقل کنند.

برای صنعت ماهیگیری ایرلند، این به معنای کاهش 15 درصدی سهمیه های آن تا سال 2025 و زیان سالانه 43 میلیون یورویی پیش بینی شده است که ایرلند را به یکی از کشورهایی تبدیل می کند که بدترین آسیب را از این معامله می بیند.

“این یک ضربه مرگبار است” جان نولان، مدیر تعاونی ماهیگیران در دهکده جنوب غربی Castletownbere می گوید.

او تخمین می‌زند که 25 تا 30 درصد از کارکنانش طی دو سال آینده بیکار خواهند شد.

از کار انداختن شناورها

Castletownbere که “پایتخت ماهی سفید” ایرلند نامیده می شود، می تواند 19 کشتی خود را به عنوان بخشی از طرحی که در تابستان 2022 توسط دولت ایرلند و با کمک اتحادیه اروپا تصویب شد، از رده خارج شود.

به گفته چارلی مک‌کونالوگ، وزیر نیروی دریایی، این طرح کمک خواهد کرد به دنبال کاهش سهمیه‌های ذخایر ناشی از توافقنامه تجارت و همکاری اتحادیه اروپا و بریتانیا، تعادل بین ظرفیت ناوگان ماهیگیری و سهمیه‌های موجود را بازیابی کنید.

بر اساس گزارش ها، از 180 شناور ماهی سفید کشور، 64 فروند برای از رده خارج شدن درخواست داده اند.

کاپیتان دانیل هیلی یکی از متقاضیان است، اما او هنوز پیشنهاد دولت را برای قایق خود، Robyn RJ، که به نام سه فرزندش نامگذاری شده است، دریافت نکرده است. پس از یک زندگی در دریا و سال ها صید امیدوارکننده، دانیل به یورونیوز می گوید که صنعت اوست “فقط در حال حاضر در مکان خیلی خوبی نیست. در سراشیبی لغزنده است و ما نمی دانیم کجا قرار است متوقف شود.»

سهمیه‌ها سال به سال کاهش می‌یابد، افزایش بسیار کمی در سهمیه‌ها وجود دارد، فقط پایین و پایین و پایین آمده است، به خصوص پس از برگزیت. دانیل می افزاید، در این فکر که آیا او هرگز دوباره قایق خود را بیرون می آورد.

تاثیر بر تجارت محلی

این احساس در سرتاسر Castletownbere منعکس می‌شود، جایی که بسیاری نگران تأثیر منفی طرح انحلال بر مشاغل محلی و این جامعه کوچک با جمعیت کمتر از 2000 نفر هستند.

ما در جوامع ساحلی خود آسیب خواهیم دید. ما مردمی را خواهیم دید که از این موضوع ویران شده اند. نسل‌ها و نسل‌هایی از مردمی که شاید صد سال است ماهیگیری کرده‌اند، دیگر کسی از آن ماهیگیری خانوادگی باقی نخواهد ماند. به اجبار از صنعتی که آنها دوست دارند خارج شوند. صادقانه بگویم، این فقط یک جنایت علیه ما است.” پاتریک مورفی، مدیر عامل سازمان تولید کننده ماهی جنوب و غرب ایرلند می گوید.

علی‌رغم اعتراض‌های متعدد در ایرلند، و درخواست‌ها در سطح اروپا، به نظر می‌رسد سرنوشت Castletownbere و دیگر دهکده‌های ماهیگیری در ایرلند به‌طور جدایی‌ناپذیری با سیاست برگزیت و سیاست مشترک شیلات، که سهمیه‌های ماهیگیری را به هر کشور عضو اتحادیه اروپا اختصاص می‌دهد، مرتبط است.

با این وجود، جان نولان می گوید ایرلندی اتحادیه اروپا باید کمی امیدوار باشد. و از رهبران، سیاستمداران ما در ایرلند و اروپا خواهش می‌کنم که با ایرلند منصفانه‌تر رفتار کنند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“ما یک میلیون پوند اجاره به صاحبخانه خود بدهکاریم – اما آنها ما را با خانه های بی کیفیت رها کرده اند” | مشاور املاک

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، موسسه خیریه مت فرنلی تقریباً 1 …