رئیس جی پی مورگان می گوید آمریکا نباید با سقف بدهی «بازی» شود | اقتصاد آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جیمی دیمون، مدیر اجرایی جی پی مورگان، روز پنجشنبه به جناح های سیاسی متخاصم ایالات متحده هشدار داد که ایالات متحده نباید با سقف بدهی «بازی» شود، زیرا اختلافات داغ بر سر حد وام فدرال به نقطه بحران رسیده است.

ما هرگز نباید اعتبار دولت ایالات متحده را زیر سوال ببریم. دیمون روز پنجشنبه در مصاحبه ای با CNBC گفت که این مقدس است و هرگز نباید اتفاق بیفتد. “این چیزی نیست که ما اصلاً باید با آن بازی کنیم.”

هفته گذشته، جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا، تلاش کرد تا از بن بست محدودیت استقراض ایالات متحده – که در حال حاضر 31.4 تریلیون دلار تعیین شده است – جلوگیری کند که در صورت نقض می تواند بازپرداخت بدهی ها را آغاز کند و موج شوک را در سراسر اقتصاد ایالات متحده و جهان ایجاد کند.

یلن هفته گذشته به کنگره گفت: «عدم انجام تعهدات دولت آسیب‌های جبران‌ناپذیری به اقتصاد ایالات متحده، معیشت همه آمریکایی‌ها و ثبات مالی جهانی وارد می‌کند».

او گفت که دولت بایدن با استفاده از «اقدامات فوق‌العاده» که شامل جابه‌جایی پول و تعلیق سرمایه‌گذاری در طرح‌های پس‌انداز برای کارکنان دولت است، تلاش می‌کند تا کشور را زیر سقف بدهی نگه دارد و بتواند تا زمانی که ممکن است عملیات‌های خود را تامین مالی کند.

در تئوری، قانونگذاران تا ژوئن فرصت دارند تا راه حلی ارائه دهند، اما یلن همچنین هشدار داد که خزانه داری ایالات متحده “در حال حاضر قادر به ارائه تخمینی از مدت زمانی نیست که اقدامات فوق العاده ما را قادر می سازد تا به پرداخت تعهدات دولت ادامه دهیم.”

کشمکش های سیاسی بر سر بدهی های خزانه داری آمریکا، که در یک دهه دو برابر شده است، یک میدان جنگ سنتی برای احزاب سیاسی است. از سال 1960، سیاستمداران اقدام به افزایش، تمدید یا تجدید نظر در سقف بدهی 78 بار کرده‌اند.

کاخ سفید معتقد است که سقف باید بدون قید و شرط افزایش یابد و درباره این موضوع مذاکره نخواهد کرد. جمهوری خواهان خواستار طرح «اولویت بندی بدهی» هستند که به دنبال جلوگیری از نکول است.

ما نمی‌خواهیم بدهی‌ها را نکول کنیم. ما توانایی مدیریت خدمات و پرداخت سود خود را داریم. چیپ روی، نماینده محافظه‌کار جمهوری‌خواه، به رویترز گفت، اما ما نیز نباید کورکورانه سقف بدهی را افزایش دهیم.

اما دیمون که به‌عنوان قدرتمندترین و صریح‌ترین بانکدار آمریکا شناخته می‌شود، نسبت به بازی کردن فوتبال سیاسی با این موضوع هشدار داد.

دیمون به سی‌ان‌بی‌سی گفت: «البته دموکرات‌ها جمهوری‌خواهان و جمهوری‌خواهان دموکرات‌ها را مقصر می‌دانند». برای من مهم نیست که چه کسی چه کسی را مقصر می داند. حتی زیر سوال بردن آن کار اشتباهی است… این فقط بخشی از ساختار مالی جهان است. این چیزی نیست که شما اصلاً باید با آن بازی کنید.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

راگبی بازان آرژانتینی به دلیل قتل یک نوجوان به حبس ابد محکوم شدند | آرژانتین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، هشت بازیکن آماتور راگبی به …