به نظر می رسد طرح بازگشت سپرده بطری پلاستیکی در نهایت در انگلستان آغاز شود | پلاستیک ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

انتظار می رود راه اندازی طرح بازگشت سپرده برای بطری های پلاستیکی توسط دولت اعلام شود.

بر اساس گزارشی که در مجله Grocer منتشر شد، پنج سال پس از اینکه مایکل گوو برای اولین بار این طرح را وعده داد، مشخص است که وزیران روز جمعه برای طرح بازگشت سپرده (DRS) که شامل شیشه نمی‌شود، موافقت خواهند کرد.

عدم گنجاندن شیشه در این طرح، که یک وعده مانیفست بود، توسط مبارزان به عنوان یک فرصت از دست رفته مورد انتقاد قرار گرفته است.

موج سواران علیه فاضلاب (SAS) که برای مقابله با آلودگی پلاستیکی برای DRS مبارزه کرده است، می‌گویند: «در حالی که ما باید اقدامی را که علیه معضل آلودگی پلاستیک انجام می‌شود جشن بگیریم، به نظر می‌رسد این اعلامیه با تأخیر در DRS یک فرصت از دست رفته بزرگ است.

«دولت از تعهد مانیفست ۲۰۱۹ خود برای گنجاندن شیشه، یکی از مضرترین مواد برای محیط زیست، عقب نشینی کرده است.

این صراحتاً مزخرف است و انگلستان را با سیستم‌هایی که در اسکاتلند و ولز معرفی شده‌اند در تضاد قرار می‌دهد و مانع سازگاری در سراسر بریتانیا می‌شود.»

معرفی طرح بازگشت سپرده تا سال 2024 اتفاق نمی افتد – شش سال پس از اعلام آن توسط دولت به عنوان یک سیاست کلیدی زیست محیطی.

این تاخیر توسط SAS مورد انتقاد قرار گرفت و گفت که منجر به شسته شدن 16 میلیارد کانتینر اضافی در محیط زیست و خفگی رودخانه ها و دریاها می شود. SAS گفت: «ما خواستار جاه طلبی بیشتر از دولت هستیم.

وزارت محیط زیست، غذا و امور روستایی اعلام کرد روز جمعه اعلامیه ای را اعلام خواهد کرد.

یک DRS برای اولین بار در سال 2018 توسط وزیر محیط زیست وقت، مایکل گوو، اعلام شد تا زباله های آلوده کننده خشکی و دریا را با بازگرداندن مبلغ اندکی نقدی به مصرف کنندگانی که بطری ها و قوطی های خود را پس می دهند، کاهش دهد. این پس از سال‌ها مبارزات انتخاباتی و با هشداری از طرف Gove مبنی بر این که «ما برای مقابله با این تهدید و محدود کردن میلیون‌ها بطری پلاستیکی در روز که بازیافت نمی‌شوند، کاملاً حیاتی است، اکنون بسیار حیاتی است».

وعده مانیفست دولت در سال 2019 این بود که یک طرح بازگشت سپرده را برای تشویق مردم به بازیافت پلاستیک و شیشه معرفی کند و اولین مشاوره با سطح بالایی از حمایت از این طرح مواجه شد.

در سراسر بریتانیا، مصرف کنندگان سالانه حدود 13 میلیارد بطری نوشیدنی پلاستیکی مصرف می کنند. فقط 7.5 میلیارد بازیافت می شود. 5.5 میلیارد باقیمانده دفن، زباله یا سوزانده شده است.

DRS اسکاتلند از آگوست امسال آغاز خواهد شد و شامل شیشه، پلاستیک و قوطی خواهد بود. عموم مردم هنگام خرید نوشیدنی که در یک ظرف یکبار مصرف ساخته شده از پلاستیک PET، فولاد و آلومینیوم یا شیشه عرضه می شود، مبلغ 20p پرداخت می کنند. وقتی کانتینر خالی را به یکی از ده ها هزار نقطه برگشت برگردانند، پول خود را پس خواهند گرفت.

کمپین کنندگان از دولت خواستند تا در مورد حذف شیشه از DRS انگلیس تجدید نظر کند. سیان ساترلند، یکی از بنیانگذاران A Plastic Planet، می‌گوید: «ما قصد داریم از بازیافت مصرف‌کننده نسبت به ظروف کاملاً قابل بازیافت مانند بطری‌های شیشه‌ای جلوگیری کنیم.

طرح بازگرداندن سپرده همه جانبه در هر چهار کشور بریتانیا تنها راهی است که وابستگی خود به منابع طبیعی را به شدت کاهش می دهیم. ما نمی‌توانیم سطح پایین بازیافت شیشه در بریتانیا را نادیده بگیریم. ما نیاز به تغییر سیستم‌های فوری داریم که انگیزه‌های انحرافی در بازار ایجاد نکند و محیط ما را در معرض تخریب دائمی قرار ندهد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

با بحث لیگ برتر و EFL، صعود و سقوط به دسته تغییر می کند | سیاست فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، مندر هفته‌های آینده، کاغذ سفید دولت …