بعید است استرالیا در کاهش دستورالعمل های مصرف الکل از کانادا پیروی کند | الکل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات بهداشتی استرالیا بعید به نظر می‌رسند دستورالعمل‌های فعلی مصرف الکل را از 10 نوشیدنی استاندارد در هفته تغییر دهند، علی‌رغم اینکه مقامات کانادایی در حال حاضر فقط دو نوشابه را در مدت مشابه توصیه می‌کنند.

کانادا دستورالعمل‌های جدیدی را در این هفته منتشر کرد که به شهروندانش توصیه می‌کند بیش از دو نوشیدنی استاندارد در هفته ننوشند تا از خطر ابتلا به بیماری‌ها و بیماری‌هایی مانند سرطان جلوگیری کنند.

مرکز کانادایی مصرف مواد و اعتیاد توصیه‌های خود را از توصیه قبلی مبنی بر مصرف بیش از 10 نوشیدنی در هفته برای زنان و 15 نوشیدنی برای مردان کاهش داد و هشدار داد که حتی مصرف متوسط ​​​​الکل نیز خطرات جدی برای سلامتی دارد.

در مقابل، توصیه استرالیا پنج برابر توصیه جدید کانادا در 10 نوشیدنی استاندارد در هفته است و بیش از چهار نوشیدنی در روز برای مردان و زنان نیست.

اما پروفسور مایکل لیوینگستون، محقق سیاست الکل در مؤسسه ملی تحقیقات مواد مخدر دانشگاه کرتین، گفت که تفاوت توصیه‌های کانادا و استرالیا به جای عدم به‌روز ماندن با آخرین شواهد، نشان‌دهنده تفاوت در ریسک‌پذیری است.

او گفت که دستورالعمل استرالیا در مورد 10 نوشیدنی در هفته، کمتر از یک در 100 احتمال مرگ ناشی از بیماری های مرتبط با الکل را به همراه دارد، در حالی که توصیه کانادا به بیش از دو نوشیدنی نشان دهنده شانس صفر است.

لیوینگستون گفت: «چالش اساسی دستورالعمل‌های نوشیدن این است که چه آستانه‌ای از خطر مناسب‌تر است. “هیچ خط جادویی در شن وجود ندارد که همه ما با آن موافق باشیم.”

به گفته شورای سرطان، الکل خطر ابتلا به هشت نوع سرطان از جمله سینه، روده، معده و دهان را افزایش می دهد.

در ابتدای ژانویه، سازمان بهداشت جهانی بیانیه‌ای در مجله سلامت The Lancet منتشر کرد که در آن گفته شد شواهد نشان می‌دهد که مصرف الکل به میزان مطمئنی وجود ندارد.

این مطالعه به یک مطالعه منتشر شده در سال 2021 اشاره کرد که نشان داد مصرف الکل سبک تا متوسط ​​در اتحادیه اروپا، که معادل دو نوشیدنی استاندارد در روز در استرالیا است، با تقریبا 23000 مورد سرطان جدید در سال 2017 مرتبط است.

تقریبا نیمی از موارد سرطان سینه در زنان بود و یک سوم موارد با نوشیدن یک نوشیدنی استاندارد در روز مرتبط بود.

سخنگوی شورای ملی تحقیقات بهداشتی و پزشکی، که دستورالعمل‌های استرالیا را برای کاهش خطرات سلامتی ناشی از نوشیدن الکل تهیه می‌کند، گفت که به‌روزرسانی دستورالعمل‌های کانادا را مورد توجه قرار داده است.

آنها افزودند که این دستورالعمل ها، که آخرین بار در سال 2020 مورد بازبینی قرار گرفت، توسط گروهی از کارشناسان مستقل بهداشتی است و شامل بررسی هایی در مورد اثرات سلامتی نوشیدن الکل و همچنین الگوهای نوشیدن استرالیا است.

” [guidelines] بیان کنید که ننوشیدن به هیچ وجه بهترین راه برای کاهش خطر آسیب ناشی از الکل است.» “هر چه فرد بیشتر مشروب بنوشد، خطر افزایش می یابد.”

لیوینگستون گفت که انتظار دارد محدودیت توصیه شده برای نوشیدنی‌های استاندارد با بازنگری دستورالعمل‌ها در هفت تا هشت سال آینده محدودتر شود، اما او فکر نمی‌کند اکنون نیازی فوری به تغییر آنها وجود داشته باشد.

پروفسور امانوئل کونتچه، مدیر مرکز سیاست و تحقیقات الکل La Trobe، موافق است که نیازی به بررسی فوری نیست. اما او گفت که نیاز به آموزش بهتر مردم در مورد توصیه ها و خطرات وجود دارد.

او گفت که بخشی از موضوع، نبرد بین آنچه سازمان های بهداشت عمومی فکر می کنند قابل قبول است و آنچه صنعت الکل می خواهد است.

هنگامی که دو سال پیش به استرالیا توصیه شد که برچسب‌های هشدار بهداشتی را روی نوشیدنی‌های الکلی بگذارد، کونتچه گفت که سازش با صنعت الکل این است که این برچسب به‌طور خاص به زنان باردار در مورد خطرات هشدار می‌دهد نه عوامل خطر برای جامعه گسترده‌تر.

او گفت: «داشتن این هشدار البته گامی در مسیر درست بود، اما الکل نه تنها برای زنان باردار مضر است.

“مردم در واقع متوجه نمی شوند که توصیه ها و همچنین خطرات آن چیست، بنابراین دستورالعمل ها تنها بخشی از این پازل هستند و [alcohol consumption] اگر به خوبی مطرح نشود، چیز زیادی تغییر نخواهد کرد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نفوذ دیپلماتیک استرالیا در آسیا با افزایش منافع پولیس محلی در خارج از کشور | سیاست خارجی استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس آخرین رتبه بندی …