میلیون ها کاربر تلفن همراه و پهنای باند بریتانیا با افزایش 14 درصدی صورتحساب از آوریل مواجه هستند | تلفن های همراه

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به نظر می‌رسد که بودجه‌های خانوار از قبل تحت فشار کافی قرار نگرفته است، میلیون‌ها مشتری پهنای باند و تلفن همراه با افزایش بیش از 14 درصدی صورت‌حساب‌های ماهانه خود از آوریل روبرو هستند.

BT، TalkTalk، Three و Vodafone از جمله تامین کنندگان بزرگ مخابراتی هستند که طبق قرارداد اجازه دارند صورتحساب های خود را مطابق با نرخ تورم سال قبل افزایش دهند، همانطور که با شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در دسامبر اندازه گیری شد – به اضافه 3٪ -3.9 بیشتر. ٪ بر روی.

همانطور که بسیاری از کارشناسان انتظار دارند، اگر این افزایش ها به طور کامل منتقل شود، منجر به این می شود که مشتریان پهن باند خانگی معمولاً سالانه حدود 50 پوند بیشتر بپردازند، در حالی که مشتریان تلفن همراه با قراردادهای گران قیمت ممکن است با افزایش بیش از 100 پوندی مواجه شوند.

روز چهارشنبه دفتر آمار ملی اعلام کرد که نرخ CPI اندکی کاهش یافته و به 10.5 درصد رسیده است. این بدان معناست که هیچ چیز مانع از افزایش قبوض 13 تا 14.4 درصدی ارائه دهندگان مخابراتی نمی شود.

ارنست دوکو، کارشناس ارتباطات در Uswitch.com، گفت که میلیون‌ها مشتری تلفن همراه و پهنای باند اکنون از مقیاس افزایش صورت‌حساب‌هایی که احتمالاً در بهار امسال با آن‌ها مواجه خواهند شد، می‌دانند. به نظر می رسد تنها کسانی که تعرفه های اجتماعی دارند از این افزایش در امان بمانند.

او گفت که قراردادهای پهنای باند BT، EE، Plusnet و Vodafone به قیمت ها اجازه داد تا CPI به اضافه 3.9 درصد افزایش یابد. در TalkTalk، CPI به اضافه 3.7٪ بود، در حالی که Shell Energy می تواند CPI به اضافه 3٪ اضافه کند. قراردادهای اسکای و ویرجین مدیا هر دو افزایش قیمت در اواسط قرارداد را مجاز می‌دانند، اما فرمول قیمت‌گذاری را مانند رقبا تعیین نمی‌کنند.

اگرچه تامین کنندگان می توانند مشتریان را غافلگیر کنند و بخشی از افزایش قیمت را متوقف کنند، مصرف کنندگان می توانند منتظر انبوهی از اعلامیه ها قبل از آوریل باشند.

شرکت‌ها باید 30 روز قبل از افزایش قیمت به مشتریان اطلاع دهند، اما تا به حال در مورد اینکه آیا قبوض حداکثر افزایش می‌یابد، صمیمانه صحبت کرده‌اند.

گروه‌های مصرف‌کننده از خانواده‌هایی می‌خواهند که قراردادشان تمام شده است تا از این به عنوان یک کاتالیزور برای انتقال به یک معامله جدید استفاده کنند.

مهندسان BT Openreach روی یک کابینت فیبر اینترنت باند پهن در خیابان کار می کنند
Uswitch گفت که مشتریان پهنای باند می توانند با تغییر به یک ارائه دهنده جدید، به طور متوسط ​​162 پوند در سال صرفه جویی کنند. عکس: دیوید جی گرین/آلامی

Uswitch گفت که مشتریان پهنای باند می توانند با تغییر به یک ارائه دهنده جدید به طور متوسط ​​162 پوند در سال پس انداز کنند، در حالی که طبق گفته گروه مصرف کننده What، چانه زنی ها معمولاً بیش از 85 پوند در سال پس انداز می کنند؟

نظرسنجی اخیر MoneySavingExpert نرخ موفقیت بیش از 75٪ را هنگام چانه زدن با TalkTalk، Virgin و Sky، به علاوه “نرخ موفقیت بالا” در سایر ارائه دهندگان پهنای باند نشان داد.

رگولاتور ارتباطات بریتانیا، آفکام، در حال حاضر با تماس هایی برای کاهش مبلغی که Openreach می تواند از تامین کنندگان برای خطوط پهن باند عمده فروشی که به نوبه خود به مشتریان منتقل می شود، دریافت کند، مواجه شده است.

«هنوز زمان وجود دارد که آفکام اقدام کند و افزایش قیمت عمده فروشی را که منجر به این افزایش قیمت می شود، کاهش دهد. یکی از سخنگویان TalkTalk گفت: این شرایط استثنایی است و خانواده ها و کسب و کارها در سراسر بریتانیا به تنظیم کننده نیاز دارند تا اقدام کند. آنها افزودند که این فرمول در سال 2021 زمانی که تورم 1.5 درصد بود مورد توافق قرار گرفت.

یکی از سخنگویان آفکام گفت: “قوانین ما واضح است: همه باید قبل از ثبت نام در مورد هر گونه افزایش قیمت در آینده از قبل مطلع شوند، و ما در حال بررسی هستیم که آیا شرکت های تلفن و باند پهن به این موضوع پایبند هستند یا خیر.”

آنها افزودند: «ما همچنین نگران شفافیت افزایش قیمت‌های مرتبط با تورم در قراردادها و میزان درک آنها هستیم. ما در حال بررسی این موضوع هستیم تا از حفظ منافع مشتریان اطمینان حاصل کنیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“ما یک میلیون پوند اجاره به صاحبخانه خود بدهکاریم – اما آنها ما را با خانه های بی کیفیت رها کرده اند” | مشاور املاک

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، موسسه خیریه مت فرنلی تقریباً 1 …