مسابقات جهانی اسکی آلپاین باید با وجود هوای گرم در کوه های آلپ ادامه یابد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

مسابقات جهانی اسکی آلپاین در 3 هفته دیگر در کورشول و مریبل در رشته کوه های آلپ فرانسه برگزار می شود. 600 ورزشکار از 75 کشور در مسابقات ترکیبی، سراشیبی، اسلالوم، اسلالوم غول پیکر، سوپر جی و رویدادهای موازی از 6 تا 19 فوریه به رقابت خواهند پرداخت.

زمستان گرم امسال که در فرانسه رکوردها را شکسته است، برگزارکنندگان را نگران نکرده است که معتقدند رقابت بدون مشکل برگزار می شود.

پرین پلن، مدیر عامل مسابقات جهانی اسکی آلپاین 2023، پرین پلن، می گوید: «آب و هوای نوامبر به ما امکان تولید برف زیادی را داد.

“در پایان سال، دما ما را به چالش کشید، اما همانطور که می بینید، شرایط اکنون بسیار مساعد است، برف باریده است و هوای سرد بازگشته است که به ما امکان می دهد آماده سازی دامنه ها را در بهترین شرایط کامل کنیم. پلن توضیح داد.

برف برگشته

در سایت دوم در مریبل، اکثر تاسیسات در پای شیب به نام “Roc de Fer” ساخته شده اند، که عمدتا میزبان رویدادهای زنان خواهد بود. توپ های برفی مسیر را می پوشانند تا یکنواخت ترین لایه ممکن را ایجاد کنند.

یانیک فاویر مسئول این شیب است. او فصل غیرمعمولی را که تجربه کرده است تعریف می کند. «این یک فصل کلاسیک نبود. مدیر شیب بانوان می گوید اواسط دی ماه همان حال و هوای الان را داشتیم و ده روز بعد خیلی پیچیده تر شد.

اما همیشه در برخی از زمستان ها مشکلاتی وجود داشته است. ما می دانیم که همیشه ساده نیست و باید بر اساس آب و هوا عمل کنیم.

سایر مسابقات با مشکل روبرو هستند

در حالی که به نظر می رسد مسابقات اسکی قهرمانی کورشول-مریبل مشکلی ندارد، سایر مسابقات با کمبود شدید برف مواجه بوده اند. پیست بسیار معروف Chuenisbärgli در رشته کوه های آلپ سوئیس، که میزبان برخی از رویدادهای اسکی جام جهانی بود، از کمبود برف رنج برد. سپس شیب با برف مصنوعی پوشانده شد.

یانیک فاویر در پاسخ به سوالی درباره جام جهانی گفت: “در آدلبودن برای آنها پیچیده بود، حتی اگر آنها کار هیجان انگیزی انجام دادند تا در این شرایط مسابقه دهند.”

“همیشه مسابقاتی وجود داشته است که لغو، به تعویق افتاده و تغییر کرده است. بدیهی است که ما نیز مانند بقیه از گرم شدن زمین رنج می بریم. ما باید بیشتر و بیشتر انعطاف پذیرتر و واکنش پذیرتر باشیم، اما من می خواهم بگویم این بخشی از بازی است. فاویر توضیح داد.

هنگامی که از پرین پلن پرسیده شد که آیا پیست‌های اسکی در ارتفاع پایین می‌توانند برای این نوع مسابقات در سراسر جهان از امتیاز کمتری برخوردار باشند، می‌گوید ما “باید از هرگونه کلیت اجتناب کنیم”.

پلن گفت: “ممکن است مجبور شویم این مدار را تطبیق دهیم. ما باید به مادر طبیعت گوش دهیم تا مطمئن شویم همه چیز خوب پیش می رود.”

مارکو اودرمات سوئیسی و میکایلا شیفرین آمریکایی از برگزیدگان این مسابقه هستند. اما آنها باید با Alexis Pinturault فرانسوی روبرو شوند که دقیقاً در دامنه های Courchevel و Petra Vlhová اسلواکی یاد گرفت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …